Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok elmenni a pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Az anyám azt mondja, hogy nem normális, amennyit vásárolok és a nagyanyám nyomása miatt elakar vinni pszichológushoz. De én nem akarok menni, mert már jártam egyszer pszichológushoz (más miatt) és semmi értelme nem volt, csak időpocsékolás volt az egész.

Tudom, hogy ez se anyának jutott eszébe, hanem a maradi anyja beszélte tele a fejét, mindig akkor ilyen, ha beszélnek.



2014. febr. 3. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vásárlás a saját pénzedből megy akkor nincsen nagy gond. Mennyit szoktál vásárolni, hogy a mamádnak nem tetszik?
2014. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Mivel még nem dolgozom, hanem gimiben járok, nincs is saját pénzem.

De a családomnak nem gond, hogy vásárolok, eddig anya se mondott rá semmit, csak ha beszél mamával, megkattan.

Nem tudom, konkrétan mennyit vásárolok, mert mindig veszek valamit, néha megyek külföldre is, online is elég sokszor rendelek. Mama eddig ezt azért nem tudta, mert most volt nálunk (amúgy vidéken él) és látta, hogy a cuccaim nem férnek el a szekrényeimbe és a szobámba, ezért az egész emelet tele van velük. Meg látta, hogy hétvégén mennyi szatyorral jöttem haza és elkezdte mondani anyának, hogy más egész évbe nem költ annyit, amennyit én pár óra alatt,stbstb.


Tudom, hogy sokat vásárolok és mások is mondták már, hogy rengeteg ruhám és kiegészítőm van, de nem tudok mit csinálni, nekem erre szükségem van.

Ez nekem olyan, mint másoknak a cigi vagy a körömrágás.

2014. febr. 3. 12:57
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
igaza van a mamádnak... ez nem normális, hogy ennyit vásárolsz... kényszerbeteg vagy... (még ha ezt saját magadnak nem is vallod be)
2014. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Ha többet vásárolsz, mint amire szükséged van, akkor igenis el kell menned pszichológushoz amíg nem késő!
2014. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Kiírtál már egy ilyen kérdést...nem tudom, sajnálom, hogy időpocsékolásnak érezted a pszichológust. Én is jártam (nyilván más okból), de sokat segített.
2014. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Az előző kérdésednél próbáltam segíteni ,de kezdtem az érezni,hogy te erre inkább büszke vagy mintsem szégyelnéd vagy belátnád,hogy beteges.

Attól,hogy több ilyen kérdést kiírsz nem fogsz megváltozni,de nem is akarsz. Ha akarnál akkor fogadnál el segítséget és változtatni szeretnél ezen. De eszed ágában sincs, gondolom menő felvágni barátnők előtt is,hogy ennyi cuccod van.


Mamádat meg sajnálom,hogy ennyire tiszteli az unokája,hogy ilyen szavakkal illeti. Vagy ha már valaki nem nyalja a popodat akkor az már rossz ember meg maradi? :)

2014. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez az első kérdésem ebben a témában.

Nem vásárolok többet, mint amire szükségem van, mert szinte mindet használom és ruhára szüksége van az embernek.


Nekem a pszichológus nem igazán segített, szimplán csak időpocsékolásnak tűnt, pedig én is igyekeztem.


Az, hogy milyen szavakkal illetem a nagyanyámat, nem tartozik másokra. De nem azért teszem, mert annyira felhőtlen lenne vele a kapcsolatom...

2014. febr. 3. 15:30
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

Oké ruhára mindig szükség van. De ezekre válaszolj: Hányszor veszed fel ugyanazt a darabot? Van-e olyan ruhád ami soha nem volt rajtad.


Lehet, hogy anyagilag megtehetitek, de akkor sem egészséges és normális, hogy egy emeletet belepnek a holmijaid. Te írtad, ez neked olyan mint másnak a cigi, az sem egészséges.


Egyébként köss egyességet: nem mész el pszichológushoz de cserébe megválsz minden olyan ruhától ami nem volt rajtad.

Szedj össze minden olyan darabot amit hónapok óta nem viseltél, vagy simán csak a boltban tetszett otthon meg már nem és válj meg tőlük. Add el, add barátnőknek, ajánld fel szegényeknek. Teljesen mindegy, de valamit csinálnod kell, mert a végén azon kapod magad, hogy egy kupac lom alá vagy temetve.

2014. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Leírtad, hogy mennyit foglalkozol magaddal, mennyi mindenre van szükséged, mik az igényeid. Javaslom csinálj erről egy még részletesebb listát. Egy lap bal felére írd fel, mi mindent adsz meg magadnak. De a jobb oldalára meg írd össze, mit teszel másokért! Mennyi pénzt, időt, energiát, figyelmet fordítasz mások igényeire,szükségleteire, problémáira. Kinek miben vagy a segítségére, a hasznára. Utána gondold végi az eredményt! Ha összhangban van, nincs veled probléma, ha nem, érdemes kezdeni vele valamit, ettől csak értékesebb ember leszel.
2014. febr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

#9, ez egy nagy álszentség, amit írtál, ösztönösen több energiát pénzt stb fordít az ember magára, én is annyiban segítek másoknak, hogy még vadidegeneknek is adok cigit, ha kedvesen kérik vagy szimpik és a szomszéd szegény nénit mindig kipótlom a buszra. Plusz ha látok egy alvó hajléktalant leteszem mellé a kajámat, ennyi.


Lehet rossz pszichológushoz küldtek. Én voltam eddig kettőnél, a barátnőm anyjánál és a rajztanárnőm férjénél,aki nagyon régóta pszichológus, de modern felfogású, hát ő sokkal jobban 'bevált' nekem.

2014. febr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!