Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, elengednétek egy 17...

Szülők, elengednétek egy 17 és egy 18 éves lányt (barátnők) Párizsba?

Figyelt kérdés
Igazából tudom, hogy enfem semmiképp nem fognak elengedni, a barátnőmet pedig igen, pedig én vagyok az idősebb... :D Pár napra mennénk nyáron, saját zsebből fizetnénk mindent, mert dolgozni fogunk. Mindkettőnket a látványosságok, a történelem érdekel, bár ezt a szüleim biztosan nem hinnék el... De tényleg így van! Ti hogy döntenétek?
2014. febr. 8. 12:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%

Ha te vagy 18 éves akkor nem szólhatnak bele a szüleid. A barátnőd inkább a kérdéses...

Én elengedném a lányomat ha ismerném a barátnőt és bíznék benne. :)

2014. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha mindketten folyékonyan beszéltek franciául, kiválóan tájékozódtok és kommunikáltok önállóan, tudtok mindent az ország törvényeiről, van rá félretett pénzetek, és legalább egy olyan harcművészetet ismertek, ami használható 3-4 megtermett férfi ellen, na akkor elengednélek.
2014. febr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ismerik, és tudják, hogy komoly, megbízható lány. Igazából bennem nem bíznak a szüleim egy régi (2 éves) incidens óta, (hazudtam, és kiderült) és még azóta sem kaptam vissza teljesen a szüleim hitét.
2014. febr. 8. 12:36
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
elengedném. hál istennek én mehettem amerre láttam, illetve amire pénzem volt. :D 18 évesen Angliába, majd Olaszországba vonattal, repülövel, stoppal és egy icipici sátorral..24 éves koromra körülbelül 15 országba jutottam igy el.
2014. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
50%
Nem engedném el.
2014. febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Kemény kérdés :)

Engem amikor 18 voltam, leérettségiztünk, a legjobb barátnőmmel elengedtek Spanyolországba, a Costa Bravara egy hétre. Bár hozzátartozik, hogy szervezett, buszos út volt, bár ott senki nem figyelt nyilván ránk, de tudtuk hová fordulhatunk, ha baj van. Németül beszéltünk, mindent meg is oldottunk. És már akkor 3-adjára jártam, ott, előtte szülőkkel...


Viszont nem tudom, hogy ha 18 lesz a lányom (még csak 2 éves) el fogom-e engedni, de ha megbízható, komoly gondolkodású lesz, akkor biztosan, főleg ha olyan barátnővel megy, akiről szintén tudom hogy ilyen.

2014. febr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanez a kérdés már volt kirakva csak más nézőpontból, nem a szülő vagy véletlen? :P Én 19 voltam mikor mentem görögbe dolgozni, engem elengedtek, de csak úgy hogy anyum beszélt bnőm szüleivel, hogy tényleg jó helyre megyünk, stb...szóval nem a vakvilágba engedtek hanem tudták, hogy pontosan hol fogunk dolgozni.
2014. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Minden úgy van, ahogy leírtam, kérlej ne vádolj hazugsággal!
2014. febr. 8. 13:03
 9/23 anonim ***** válasza:
24%
Kizárt. Éltem kint, sz.r a közbiztonság. Az osztállyal mehetne a gyerekem, másik szülővel mehetne a gyerekem, barátnővel majd 20 éves kora után.
2014. febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Namost egy férfi pont ugyanolyan könnyen erőszakol meg egy 14 éves lányt, mint egy 40 éves nőt. Szóval ez a szar a közbiztonság, meg nem tudja megvédeni magát a lány, ez hülyeség. Ígyse-úgyse tudja megvédeni magát..


18 éves kora felett mindenképpen elengedném. Nem csak azért mert joga van hozzá, de éppen itt az ideje egy kis önállóságot és felelősséget tanulnia. 18 alatt pedig attól függ hogy milyen a lány.


Bár én férfi vagyok, de elsőként 16 évesen voltam barátokkal külföldön egy hetet nyaralni. Vegyesen fiúk-lányok, mind ez a korosztály, egy lány volt aki már a 18-at betöltötte. Jelentem senkinek nem esett semmi baja!

2014. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!