Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy manapság egy 21-2 éves lány munka, rendes háttér nélkül szül?

Figyelt kérdés
A volt osztálytársaim, évfolyamtársaim közül már többnek is vagy van gyereke vagy hamarosan lesz... persze mindegyiknek besikerült gyerek, se házasság, még a pasijuknak sincs biztos, normálisan fizető állása, nemhogy nekik. Ezek nagy része nem rendelkezik valami magam képesítéssel, faluról jöttek... dehát akkor is kicsit sok nekem, néha már azt érzem, nekem is szülnöm kéne?! Tényleg a szülők nyakára, nulla vagy minimálbérnyi jövedelem mellé kell szülni?
2013. ápr. 22. 19:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
43%
Sajnálom öket mert örökre ki lesznek szolgáltatva valakinek.
2013. ápr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 acelsziv ***** válasza:
51%
Orbitális felelőtlenség... 31 vagyok, a párom 30. És még nincs gyerek, mert nem állunk úgy és nem volt bőr az arcunkon anyám nyakára csinálni egyet.
2013. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
20%
...talan ezek a lanyok sem igy terveztek ezt.
2013. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Én azt vettem észre a közvetlen környezetemben, hogy a mai 25-35 közötti korosztály ilyen szempontból sokkal megfontoltabb és ők nem szülnek így nyakra-főre gyereket. De pl az általános iskolás (falusi) osztályomban volt 7-8 lány, abból már egynek gyereke van és egy terhes. És egyik sem roma származású, normális családból jönnek.
2013. ápr. 22. 19:44
 5/37 anonim válasza:
50%

Nem kell neked szülni, de ítélkezned sem kell, mert minden ember más, más a gondolkodása, az életfelfogása, a körülményei, az igényei. A fizető állásról annyit, hogy ha pl. neked ( ma Magyaroszágon !!!! ) "biztos" állásod van, és te vállalsz gyereket, és jól eltartod őt kb. 3 évig, aztán kirúgnak, a férjed pl. lelép.. a 3 éves gyereket bedobod az intézetbe, vagy agyonütöd?? Sosem lehet azt kijelenteni, hogy NA MOSTMÁR ÉN VÉGKÉPP KÉSZEN ÁLLOK, MERT az élet fordulatokat produkál. Amire nem számítasz.

A gyerekvállalást meg lehet alapozni, és bölcs dolog is, de garantálni, hogy mindig így marad, sajnos nem lehet. 21-22 éves lánynak lehetséges, hogy igénye van arra, hogy KÖZELI HOZZÁTARTOZÓJA legyen valakinek, mert érzelemszegény élete van.. és egyéb okok miatt is dönthetnek úgy, hogy szülnek .

2013. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Az egyik gyerekkori jóbarátom volt, ő bevallotta, hogy nem is védekeztek egyáltalán, így sikerült be a gyerek... szóval nem így tervezték?!
2013. ápr. 22. 19:44
 7/37 anonim ***** válasza:
57%

az én környezetemben is 3-an szültek, mindannyian 20 és 25 közt vannak. egyiknek sincs se szakmája, se diplomája semmije nincs. még dolgozni se dolgoztak a gyerek előtt. vagy ha igen nem sokat. egyik se nemzetiségi még ráadásul.


én spec biztos nem vállalnék be gyereket, mert 21 évesen még túl fiatal vagyok ehhez, másrészt a kapcsolataim se épp egyszerűek, soha nem tudhatom ,hogy mikor lesz vége ebbe a bizonytalanságba meg eszem ágában nincs szülni. harmadrészt meg anyám nem biztos hogy támogatna is.

2013. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Előre sajnálom azokat a gyerekeket, akik csak besikerültek és azért tartották meg őket, mert az anyjuknak érzeleszegény környezete van és valakin ki akarja élni magát.
2013. ápr. 22. 19:51
 9/37 anonim ***** válasza:
44%
kérdező,te ne itélkezz,nem tudhatod mit tartogat számodra az élet.egyetértek utolsó elöttivel
2013. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Én hiszek abban, hogy mindenki a maga sorsának kovácsa és mindenki maga irányítja az életét. Aki így csinálja, hát hajrá. Csak az érdekelt, hogy csak számomra ilyen furcsa-e vagy ez lett az új "trend"?!

Amúgy én sem fogok szülni ennyi idősen, akármi is a divat. :)

2013. ápr. 22. 19:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!