Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » KAMASZ FIÚKAT KÉRDEZEK. Jó...

KAMASZ FIÚKAT KÉRDEZEK. Jó tanulókat. Mi mozgat titeket, hogy lelkiismeretesen tanuljatok?

Figyelt kérdés
Esetleg van olyan, akinél egy pozitív fordulat után állt be ez az állapot? Légyszi írjatok róla.

2014. márc. 5. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan régen voltam kamasz fiú, de az volt bennem, hogy nekem az a dolgom, fel se merült, hogy ne tanuljak. Sok minden volt, amit képtelen voltam megtanulni rendesen, de olyan is, ami érdekelt és még hozzáolvastam.
2014. márc. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Nos, én voltam rossz, majd később jó tanuló is. Leginkább a céljaim motiváltak. Mai fiataloknak nincsenek céljaik, anya, apa pénzeli a bulijaikat, hóbortjaikat, főznek mosnak rájuk. Rakd ki egy hétre az utcára, és talán rájön, hogy semmi sincs ingyen.
2014. márc. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi, de tényleg igazi kompetensek válaszát várom.
2014. márc. 5. 16:48
 4/14 A kérdező kommentje:
Ugyanis azt gondolom, hogy manapság egészen más közegben és más módon (nem jobb, vagy rosszabb, csak más) kell megállniuk a helyüket a fiataloknak, és érdekel, hogy hogyan élik meg mindezt azok, akik sikeresen veszik is pályát.
2014. márc. 5. 16:52
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
nem fiú vagyok, de azért leírom.. szerintem valami olyat kell kitalálni,ami nagyobb dolog, és szeretné is. nekem pl most az van, hogy jogsit szeretnék nagyon, de ezt ahhoz kötötték, ha jobb lesz az évvégim mint tavaly. nem lesz jobb, nem lesz jogsi. valami biztos van, amit nagyon szeretne, amivel lehet motiválni. amit egyáltalán nem szabad, az a tiltás. engem minél jobban tiltanak attól amit szeretek csinálni, annál jobban nem tanulok... :)
2014. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez hasznos volt.

Van amúgy ígéret, motor, meg, hogy megtanítom vezetni csak úgy. Meg nagyon ígéretes zenész tehetség (dobos), igyekszünk támogatni abban is. Meg nem rossz tanuló, csak valahogy örülnék, ha egy belső kedvből fakadóan nyomná a dologot.

2014. márc. 5. 17:14
 7/14 anonim ***** válasza:

Jó tanuló vagyok, de nincs "igazi" motiváció. Odafigyelek órán, és ennyi. Az pont elég.


Ha mégis szükségem van motivációra, akkor a pénz az, amire gondolok. A luxus, amit elérhetek.

2014. márc. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Biztos gáz, de engem az motivál, hogy le ne égjek a tanárok meg az osztálytársak előtt azzal, hogy nem tudok valamit. Mondjuk ez hajtós osztály, akik nem bírták, kb. egy év után elmentek.
2014. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Én is régen voltam kamasz, de nagyon jó tanuló voltam. Az hajtott, hogy minél feljebb jussak az iskolai végzettségek terén és a társadalmi ranglétrán. Mert például segédmunkásként, beosztottként nem éreztem jól magam, mivel úgy éreztem hogy kihasználnak. De felsőfokú végzettséggel, nyelvtudásokkal már minden más. Aztán ma felnőttként már nem iskolapadban szerzem a hasznos információkat, hanem idehaza a neten, esetleg könyvtárakban. Ma is úgy érzem hogy a tudás hatalom. Amit nem feltétlenül az iskolapadban, hanem önszorgalomból szereztem meg.

A megfelelő körülmények is elősegítik azt hogy jól tanulj. Például nálam az önálló lakás volt ilyen.

Kamaszkoromban azért más is mozgatott amiért jó tanuló voltam. Például az hogy versenyeztem más jó tanulókkal. Ekkor döntetlen lett, mert jelesnél jobbat már nem tudtunk elérni. :)) Aztán tanulmányi versenyeken folytattuk a versenyt. Na ott már volt lehetőség kibontakozni. Imádtam amikor kb. 30 %-al jobb eredményt értem el mint az utánam következő jó. Vagyis legjobb voltam, maximalista. De ma felnőttként ezt magam is meglepőnek találom, mert mára elkényelmesedtem. Más volt a lázas kamaszévek, amikor úgy éreztük hogy meg akartuk hódítani a világegyetemet és imádtuk hogy a legszebb lányoknak mindez a maximalizmus tetszik. De mondom, mára felnőttként már "normális" lettem. :)) És ha most mennék mondjuk érettségi vizsgára, hűha, hát nem tudom hogy a fizikán kívül hogy birkóznék meg a többi tantárggyal. Mert már nem vagyok az a Zorro-hoz hasonlítóan tüzes kamasz.

2014. márc. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű: A pénz.

Nem, nem a szüleimtől. Csupán ha jól tanulok, bevehetnek egy jó főiskolára, és talán, nem Magyarországon, elkezdhetek egy sikeres életet.


Igaz, a középiskolába nem tudom, hogy fognak bevenni 4.3-4.4 között ingázó átlaggal, miközben az adott középiskolába 4.5-kell.

2014. márc. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!