Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért gondolják a mai lányok,...

Miért gondolják a mai lányok, hogy naponta annyit kell készülődniük, mintha fellépésük lenne egy színházban?

Figyelt kérdés
A gyerekeim valamiféle sztárnak képzelik magukat, naponta hajmosás, hajegyenesítés, olyan smink, hogy nem is látszanak ki alóla, és nem tőlem látták ezt! Napi 1-2 óra biztos, hogy elmegy rá nekik és úgy lépnek ki a házból mint egy filmsztár. De mi a fenének ez? Van már barátjuk, tehát már nem is pasifogás a cél, én ezt nem értem. És különben is pasifogás céljából inkább meg kéne tenulni főzni egy pörköltet legalább, nem? De én hiába papolok nekik.
2012. dec. 16. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Hú, nem lennék a lányod. :)) A pasit nem elég megszerezni, meg is kell tartani. Egyébként nem tudom, miért baj, ha adnak magukra és törődnek a külsejükkel?
2012. dec. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem nem az jelenti, hogy törődni a külsővel, hogy teljesen elváltoztatják magukat, más színű haj, más szemöldök, minden tini olyan egyforma ettől, hogy suliban alig ismerem meg a saját gyerekem, mert vagy 6 ugyanolyat látok egyszerre, mind ugyanannak a sztárnak álcázva magát.
2012. dec. 16. 21:18
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Én is ezt csinálom pedig 24éves vagyok és 29hetes terhes:-) nem tudom jobb a közérzetem és jól is esik ha a párom megdicsér! mondjuk nekem a hajvasalás smink kb 25perc max! Jó ha úgy van persze elmegyek a boltba összekötött hajjal smink nélkül melegítőben is!Amúgy örülj neki hogy adnak magukra! Ismerek olyan tinit akinek könyörögni kell hogy hajat mosson vagy fésülködjön!
2012. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, hány évesek a lányaid, de az én osztályomban is ugyanez megy (gimnázium 9.)pár lánynál. Van, akinek rendes látszik az alapozó vonala a nyakánál, nagyon durva.

Én pl. inkább átalszom, amit sminkeléssel tölthetnék, de attól adok magamra, a hajamat vasalom, igaz nem mosom minden nap, mert festve van a fele-az alja (pinkes, néha piros) és hamar fakul.

A fiúkkal meg az a baj, hogy jobban buknak egy felsőből kilibbenő mellre, mint egy tál pörköltre :D (tisztelet a kivételnek)

15/L

2012. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
69%

Nehez ez. En megertelek. Nem akarod, hogy a gyerekeid babok legyenek mert elobb-utobb eljon az onallo tuleles ideje is es ha nem lesz aki megfozze azt a tetves porkoltet nekik ehenpusztulnak. Miert nem kuldod el oket nyari munkara? Dolgoztak valaha eletukben? Van otthoni munkajuk vagy megcsinalod helyettuk?

13 eve kulfoldon elek, Mo-n nem voltam kepes megfelelni a mindenkori normaknak ami ugyebar az amit a lanyaid csinalnak es ez lathato a valaszokbol is sajnos (pl orulj hogy adnak magukra stb...de hat napi 2 ora?! WTF!)

Ha valakinek az igenyesseg a vakolatot meg a eurodisco jelenti ....hat....nem is tudom. Szankciok kedves Anyuka! Vezesd be oket...lehet lepontozni.

2012. dec. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

hát szerintem ez túlzás

én 17 éves vagyok a hajamat hetente 2-szer mosom vasalni csak akkor szoktam ha elmegyek bulizni de egyébként nem mert csak leégeti a hajam. Sminkelni magam meg reggel kihúzom a szemem szemceruzával

mennyi idősek a gyerekeid?

2012. dec. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Miért kéne szankciókat alkalmazni csak azért, mert az ember igényesen akar kinézni? Ha meg zsíros, pattanásos, összenőtt szemöldökű trampli lánya lenne, akkor meg az lenne a probléma, hogy nem néz ki lánynak és hogy mivel vegye rá, hogy kicsit nőiesebb legyen...
2012. dec. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én mindenkit felpontoztam!
2012. dec. 17. 07:57
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

a mindennapi hajmosást kicsit túlzásnak tartom.. heti 2x mosom meg, vasalni csak nagyon ritkán, tönkreteszi a hajat egy idő után.

a tonna vakolat meg hát életkori sajátosság, majdcsak kinövik.

próbálj velük beszélni arról, hogy néha a kevesebb több.

volt egy oszt.társnőm, aki szőkítette a haját, mellette napi szinten vasalta, és rendesen hullott neki a haja, arról nem is beszélve, hogy szanaszét volt töredezve és olyan tapintása volt, mint a barbibaba hajnak. annyira szép akart lenni, hogy végül elcsúfította magát :(

nekem a smink egyébkén annyiból áll, hogy egy nagyon vékony réteg púder (csillog az arcom) szempilla spirál, néha szemceruza. próbálom nem átváltoztatni magam, és azzal kitűnni, hogy nincs nem fejeltem bele a festékes vödörbe..:)

2012. dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem, amiről beszélsz. Tényleg tök egyformák a fiatalok. Miért csinálják? Mert ma ez az elvárás. Ha nem csinálná egy napig, igénytelennek titulálnák és kinéznék abból a közegből, ahol napi 8-10 órát vagy még többet eltölt. Ezért ez néma elvárás velük szemben. Az más dolog, hogy hatalmas a különbség az igényesség és a műviség között. Attól, hogy valaki nem festi a haját, arcát, körmét, még lehet igényes és gyönyörű. Az más kérdés, hogy akkor még a végén egyedi is lenne, és nem állna be a sorba, a futószalagra. Nagyon kevés fiatal vállalja fel az egyéniségét, választ olyan ruhát, ami az alakjának jól áll (azzal ellentétben, ami az aktuális divatelvárás), tényleg nem lehet őket megkülönböztetni. Arról nem beszélve, hogy egy mai 18-20 éves lány képtelen egy lecsót megfőzni magának, mert az "milyen ciki már"? Mások az értékek. Majd 25 év felett, amikor a pasik nagy része azt fogja keresni, aki nem hasonlít egy utcalányra, akinek nincs kikészítve a bőre az állandó festéktől és szolitól, és aki tud főzni, ők meg az akkori divatnak megfelelően, szexéhes szingliként ülnek otthon a kiélt barátnőikkel a kanapén... na, akkor esik majd le a szokásos mondat a fejükben, hogy "anyámnak igaza volt". De egy mai tini max. 1 nappal tervez előre, nem látja az élet folyamat jellegét. Így aztán napi szinten órákat öl abba, hogy tök egyforma legyen a többivel, ahelyett, hogy saját magát keresné és valósítaná meg. Sajnálom őket, és reménykedem, hogy nem lesz túl késő, mikor észbekapnak, hogy egy tucat másik gyereknek akarnak megfelelni ezzel, és elnyomják saját egyéniségüket.
2012. dec. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!