Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gimnazisták miért csinálják...

A gimnazisták miért csinálják ezt a színházban is?

Figyelt kérdés
Én is gimnazista vagyok, de kiakadok azon, amit egyesek művelnek a színházban. Kicsit sem értékelik a dolgot. A nézőtéren teljesen rá vannak cuppanva az okos telefonjaikra, mintha abban lenne az életük forrása. Nevetséges. Még a darab közben is ott simogatják a telefonjaikat. Én színészkedek, és tudom, hogy mekkora munka összerakni egy darabot. Nagyon tiszteletlennek találom, amit csinálnak. De képtelen vagyok felfogni, hogy ők ezt miért nem tudják?! Hát, anyjuk, apjuk nem tanítja meg őket arra, mit illik és mit nem?

2014. febr. 15. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Igen, nagy munka, viszont egy szakács is bíbelődhet sokat egy tortával, de ha pocsét az íze, akkor nem eszed meg. Én személy szerint rettenetesen unom a színházat, persze közben nem telefonozom, hanem alszom. Nem fog meg. Két színházi előadáson voltam, amik nagyon jók voltak, az egyik a müpában volt, valami cirkuszos, a másik egy rockopera volt. Fontos a zene is, hogy tetszetős legyen.
2014. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Megprobálom neked megvilágítani a dolgot egy másik szempontból. Én nem vagyok oda a színházért, inkább film párti vagyok. Ettől függetlenül elismerem, hogy hatalmas munka van a színdarabok mögött és meg kell tisztelni a színészeket, rendezőt stb. emberkéket, akik dolgoztak a darabon, a figyelmünkkel. DE az ellen nem tudok mit tenni, ha a darab unalmas vagy, ha pisilnem kell/ melegem van/ szomjas vagyok, szóval nagyon szeretnék szabadulni és emiatt kb. 5 percenként nézem a telefonom vagy elkezdek izegni-mozogni, beszélgetni. Nem tehetek arról, hogy olyan dolgot kell csinálnom, néznem, ami nem érdekel és ezt nehezen türöm. Pedig megtanították a szüleim, hogy hogyan kell viselkedni, de ha bárhol máshol szívesebben lennék, mint a színházba, akkor elég nehezen bírom végig ülni az amúgy sem valami izgalmas előadást (nem azt mondom, hogy minden színdarab unalamas).

Te erre gondolom azért harapsz, mert neked ez a mániád (nem rosszból mondom), de a legtöbb kamasznak nem éppen az álmai ne továbbja, hogy az osztálytársaival hétköznap este egy (általánosságban) dög unalmas, tanár által választott darabon kelljen ülnie és ezt a legtöbben nehezen türik.

2014. febr. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Mert a legtöbbjüket rohadtul nem érdekli, ennyire egyszerű. Engem speciel általában igen, mert a beállítottságom durván humán, de pl. egy fizika órátén sem vagyok képes pátoszban úszó tekintettel, lelkesedéstől kicsattanva végigülni, mert bár az agyam meglenne hozzá, a legkevésbé sem foglalkoztat. Ehelyett én is inkább halk beszélgetéssel, telefonozással vagy elmélkedéssel töltöm az időt.
2014. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Már leírták neked a választ. Nem érdekli őket és nem is maguktól ülnek be oda.

Elviszi őket anyu, vagy óra keretein belül van kötelezővé téve. (esetleg plusz jegyért lehet menni megnézni egy darabot, nálunk volt rá példa)


Egyik válaszolónak nagyon igaza van, attól hogy valami másnak tetszik vagy kötelező, nekem személyként még nem kell élveznem. Láttál volna reál órák közben...


Egyébként tudják a szabályokat, csak nem érdekli őket.


Amúgy téged is csak azért zavar ennyire a dolog, mert játszol. De közönség nélkül (legyen az akármilyen) nincs darab, a nemtetszésüket pedig kevésbé passzív módon is kitudnák nyilvánítani, mondjuk beszélgetéssel. Az még ennyire sem tetszene.

2014. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszoló szóról szóra leírta azt, ami az én fejemben is megfogalmazódott a kérdés elolvasása után.

Ha nem színészkednél, akkor ez az egész nem is érdekelne.

Biztos te sem mutatsz minden iránt óriási nagy lelkesedést.

2014. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Biztos rájuk erőltetik,én is játszom és bizony tudom mekkora munka vannak jó darabok és rosszak is ahogy í színészeknél is aki a telefonját nyomkodja azt leve nem érdekli a színház tehát nem is kéne ott lennie.Amúgy a szüleik a hibások abban ahogy a viselkednek,ők nem tanították meg,hogy színházban a telefon ki van kapcsolva ahogy a moziban is.
2014. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Hát nem tudom, én odavagyok a színházért. Színész sose lennék, mert elfelejteném a szövegemet a sok ember előtt, szóval nem azért mert színészi ambícióim lennének. Csak úgy élvezem nézni, nekem jobban tetszik mint egy film. Főleg ha jó a darab. Találkoztam már nagyon unalmassal is, de olyankor se venném elő a mobilom, maximum becsukom a szemem, és pihenek. :D És nem is láttam senkit aki közben a mobilját nyomkodta volna, bár tény hogy én inkább a darabra koncentrálok.

Számomra az a felfoghatatlan, hogy akinek nem tetszik az miért van ott? :D Megértem hogy léteznek unalmasak is, de szerintem aki egyáltalán nem tudja élvezni a színházat az ne is menjen el.

2014. febr. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
végigülnél nyugodt popsival egy háromórás előadást a metafizika rejtelmeiről? vagy egy ugyanilyen hosszú dokumentumfilmet a gyűrűsférgek anyagszállításáról? nem tartom valószínűnek. nem érdekel, izgága vagy, mehetnéked van, teljesen normális. kinek a pap kinek a paplan.
2014. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Oké, vannak unalmas darabok, azokon megértem, ha valaki pl. elalszik. Az is egy vélemény nyilvánítás, semmi kifogásom ellene. De a karórát már jóval a telefon előtt is feltalálták, szóval ez nem mentség a telefonozásra. :D
2014. febr. 15. 19:22
 10/14 anonim ***** válasza:
ők fizettek érte, ő bajuk
2014. febr. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!