Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elkezdődött a "mindentől...

Elkezdődött a "mindentől félek és megijedek" korszak?

Figyelt kérdés

4 éves a fiam, most jutott el oda, hogy mindentől fél. Fél a sötéttől (bár gondolom attól minden kisgyerek egy idő után el kezd félni), fél egyedül lenni, fél egyedül bemenni a szobájába. Most hogy esett az eső, és előjöttek a giliszták, most azoktól is fél (nyáron simán megfogta őket a kertben, semmi gondja nem volt velük) és még sorolhatnám, mert sok olyan dolog van, amivel eddig nem volt baja, most meg fél.

Tegnap pl. a fürdőbe sírt (már régóta egyedül fürdik), mert kiszaladtam a szobájába (a fürdőszoba mellett van, az ajtók is nyitva voltak). Mikor visszamentem (kb. fél perc) és megkérdeztem, hogy mi a baj, azt mondta, hogy megijedt, hogy nem vagyok ott. Eddig a szobájában is eljátszott egyedül, most csak akkor megy be, ha megy vele valaki, akár este van, akár nappal.

Nem érte semmi trauma, nem látott tv-ben sem ijesztő dolgokat, nem beszél szörnyekről, az oviban sem téma ez, sokat beszélgetünk erről, ha olyat mond, hogy fél valamitől, hogy az mitől lehet, de nem tudja megmagyarázni, hogy miért. Meddig tarthat ez és hogyan tudnék neki segíteni?


2014. jan. 21. 13:39
 1/1 anonim ***** válasza:

4 éves lanyomnal ugyanez van, nemrég tettem fel en is egy kérdést.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2014. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!