Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csinálhatok olyat, hogy ha...

Csinálhatok olyat, hogy ha suliban van orvosi vizsgálat az órák közben, én nem megyek be?

Figyelt kérdés
Rengeteget híztam a hasamra és nem akarom, hogy mindenki lássa, amúgy is tudom, hogy gerincferdülésem van, rosszul látok, lúdtalpas vagyok, tudom a magasságom meg sajna a súlyom is szóval újat nem fognak mondani.
2014. febr. 23. 23:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint az órán maradok bent és nem megyek át oda, ahol a vizsgálat lesz.
2014. febr. 23. 23:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik vizsgálatot meg lehet tagadni, csak menj be szólni az iskolaorvosnak/védőnönek.
2014. febr. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 lcs ***** válasza:
100%
vagy ha kötelező, de nem szeretnél a többiekkel együtt menni, akkor beszéld meg a dokival, hogy bemehetsz e külön a többiektől pl tanítás után, ha normális, akkor csak megérti.
2014. febr. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod megúszni. Ha például beteg vagy épp aznap, és emiatt nem tudsz bemenni, szólni fognak, hogy mikorra várnak. Ha akkor is kihagyod, új időpontot kapsz. Aztán a 3. vagy a 4. felszólítás után már a város jegyzőjének írnak, és ő fog berendelni vizsgálatra. Ha akkor se mész be, tovább megy a dolog az ÁNTSZ-hez.

Nekem legalábbis így történt, hiába volt előttük a többi előző éves adat, láthatták, hogy évek óta változatlan minden adatom, valószínű, hogy ugyanazt tudnák csak beírni, pláne, hogy 19 évesen főleg nem változom már, de nem hagyták, végül én untam meg előbb és megbeszéltem az iskolaorvossal, hogy pontosan mikor, hol és ki vizsgáljon meg. Persze, hogy nem volt változás, egyszerűen beírhatták volna a múlt évi adatokat is, úgysincs róla bizonyíték, hogy valóban megtörtént az egész prodedúra vagy csak odafirkantották az adatokat.

De ezt könnyen megbeszélhetnéd a dokival, nem kötelezhetnek rá, hogy a többi gyerek előtt vizsgáljanak. Gondolom, általánosba jársz még, ott szokás, hogy a szobába az egész sereg egyszerre bemegy, nem szépen egyesével, és a fél osztály látja, hogy mit mutat a mérleg a másik gyereknek.

2014. febr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező megjelenni, de ha az asszisztensnek szólsz előtte, hogy egyedül szeretnél bemenni, akkor téged külön hív be. Nem kell félni megmondani, ők megértőek és nem fognak a problémái miatt másként nézni rád!
2014. febr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi gimiben már csak bent vetkőzünk le, akkor is csak melltartóig, a váróban fel vagyunk öltözve. A doki előtt meg nincs mit szégyenkezni. Ha nálatok nem így van, akkor megbeszéled a nővérkével, hogy te külön szeretnél menni, csak-csak megengedni. Esetleg ofődnek is szólhatsz. De ne izgulj :)
2014. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sok dologért beszól. Minek festem a hajam, ne hordjak tangát, dagadt vagyok stb stb. Szóval nem a kedvencem :) Vérnyomást meg feleslegesen fogják mérni, ott mindenkinek magasabb, mert izgulnak. Nincs azzal gondom, hogy úristen melltartóban vagy anélkül meg bugyiban vagyok, mert nem vagyok ebben szégyenlős, de a súlyomnál igen :/.
2014. febr. 24. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!