Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ennyi kávé még egészséges,...

Ennyi kávé még egészséges, vagy 14 évesen ez is káros?

Figyelt kérdés
Minden reggel megiszom egy karamell cappuccinot. Automatából van, és nyilván csak por, cukor meg víz. Sokan viszont azt mondják, hogy mivel még csak 14 éves vagyok kifejezetten káros, hogy e nélkül egész nap álmos vagyok. Szerintetek?

2014. febr. 20. 17:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
25%

Kifejezetten káros. Még ha kihagyod belőle a koffeint, akkor is káros maga a cukor.

Ha enélkül álmos vagy, mozogj! Vannak szünetek, olyankor nem kell feltétlenül a WC-ben bagózni, kimehetsz az udvarra egy kicsit.

2014. febr. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
47%
7 evesen ittam az elso kavemat. Mindenhogy megiszom, de azert a negyed cukor negyed kv fele tej jon be a legjobban, szoval nekem csak a sulyomnak tett rosszat, de igazabol masban nem meg nem is iszom mar gyakran. Automatabol meg ugyse kapsz eros kv-t, raadasul ennyi erovel a sok csoki amit megesznek a fiatalok is kiakaszthatna oket, mert az egeszsegtelenebb sokkal.
2014. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Természetesen nem cigizek, az udvarra pedig nem engednek ki minket.
2014. febr. 20. 17:21
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajod nem lesz tőle. Ha minden igaz lenne, amivel rémisztgetik az embereket, már kihalt volna az emberiség. Ezerszer egészségtelenebb táplálékot túlélnek emberek, mint az, hogy megiszol reggelente egy kávét. Egyébként akkor már egészségesebb, ha inkább otthon iszol egy normális tejeskávét, minthogy ilyen művackokat döntesz magadba az automatából.
2014. febr. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

alapvetően ennyi még nem lenne káros, inkább az a baj, hogy függőséget okoz később azt veszed észre hogy napi 3 kávét iszol és mégis álmos vagy. Én egy ideje nem iszom kávét előtte napi 3-at ittam, és most sokkal éberebb, frissebb vagyok. A kávé hiába dob fel, hamar le is húz utána még fáradtabb leszel.

másrészt ezekbe a porokba ki tudja milyen anyagok vannak. koffein szerintem nem sok,tartósítószerek, állagjavítók, színezék viszont annál több. Vagy igyál otthon tejes kávét minimális kávéval vagy inkább igyál fekete teát.

2014. febr. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%
14évesen minek a kávé? ha most kávézol mi lesz később?A kávétól nem fogsz éber lenni,valószínűleg vitamin hiányod van és nem alszod ki magad.
2014. febr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

És sajna ne lepődj meg, ha napi 8kv-t iszol majd meg, mert nélküle fáj a fejed... pikkpakk edződsz hozzás, fel se tunic, csak a hiánya.


Vitamin, mozgás, alvás, ne kv...

2014. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%
Semmi bajod nem lesz tőle! :) Váljék egészségedre! :)
2014. febr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel pont ugyanolyan álmos vagy, mintha kiiktatnád az életedből. (mondjuk 1 hét leszokási idő után)

Ettől még nem gondolom, hogy napi egy ilyen vacak káros volna 14 éves korban.

2014. febr. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem káros, de arra számíts, hogy a koffein úgy működik, hogy idővel hozzászokik a szervezeted. Tehát ha az alapeset, amikor felébredsz a "0 éberségi szint", de elkezdesz kávét inni, akkor egy idő után hozzászoksz és csak kávéval leszel képes a 0 szintre felébredni. Ha ilyenkor még több vagy erősebb kávét iszol, akkor már csak azzal leszel 0 szinten, azelőtt pedig mínuszban vagy, tehát a folyamatos kávézással saját magad ellen dolgozol, mert anélkül egyre álmosabb leszel reggel. Remélem, érted.


A párom nagy kávés, akármennyit is alszik, eszpresszó nélkül nem képes magához térni, teljesen használhatatlan, olyan, mint egy zombi. Pedig nyilván nem így született. Én is kávézok, kb úgy, mint te, de csak az íze miatt, ha nem iszok, akkor is ugyan olyan éber vagyok reggel.

2014. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!