Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy 15 éves lány ennyit bulizik?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó, most 9.-es a város legjobb gimijében 4,8-as átlaggal, tehát a tanulmányaival nincs probléma. Viszont egy hónapban van hogy 5-6-szor is elmegy bulizni, legtöbbször a végzős barátaival, vagy egy egyetemistákból és idősebb gimnazistákból álló társasággal. Havi egy buli van az osztálytársaival is, de velük sokkal ritkábban megy. Egy-egy parti alkalmával beülnek egy kocsmába beszélgetni és inni, vagy táncos szórakozóhelyre, ahol szintén van alkohol. Ilyenkor hajnal 3-4-5 körül szokott hazajönni, általában spiccesen, szóval ha iszik, kicsit a kelleténél jobban is be szokott csípni, de mire hazaér, nem vészes. Eddig egyszer fordult elő, hogy az egyik egyetemista barátja hozta haza, mikor túl sokat ivott, és alig állt a lábán. Egyébként mindig hazakísérik, szóval a biztonságban hazajutással nem szokott probléma lenni.

Persze engem is elengedtek ennyi idősen bulizni, de nem huszonévesekkel, nem hajnalig, és nem ennyi alkalommal. Most 22 vagyok, és olyan 18 éves korom körül buliztam úgy, ahogyan most ő, bár azt látom, hogy a kortársai is hasonlóan viselkednek. Mit gondoltok, mennyire elfogadható?



2014. márc. 5. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez kicsit azért sok,én 16 vagyok,kb.havi 2x megyek el bulizni,de akkor sem ötig.
2014. márc. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez túl sok, én nem engedném.
2014. márc. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sok, de hát az ő dolga, meg a szüleidé...
2014. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Heti egy buli okes. Az szerintem teljesen mindegy h kettore vagy otre jon haza, masnap ugyis hasznalhatatlan lesz. Azzal sem hiszen h gond lenne, h idosebbekkel megy. Es radasul ha jol tanul, azaz a kotelessegenek eleget tesz, akkor semmi kivetnivalot nem latok a dologban.
2014. márc. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
nem vagyunk egyformák, valaki mindig bulizna, valakit meg el se lehet rángatni egy partira se... valaki korábban kezdi a bulizást, valaki később... ha nem származik ebből hátránya és a családod tolerálja ezt, akkor szerintem nem gáz... legalább, ha visszagondol a fiatal éveire, nem az jut eszébe, hogy mennyi mindent csinálhattam volna, hanem az, hogy mennyi mindent csináltam!
2014. márc. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Amig a tanulmánnyal, visekedéssel, pasikkal, alkohollal, droggal nincs gond addig nem szolnék érte...
2014. márc. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

15 évesen(akár) heti több buli is sok,akárki akármit mondd ez sok.

Én 17 vagyok volt olyan hónap,hogy minden hétvégén mentem bulizni meg még előtte pénteken is alapozás volt,nem romlott a tanulmányom,de az anyagi helyzetem jelentősen. A másik meg,hogy hulla fáradt voltam. 15 évesen meg szerintem egyáltalán nem normális,hogy 5-ig kintmarad állandóan.

Ez nem egy 15 évesnek való életmód,szerintem. Csak gondolj bele,hogy 3 év múlva mikor 18 lesz akkor mit fog csinálni?Mert ezt így ilyen gyakorisággal gyorsan megfogja unni. Én legalábbis totál kiégtem abba a hónapba mikor ennyit buliztam. Ügye aztán jönnek meg az új,izgalmasabb dolgok.


Én ezt így nem engedném a lányomnak. Félteném is meg nem is tartom egészségesnek ezt így ebben a formában. Havi 1 max 2 buli belefér, 15 évesen inkább jöjjenek össze valakinél filmezni meg tudom is én,de a discoba rázzák magukat minden hétvégén,szerintem.

2014. márc. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem 15 évesen egyátalán nem kéne bulizni,16 évesen is max 2 havonta.A hajnali hazajövetel meg abszolút kizárt egy 15 évesnél.
2014. márc. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én nyáron töltőm be a 16-ot és eddig egyszer mentem el "bulizni".Ez alatt az egyik gimi "bálját" értsd,ahol kiadtak alkohol,igaz csak 18 év felettieknek.(Én nem ittam).Nekem nem hiányzik a bulizás,bár ha akarnék,akkor se mehetnék,mert a szüleim közölték velem,hogy 17 éves koromig eszembe se jusson elmenni,utána is csak akkor mehetek,ha minden úgy van,ahogy ők azt kérik.
2014. márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
18%
Én is 15 éves lány vagyok, de szerintem egyáltalán nem normális ez az egész. Szerintem nem egy 15 évesnek valóak az éjszakai szórakozóhelyek és az alkohol sem. Én utálom az alkoholt , még sört sem iszom. Max. csak osztálybulikon, iskolában szervezett bulikon vettem részt, ahol senki nem ivott alkoholt és a gimiben is csak max. 11-ig tart buli, ahova utánam szoktak jönni autóval. Nincs messze a suli, de nem szeretek sütétben járni és féltenek is. Magamtól meg sötétben főleg nem járok, a multkor is kint voltam sétálni és 7-kor, amikor már sötétedett hívtak ,hogy hol vagyok, de végülis ez még nem gond , mert nem szeretek járkálni. Kis vérosban lakunk, de mostanában még fényes nappal is utánam szólnak vagy füttentenek, közben még idomaim sincsnek. egyáltalán nem vagyok testileg fejlett.
2014. márc. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!