Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket nem idegesít hogy a...

Titeket nem idegesít hogy a gyerekek telefonokat és egyéb kütyüket nyomogatnak 0-24 órában?

Figyelt kérdés
Facebook és egyéb chates programok... milyen felnőttek lesznek ezekből a gyerekekből?
2014. márc. 8. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Kockak. Meg vagyok gyozodve rola hogy valamilyen szinten nyomot hagy ez a nagy merteku valosagtol elrugaszkodott eletvitel akkor is ha felnottek lesznek, foleg a szemelyisegukon.
2014. márc. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmire gondoltam. Nem sok fogalmuk van a vilagrol amiben elnek: [link]
2014. márc. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%

Én is gyereknek számítok, de engem borzalmasan aggaszt ez a probléma, leginkább az foglalkoztat, a jövőben hová fajulhat a dolog.

Nemrégiben dolgozatot írtunk, és a tanár mindenkitől elvett minden puskázásra alkalmas dolgot: könyvet, füzetet, és természetesen a mobilokat is. Mindenki felháborodott, és természetesen az eredményeken is meglátszik, mi történik, ha magunkra maradunk, azzal a tudással, ami a fejünkben van.

Egyre több ember szerez be okostelefont, de ezzel párhuzamosan mi is egyre butábbak leszünk. Minek tanulni, ha a Google mindenre tudja a választ?

Ami a halálom, az a társaságban, valamint a séta közbeni mobilozás. Az ember 1 másodpercet sem bírnak ki a mobiljuk nélkül.

A mai társasalomra ez jellemző: együtt, mégis külön, elszigetelődve.

Hiába van a Facebookon 500 ismerősöd, ha a valóságban ebből csak 25-el vagy köszönőviszonyban, 3s további 2-t nevezhetsz barátodnak. a többi csak a látszat, hazugság.

2014. márc. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Engem egyáltalán nem foglalkoztat. Én is hasnoló vagyok, de általában cikkeket, blogokat és könyveket szoktam olvasni, angolul. Nem értem miért baj az, ha valakinek ez a "hobbija" vagy kedvenc dolga. 50 évvel ezelőtt kimentek pillangót gyűjteni, akkor meg az volt furcsa.
2014. márc. 9. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem tudom, kinek az adójából fogom kapni a fizetésemet, engem csak ez aggaszt.

(zárójelben megjegyezném hogy nekem már a napi fél óra is sok, mert nem bírja a szemem a képernyöt)

2014. márc. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%

Remélem messze lesznek az ilyen fiatalok az én gyerekeimtől. Szégyen egyébként. A minap étteremnben voltunk családi vacsorán a kamasz unokateso ott is a facebookot nyomogatta. Élőben nyilván már nem megy a beszélgetés. Itt is így van, amikor itt van. Régen úgy imádták a lányt a gyerekeim, de amióta játék közben is a nyűves telefont b...ogtatja, azóta már nem is emlegetik.

De a 6 éves kisbarát is minden szabadidejében az anyja telefonján játszik. Ehhez csak gratulálni tudok.

2014. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
ha idegesít, ha nem, az is a folyton fejlődő technika és változó társadalom szüleménye! Én nem vagyok mobilfüggő, de rendszeresen használom! Minden embernek tudnia kellene, hol az a bizonyos határ, ami még nem jár hátrányokkal. A fiatalok ezeket a határokat nem ismerik, vagy átlépik! Szerintem, ha a gyerek talál magának megfelelő hobbit, sportol, tanul, eljár a barátaival találkozni, bulizni, stb., akkor az egyensúly fenntartható a valós élet és a digitális világ közt! Erre lehet a felnőttek segítségére is szükség van, aki segíti a fiatalt, irányt mutat nekik, hogy megtalálja a helyét!
2014. márc. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Annyi a gond, hogy a felnőttek miatt van ez épp. Mert egyszerűbb, nem kell a gyerekkel foglalkozni. Nem egy szülőt ismerek (aki nem dolgozik), vihetné a gyereket sportolni, foglalkozásokra,kisebb korban játszótérre, de nem mert "nincs ideje", sokkal jobb ha játszik a gépen, telefonon. Szülő az oka a kezdetekben. Utána természetes, hogy a gyerek nem találja fel magát és nyomkodja inkább a telefont egész álló nap. Nem talál magának célt a mai világban szegény gyerek, így ez marad számára.
2014. márc. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerintem is a szülőnek a hibája, persze egy egyszerű telefont kaphat, hogy el lehessen érni vagy ha baj van tud szólni. Nekem akkor tűnt fel hogy ez már nem normális, amikor láttam hogy a fiatalok Beszélgetés közben! is a telójukat nyomorgatják. Ez már vicc!


Magyarok amúgy alapból individualista nép, nem lehet őket nagy csapatjátékra, közösségi célokra nagyon rávenni. Ilyenek vagyunk és kész, nem kell erőltetni. Ennélfogva viszont talán egy közösségi site még hasznos is lehet, de mértékkel !!

2014. márc. 9. 10:54
 10/19 anonim ***** válasza:

De, idegesít. Kávézni nem lehet elmenni úgy, hogy ne a Facebook-ot nyomorgassák.

Még rosszabb: A tinik egy része a kocsmában is leül egy sarokba telefonozni.

2014. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!