Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak, ha szánalamsan...

Mit csináljak, ha szánalamsan hülye vagyok matekból?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egyszerűen nem megy a matek. Nem a tanárral van a hiba, ő rendesen leadja a tananyagot, én pedig próbálok figyelni, de gőzöm nincs, miről beszél. Tele vagyok egyesekkel, ha nem kapom össze magam, megint megbukok, 9.-ben sajnos már osztályt ismételtem, pont ez miatt, másodjára is épp csak átbukdácsoltam. Egyébként 11.-es lennék. Egyszerűen a négy alapművelten kívül semmit sem tudok. A szüleim ezt megértik, de ők nem tudnak segíteni, ők is kegyelemből csúsztak át az érettségin, különtanárra meg sajnos nincs pénzünk. Velem tényleg sokat kellene foglalkozni, heti 4-5 órát legalább. Próbáltam osztálytársaktól segítséget kérni, jártam a korrepetálásra, de semmi haszna :/ Tényleg figyelek, de nem értem. Olyan rossz látni, hogy körülöttem mindenkinek megy.. Mit tegyek? Mert szeretnék érettségit, de nem húzhatom el addig ezt.. valami ötlet? A többi tantárggyal nincs nagy baj. Köszi, előre is. 17 L

2014. febr. 11. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Menj oda a tanárhoz, és mondd el ezt neki. Mondd el hogy te nem szeretnél rossz tanuló lenni hanem szeretnéd tudni a matekot, de nagyon le vagy maradva és ha tud délután segitsen egy kicsit vagy adjon külön feladatokat vagy találja ki ő hogy mi lehetne a megoldás. Ha így ezzel oda mész hozzá, azt fogja látni hogy te szeretnéd hogy jobb legyél, biztos hogy segíteni fog!
2014. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Ne keseredj el! Nekem azt mondta anno a gimis matektanárom, hogy a matekra születni kell. Nekem néha a négy alapművelet is nehézséget okozott. Minden más tantárgyból 5-ös voltam mindig. Az érettségin a tanár jóindulata miatt átcsúsztam. Apukám jó matekos volt mindig, szegényke próbálta a fejembe verni mindig, már 18 éves voltam és m3g mindig úgy próbáltuk, hogy ,,ha van 5 almád meg 4 körtéd...''. És nem. Egyszerűen nem fért a fejembe amit mondott. Felfogni sem tudtam. Beszélj a tanárral! Úgyis tudja ha más tantárgyból igyekszel és jó vagy, akkor a matek sem a lustaság miatt nem megy. Kitartás!

Egy 28 éves kismama :-)

2014. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Egyet értek a 2. válaszolóval. Nekem is mindig azt mondták, hogy a matekhoz kell az a plusz érzék..ez van akiből hiányzik.(pl. belőlem is).

A másik dolog pedig, hogy nagyon kevés olyan matek tanár van aki megfelelően tudja átadni a tudását.

Itt ahol Én lakom van egy nagyon jó tanár..unokatesóm minden évben bukásra állt matekból..elment ehhez a nőhöz korrepetálásra, kövi évben osztályelső lett matekból..szóval sok múlik a tanárom:)

Mindenesetre beszél a tanároddal..ha látja, hogy igyekszel az már fél siker:)

2014. febr. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Most én nem akarok senkit megbántani, de a szorgalom néha egész egyszerűen nem elég. Ha valaki hülye, azon semmi sem segít.

Persze könnyen mondnom, ha egész életemben a matekot találtam a legkönnyebb tantárgynak, de valaki nem véletlenül bukik meg matekból.

2014. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye. Kifejezetten értelmes lánynak tűnsz a kérdés alapján.


Van egy barátom, akinek az intelligenciája az egekben van, mégsem tud egy mondatot helyesen leírni, az olvasás is nehezére esik. Diszgráfiás és diszlexiás.


Lehet, hogy Te is valamennyire diszkalkuliás vagy, ilyen eseteben (ha ez beigazolódik) felmentést kapsz matekból.


Gyerekorvos, védőnő fog tudni segíteni abban, hogy eljuss a megfelelő szakemberhez kivizsgálásra!

2014. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
71%

Kérdés, hogy milyen mennyiségű példát oldasz meg, azok ugyanis segítenek feldolgozni a megszerzett ismereteket. Ezenkívül a különféle logikai fejtörők, rejtvények is csiszolhatnak. Az sem igaz, hogy a matekra születni kell, legfeljebb segít. Sokaknak inkább két dolog jelent problémát:

1; a környezetükben mindenki azt adja elő, hogy a matek milyen bonyolult

2; nem érti, mire jó.

2014. febr. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ér-e valamit, nekem nagyon könnyen ment a matek, azt hiszem azért, mert vizuális tipus vagyok ( memoriter ellen viszont beoltva)

Szóval csak azt tudom megoldani, amit látok. Nézem és beugrik. Ez egyértelmű mondjuk azonosságoknál, kiemelésnél, ilyesminél. Ne gondolkozz, csak nézzed.

Ha pl. egy tipusból megoldasz egymás után 5 példát a harmadiknál "látnod" kell.(gondolom én)

Nem szabad közben mást csinálni. Szétszórt gyerek voltam, csak a matekra tudtam iszonyúan figyelni. Ott ugyanis egy elkalandozás elég, és már el is keveredtél. Szóval inkább gyakorolj rászánva az időt 10 percet naponta, mint fölötte ülj szenvedve egy órát.

A matekhoz könnyedség kell: ha rágörcsölsz és erőlteted, nem fog menni. Az a szép benne, hogy 2-3-sok úton is eljuthatsz ugyanoda.

Ha egyik se jött be, csak a sok gyakorlás marad, és a nagyon alap dolgok tisztázása. A többit meg hagyd a csudába. Meg lesz az érettségid ne aggódj!

2014. febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
nyugi én nekem se megy a matek nekem is full kínai az egész
2015. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!