Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok elmenni a pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Az anyám azt mondja, hogy nem normális, amennyit vásárolok és a nagyanyám nyomása miatt elakar vinni pszichológushoz. De én nem akarok menni, mert már jártam egyszer pszichológushoz (más miatt) és semmi értelme nem volt, csak időpocsékolás volt az egész.

Tudom, hogy ez se anyának jutott eszébe, hanem a maradi anyja beszélte tele a fejét, mindig akkor ilyen, ha beszélnek.



2014. febr. 3. 12:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%
Kedves 10-es, én nem arra gondoltam, hogy ad-e idegennek cigit, hanem pl. észre veszi-e, ha az édesanyja fáradt és elmosogat-e helyette? Feltűnik-e, ha valamelyik osztálytársa szomorú, és meghallgatja-e? Vállalja-e, hogy vigyáz a kistestvéreire? Van-e szeme arra, hogy észre vegye a környezete szükségleteit?
2014. febr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy hányszor veszek fel valamit, ahányszor a kezembe akad és úgy vagyok vele, hogy "most ehhez van kedvem".

Van néhány olyan darab, ami még nem volt rajtam, de van olyan is, ami csak a boltban tetszett, lusta voltam felpróbálni és még kicsit fogynom kell, hogy tényleg jól álljon.


Nem tudnék listát csinálni, hogy miket teszek másokért, mert önzetlenül semmit nem csinálok.

Jó, kivéve az állatoknál, mert minden kóbor babacicát hazahozok kb.

De ennyi.


Hát az valószínű, hogy a pszichológus rossz volt, pedig magánnál voltam és mások ajánlották. De nem akarok még egyszer annyi időt elpazarolni.

2014. febr. 3. 19:34
 13/18 anonim ***** válasza:
94%
nagyidnak teljesen igaza van. El vagy kényeztetve, sok az elvárásod, cserébe meg nullát adsz. Fiatal vagy és még nem látod be, de ha a szüleid továbbra is ilyen ütemben pártolják ezt az életmódot, akkor egy kibírhatatlan jellemű, követelőző, pénzfüggő nulla leszel felnőtt korodra. Sajnos be kell látnod, hogy tényleg szükséged van a pszichológusra. Vagy ha nem pszichológusra, akkor minimum diákmunkára, hogy kicsit is meg tudd becsülni a pénzt
2014. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%
Hú neked aztán ki van nyalva a feneked,mi az,hogy semmit sem csinálsz, a nagymamádnak igaza van kéne neked egy pszichológus és egy nevelés amit anyád nem adott meg,mert abszolút nem normális viselkedés,semmi alázat,semmi önzetlenség,semmi empátia,és közben szórod a szüleid pénzét folyamatosan.
2014. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát, már mindegy. Leszereltem anyát annyival, hogy elmegyek, de csak akkor, hogy ő is vállal egy terápiát (más miatt). Az lett a válasz, hogy talán mama túlreagálta ezt a dolgot és neki sem kellett volna rögtön rá hallgatni.
2014. febr. 4. 19:52
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
tudod csak sajnálni tudlak... te vagy azaz emberfajta, aki soha nem lesz boldog az életben, mert ami van az sose elég neki... és soha nem jön rá, hogy nem a tárgyak teszik boldoggá az embert... és nem tudja miért búskomor, amikor "mindene" megvan... csak az nem lesz meg.. amire a boldogsághoz tényleg szükség van... nem az én életem miattam úgy baxod el a tiedet ahogy akarod , a végén úgyis pszihológushoz fogsz járni a boldogtalanságod miatt... de pazarolj nyugodtan még el 20-30 évet az életedből... a te dolgod :)
2014. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tévedsz, boldog vagyok.
2014. febr. 4. 20:03
 18/18 anonim ***** válasza:
78%

Ejhaj vannak itt problémák, ez szerintem látszik. Az ne tévesszen meg, hogy szerinted nincs semmi baj. Ha elmeséled egy embernek (vagy mint itt, soknak) a sztorit, és kb. mindenki azt mondja, hogy baj van, akkor tessék hinni nekik!


Másrészről, nem hiszem, hogy értelmes dolog ide kérdést felrakni így, hogy csak mentegeted magad mások véleménye elől, és kijelented, hogy mindenki hülye, csak te vagy a helikopter.


Az látszik, hogy valamiféle gyűjtögetésmániád van, ha - ahogy te is mondtad - még az állatokat is hazaviszed az utcáról, illetve minden nap veszel valamit. Nem akarok a zsebedben turkálni, de az, hogy most még a családod helyzete miatt meg tudod magadnak engedni, az nem azt jelenti, hogy később is finanszírozni tudod majd a kedvteléseidet. És akkor 10x ilyen nehéz lesz leszokni róla, mert akkor már muszáj lesz.


Én a helyedben elmennék a pszichológushoz, talán túléled, hogy abban azalatt az idő alatt nem a webshopokat túrod. Az meg a másik dolog, hogy ha az egészet a szüleid pénzéből csinálod, ennyivel megtisztelhetnéd őket. Elvégre közölhetnék egyik napról a másikra, hogy kész, nincs több pazarlás, nem adnak erre több pénzt.


Apukádról még nem meséltél, ő mit szól hozzá, neki mi szerepe van ebben az egészben?


Az viszont világos, hogy anyukáddal sincs rendben valami, ha inkább hagyja, hogy a lánya folytassa az általa kifogásolt életmódot - csak azért, hogy neki ne kelljen szembenéznie a problémáival (nekem legalábbis ennek tűnik). Ha van valami, ami nyugtalanít anyukáddal kapcsolatban (nem akarok az intim szférádba taposni), akkor miért nem beszéled meg vele? Vagy csak akkor jó zsarolni vele, ha te is szorulsz valamiért?

2014. febr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!