Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, megengednétek a 16...

Szülők, megengednétek a 16 éves gyereketeknek, hogy szerezzen egy vízipipát? (írnátok érveket is? )

Figyelt kérdés

2014. márc. 13. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Nem engedném, mert majdnem olyan káros, mint a sima dohány.

Egy gyerek (felnőtt se) ne mérgezze magát.

2014. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azért nem, mert szeretném, ha igyekezne vigyázni az egészségére. Így nem díjaznám sem a cigit, sem a piát(túlzott mértékben), sem a drogokat, sem az energiaitalt, stbstb
2014. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Meg. Nekem anno nem engedték meg, helyette inkább cigit vettem, azt el tudtam dugni.


Inkább felügyelet mellett, normális körülmények között vízipipázzon, mint másnál, valami ócska sz@rt használjon, esetleg cigizzen.

A víz szinte minden káros anyagot megszűr. Ha még így is "sok" neked, nézz utána Shiazo-nak. Sokkal kevésbé káros vízipipázási alternatíva.

2014. márc. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
43%
A vízipipa alapvetően nem káros, csak a gőzt lélegzi be vele. Sima, ízesített anyaggal (értsd: nem kábítószer) én engedném neki.
2014. márc. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 without válasza:
42%

[link]

ha már abban a kórban van hogy inkább közelebb van a 17hez akkor nagy valószínűséggel igen de ha csak nemrég töltötte be a 16ot akkor nem, alapjában véve mint minden dohányzási forma így nyilván a vizipipa is káros az egészségre nézve a víz amit tud a tőle telhetőt megteszik de a szerves anyagokat sajnos nem képes megszűrni (nikotin,benzol) vagyis nem eleget ugyanis ezekből az összetevőkből nagyon kis mennyiségek oldódnak a vízben a link amit küldtem a szervetlen vegyületek részletezi, hogy igazából a vizipipa mennyire káros azt senki nem tudja a WHO szerint több benne a nikotin,kátrány,melegebb a füstje, több káros anyagot tartalmaz, a vizipipások szerint kevésbé ártalmasabb a ciginél, a nagy igazság az hogy mint oly sok dologba ebbe is a pénz jócskán beleszól a dohányipar félti a piacát mert a vizipipa egyre nagyobb teret hódít ( a dolgok állása alapján nem igen vált ki olyan függőséget mint a cigaretta) ezért gondolom megkenték a megfelelő embereket némi "apróval" és terjesztik a vizipipa károsabb hatásait ha beírod a keresőbe az ellenérvek szinte mindegyikében megtalálod hogy arra hivatkoznak hogy kábítószereket szívtak belőle, jó nyilván dohány helyett ezt is lehet bele tenni de ez egyrészt illegális másrészt a pipások 98% dohánnyal vagy ásvánnyal használja, azt viszont elfelejtik megemlíteni hogy a vizipipa dohányt régen szárított gyógynövények és méz keverékével állították elő, azért ez elgondolkodtató tulajdonképpen ha megfelelő tudományos burokba csomagolják az egyszerű állampolgárral bármit bekajáltathatnak, a vizipipa úgy a legkárosabb amikor dohánnyal használják és nem természetes szénnel az öngyulladó szenek már át vannak itatva gyújtó folyadékokkal a természetes szenek kevésbé ártalmasak értelem szerűen senki nem akar gyújtó folyadékok gőzeit szívni, léteznek herbal dohányok is amik nem tartalmaznak nikotint továbbá ásványok amik hevítésével a kristályokban tárolt aromák öltenek légnemű halmaz állapotot és jutnak el a használóhoz de az ásvány sem tartalmaz nikotint viszont glicerint többet mint a dohány a glicerin egy ártalmatlan szerves vegyület nincsen is veszélyességi besorolása bármelyik patikában lehet kapni és netről is könnyen beszerezhető száraz dohányok javítására is használják, ásványok esetén amit beszív az vízgőz jellegű a glicerinből ugyanis vízgőz is keletkezik, és csatlakoznék az előttem szólóhoz ha annyira megvan indulva érte max 2 havonta egyszer mértékletes használat esetén nem jelent veszélyt és így ellenőrizni is tudod, kátrányt nem juttat a szervezetébe általános tévhit hogy a vizipipában a dohány ég és kátrányt is szívunk be a füstel pedig a vizipipában a dohány és az ásványt is az izzó szén csak hevíti papír meg egyáltalán nem ég, ami ami kátrányt okozná ezt a dohányok dobozán fel is tüntetik tar=kátrány=0,0% én a helyedben ásvánnyal engedélyezném dohánnyal csak nikotin szűrők jelenlétében vagy a legjobb a sultana-med amiről videót is találsz a legnagyobb video megosztó portálon , a szűrőkről itt: [link]

2014. márc. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
52%
Bár én nem vagyok szülő (én is 16 vagyok), de ha nekem szeretne a gyerekem, én megengedném neki. Tapasztalatból tudom, hogy ha egy 14+-os gyereknek megtilt valamit a szülője, akkor a gyerek már csak azért is be fogj szerezni az éppen kívánt dolgot (pia, cigi, vízipipa), inkább dacból, mintsem azért mert igazából akarja. Inkább pipázzon ellenőrzött körülmények, jó pipa, jó dohány/ásvány mellet, mint valami sikátorban egy rozsdás sz@arból. Szerintem.
2014. ápr. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!