Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek fontos az orvosi...

Szerintetek fontos az orvosi vizsgálat? A terhességre felkészültetek, vagy spontán jött a baba?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttük párommal, hogy babát szeretnénk. 1 hete hagytam abba a fogamzásgátlót, és most múlt el a menstruációm. Úgy terveztem, hogy a következő vérzésemig várunk (védekezünk), majd elkezdünk próbálkozni. Fontos hogy orvoshoz menjek, kivizsgáljon, várjak-e több időd a fogamzásgátló miatt( majdnem 5 évig szedtem)? Szedjek különösebb vitamint? Mit tanácsoltok? A legjobbat szeretném a leendő babómnak :) Köszönök minden segítséget!
2014. febr. 15. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálkozzatok nyugodtan, aztán ha nagyon nem sikerül akkor vizsgáltassátok ki magatokat. Ne essetek kétségbe ha nem sikerül rögtön, nekünk 2 év után fogant meg a lányunk.
2014. febr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Először is engedd meg, hogy gratuláljak! Ez a felelős családtervezés!

Menj el mindenképp orvoshoz, és konzultálj vele, nézze meg, minden a legnagyobb rendben van-e.

Vitamint feltétlen ajánlanék (a femibion 800-as pont erre a célra a legideálisabb, néhány hónap alatt telíti a szervezetet, majd a gyermekedben hasznosul (sok anyuka csak akkor kezdi el szedni a vitamint, amikor tudomást szerez a terhességről, de akkor már mondhatni falra hányt borsó, mert a legkritikusabb időszak a 0-12-ik hét).

Fontos a helyes táplálkozás, megfelelő rost és kalcium bevitel, és a mozgás.


Üdv (egy eü-s dolgozó)

2014. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ahány ember annyi féle választ fogsz kapni. Nyugodtan próbálkozzatok , csak ne ess kétségbe ha nem jön rögtön az első alkalommal. Én nem támogatom a terhes vitamint, de ki mellette van ki ellen, ezt döntsd el te. Akkor sem ártasz a babádnak ha szeded és akkor sem ha nem szeded. Folsav viszont fontos, egyenlőre heti 1-2 szemet ha beveszel elég, majd ha 2 csíkos lesz a teszted akkor szedheted napi szinten. C vitamin mehet abból szintén nem lesz baj, szerintem a sima ascorbin sav a legjobb , nem ezek az előre gyártott Cvitaminok. Orvosi vizsgálat nem annyira fontos, de szoktak rákszűrést csinálni ha már régen volt, ezért szerintem érdemes még a baba előtt elmenni erre, hogy ne akkor matassanak benned amikor már ott a baba, de amikor már ott a baba akkor is megcsinálják szóval ez is kihagyható. Éld az életed továbbra is, pihenjetek sokat, élvezzétek az életet, próbálj okosan táplálkozni, került a káros szenvedélyeket. Az élet pocakkal is ugyan olyan lesz mint előtte, csak már egy picit jobban meg kell gondolni mit csinál az ember.
2014. febr. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :) Folsavat recept nélkül lehet venni a gyógyszertárban? Szerencsére sem a párom sem én nem dohányzunk, nem vagyunk elhízva. Én 25 vagyok ő pedig 24 éves, nem tudom ez fontos-e a vizsgálatok miatt. És az szerintetek elegendő, ha az első tabletta mentes menstruációmig védekezünk és utána próbálkozunk? Vagy várjunk tovább. Márciusban esedékes lesz a citológiai vizsgálatom, eddig minden éveben voltam :)
2014. febr. 15. 16:51
 5/18 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a folsav, amit már most el kell kezdened szedni, mert ez a korai hetekben fontos.

Ezen kívül legyen meg a rákszűrésed és menj el fogorvoshoz, én legalábbis ezeken estem túl és legközelebb is így csinálnám. Ezeken kívül szerintem kifejezett vizsgálat vagy bármi más nem szükséges, de ezt csak az én véleményem.

(szintén eüs)

2014. febr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
utolsónak is nagyon köszönöm :)
2014. febr. 15. 17:14
 7/18 anonim ***** válasza:
Folsav recept nélkül kapható, lila sárga dobozban van ez a legolcsóbb is (kb 1200Ft) teljesen jó ez. Igen a fogorvost is iktassad be ha megoldható azt én is javaslom.
2014. febr. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2014. febr. 15. 17:54
 9/18 anonim ***** válasza:

Gratulálok, hogy ilyen felelősségteljesen igyekszel felkészülni. Nagyon dicséretes :-) Amikor mi eldöntöttük, hogy jöhet a baba, akkor a nőgyógyászommal megbeszéltük, hogy tabi után mennyit várjunk, + rákszűrést és chlamydia vizsgálatot csinált. Elmentem fogorvoshoz is, mert a barátnőm anyukája 3szor azért vetélt el, mert az egyik foga alatt volt valami gennyes góc ami ellen idegen anyagként küzdött a szervezete és kordában tartotta (ezért nem is fájt neki) de amikor embrió került a szervezetébe azt is idegen anyagként kezelte a szervezete. Meg csináltattam teljes vérképvizsgálatot. De ha csináltattam volna hormonvizsgálatot is, akkor valószínű kiderült volna, hogy bár semmi erre utaló tünetem nincs, mégis progeszteronhiányom van, aminek a szintje elég ahhoz, hogy teherbe essek, de a baba megtartására már nem volt elég. Szóval én igyekeztem felelősen tervezni, de sajnos a baba mégsem maradt velünk.

A nődokim nekem csak a folsav szedését javasolta, de napi rendszerességgel. Meg a kiegyensúlyozott, zöldségekben, gyümölcsökben gazdag táplálkozást. és persze a jóleső szexet :)

2014. febr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm. Sajnálom hogy nem maradt meg a baba. Hú a rossz fogra nem is gondoltam így .De akkor tényleg el kell mennem fogorvoshoz. Márciusban alapból mennem kell vizsgálatra, úgyhogy akkor én is megbeszélem a dokival ezt a gyógyszeres dolgot, hogy meddig érdemes várni. És igen igazad van , egy teljes vérkép sem árt :)
2014. febr. 15. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!