Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Unokatestvérem 20 éves főiskol...

Unokatestvérem 20 éves főiskolás nem dolgozik még. Ez szerintem baj. Szólljak a szüleinek?

Figyelt kérdés
Havonta 2 - 3 drága jó minőségű ruhadarabbal lepi meg magát. Szüleitől kér pénzt olyan dolgokra amire valójában nem is kell pénz. ( iskolába befizetni meg a buszra vonatra is lényegesebben több pénzt kér el ). Havonta 2 - 3 drága ruhadarab szerintem sok. Pulcsikat nadrágokat, drága napszemüveg ilyesmikre költi. Szülei külön éllnek és anyukának aztmondja hogy apukátol kapta. Apukának meg hogy anyutól. A szülők nincsenek jóba
2014. febr. 6. 22:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik unokatestvérem is eljátszotta, hogy milyen drága a főiskola, a szülei éjt-nappallá téve dolgoztak, hitelt vettek fel, hogy az igényeket ki tudják elégíteni. Nekem már akkor is gyanús volt. Pár év múlva ugyanarra a szakra jártam, és negyed annyiból kijött az iskoláztatásom. Viszont az unokatestvérem hírneve megmaradt, hogy milyen partykirály volt, náluk kezdődtek mindig a bulik, ő vásárolt be többek között nem kevés alkoholt, cigizett, menő gyerek volt. Én sajnálom a szüleit, mert becsapta őket, és ők tényleg a belüket kidolgozták, mert elhitték, hogy olyan drága az élet. Az uncsitesóm mindig jegyzetekre kért kölcsön, meg magántanárra meg ilyenekre, közben meg bulikra ment el a pénz. A végén aztán lebukott, mert édesapámtól megkérdezték, hogy hogyan bírják finanszírozni a taníttatásomat, mire apukám mondta, hogy nem nehéz, mert nem olyan drága. Erre nem értették, hogy nekik akkor mi került annyiba, kérdőre vonták a fiúkat, a végén aztán mindent bevallott az unokatestvérem. Én nem tudom, hogyan tudott nyugodtan aludni, bulizni, miközben a szülei másodállást vállaltak, abban a hiszemben, hogy a pénz az iskolára kell.
2014. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
nemakarok beleszóllni. Csak kíváncsi voltam a véleményekre. Nem szép dolog szerintem szülőktől ennyi pénz elkérni és elvásárolni. PErsze jobb mindha bulikra, piára költené. De így se szép én úgy gondolom. Nem irigykedek.
2014. febr. 7. 17:37
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a saját dolgaiddal foglalkozz, kezdésnek tanulj meg magyarul, mert borzalmasan irritáló, hogy mindenhova ll-t írsz, ahova egyáltalán nem kéne (szóljak, élnek stb.)
2014. febr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, de semmi közöd nincs hozzá! Ha van pénz, mért ne? Te nem láthatod át a teljes élethátterét, sem azt, hogy min megy keresztül, attól, hogy az unokatesód!

Főiskola mellett dolgozni? Na azt csak azok tudják, akiknek a) nem jutott be államira, és munkára szorul, hogy tudja finanszírozni a tanulmányait

b) marha sok ideje van.

Azért egy főiskola mellett nem könnyű dolgozni. Rengeteget kell tanulni. Nem a te dolgod, a hazug embert egyszer úgyis utol érik. Felesleges beavatkoznod, mert a szüleitől azt fogod (lehet) hallani, hogy milyen aranyos vagy, hogy szóltál. De az unokatesódtól meg azt, hogy milyen egy kis utolsó dög vagy és, hogy semmit sem lehet neked elmondani. Én már voltam ilyen kereszt tűzben, nem jó érzés! Inkább törődj szépen a magad dolgával!

2014. febr. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
30 után kezdtem el dolgozni... és? Legalább boldog húszas évek tudatában tesznek koporsóba 80 évesen... Nyugdíjig még sokszor kidolgozhatja bárki a belét ebben a csini kis magyar honban. Fizetés meg szerényke, mint a munkahelyek száma, meg a Magyarországon élni akaróké.
2014. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!