Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Valószínűleg félévkor megbukok...

Valószínűleg félévkor megbukok matekból. Mi tegyek?

Figyelt kérdés

1,5 az átlagom... És most írunk nemsokára dolgozatot, de egy szót nem értek!! Már sírok a gyötrődéstől, nem tudom, mi lesz velem. :( Mit tegyek?

16/L 10. osztály


2012. dec. 5. 18:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Mikor írtok pontosan?
2012. dec. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
És miből?Mi a témakör?Nincs aki segítsen megérteni?
2012. dec. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Pénteken. Másodfokú egyenletekből. És nem sokból, még a tananyag elején vagyunk, de már nem értem. :(
2012. dec. 5. 18:20
 4/20 A kérdező kommentje:
Senki nem tud segíteni. Nem akarok megbukni. Már az alapok sem mennek.
2012. dec. 5. 18:21
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Hát szerintem intézz magadnak egy korrepetáló emberkét. De a félévi bukásnak nincs következménye nem? (Rég voltam iskolás, nem tudom.) Év végre meg feljössz segítséggel, ne add fel!
2012. dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
De azért mégse akarok megbukni. :/ Korrepetáláshoz már késő, mert 2 nap múlva dolgozat.
2012. dec. 5. 18:23
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
De hát a másodfokú egyenlet nagyon egyszerű: berendezed ax2+bx+c=0 formára és beírod a megoldóképletbe. Ennyit kell csak tudni. Ha valamelyik tag hiányzik, akkor annyival egyszerűbb.
2012. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Ne legyél szerencsétlen!Kérdezz gyakorin tanulás témakörben!Holnap suliban tanártól stb. Ne nyavalyogj!Gyerünk!:)
2012. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha van valami konkrét kérdésed, vagy megoldhatatlannak tűnő feladat írd le és megpróbálok segíteni.
2012. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%

Megpróbáljak segíteni? Írj privátot!


Amúgy a félévi bukásnak nem lesz következménye elvileg, gyakorlatban viszont a tanárral való viszonyod lehet, hogy megromlik. Mindig kérdezz, ha meg tudod fogalmazni, hogy mit nem értesz, ha nem akarod óra közben, akkor utána(akár le is jegyezheted mit nem értesz, pl. odaraksz egy kérdőjelet, hogy ne felejtsd el.) Ha látja a tanár az igyekezeted, akkor nagyobb hajlandósággal fog engedni javítani, elmagyarázza neked, mert neki is jó érzés, hogy valakit tényleg érdekel, amit tanít. (Nálunk is, aki aktívabb általában, annak szívesen segít, mindent elmagyaráz, aki nem az, arra csak legyint, az nem érdekli, sőt, mivel kissé khm...gerinctelen, általában szétszívatja.) Persze, gonosz dolog a kivételezés, de ez van, általában működik, úgyhogy erre kell építeni. (És általában azért van egy kis alapja is.)

2012. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!