Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem túl elkényesztetett a lányom?

Nem túl elkényesztetett a lányom?

Figyelt kérdés

Havonta kap 100 € - t shopingolásra ( 2 ruhadarab jön ki álltalában rajta neki. )

40 € bulizásra

Iskolába tízórait otthonról hord

és szülinap. névnap, karácsony nagyon drága ajaándéokat szok kérni amit meg is szokott kapni


2014. márc. 18. 13:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
100 euró két ruhára? de.. elvan kényeztetve, nem kicsit nagyok az igényei. Ha saját magának kell megkeresni ezt a pénzt, majd viszább vesz.
2014. márc. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Az elkényeztetés nem (csak) ebből áll. Ettől még nincs elkényeztetve egy gyerek, ha ezeket megkapja, de pl megvan szabva, hogy hányra érjen haza, milyen házimunkát végezzen, ha nem akarja megcsinálva nincs ráhagyva akkor nincs elkényeztetve, de ha ezenfelül mindig az van amit ő szeretne, és mindent megkap,nem mondanak neki ellent akkor elvan.
2014. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha tudna bánni a pénzzel amellett, hogy ennyit kap és meg tudja becsülni amit kap vagy vesz, akkor nem. De ebből, amit leírtál elkényeztetett. Havi cirka 30e ft csak ruhára, amiből 2 darabot vesz, pocsékolás. Emellett havonta nem kell ruhát venni. Ha valamire kinyitja a száját nem kell neki meg is kapnia. Így szerinted honnan fogja tudni értékelni a pénzt, hogy azért amit szeretnénk dolgozni kell és nem hullik az ölünkbe ?!
2014. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
De igen. Nem szipmatikus nekem az ilyen "gyereknevelés". Nincsenek határok, utána meg jön a pofára esés, amikor valamire nem telik, mert úgy hozza az élet, vagy meg kell érte dolgozni. A gyereknek ez a fajta fiatalkori élet nem segítség, hanem hátrány.
2014. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
Sanda gyanúm hogy ez a leányzó a vásárolgatáson, shoppingoláson, műkörmösön stb, kívül, mást nem igazán csinál, nem hogy még házimunka..
2014. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Ha euroban írod, akkor külföldön éltek és akkor nem sok az összeg.

Az elkényezetetettség nem itt kezdödik.


Nekem két lányom van, és nekik a ruházkodásuk sokkal de sokkal több havi 100€-nál.

De én nem adom oda nekik, hogy menenek vásárolni. Èn is szeretek vásárolni és a férjem is, így felkerekedünk együtt és shopingolunk. Néha elmegy barátokkal, de akkor nem adok neki több száz eurót vásárolni. Vagy a saját zsebpénzét költi 10-20 €s dolgokra, vagy adok neki pár eurót. Nagyösszegü ruhákat együtt vesszük, max eljön velünk barátnö is.

Bulizni nem nagyon járnak, ha valamire kell kérnek, és van saját pénzük is.

Ajándék itt más kategória, tablett vagy ilyesmi csak ajándékként jöhet szóba, és mikor elérték a megfelelö korhatárt. Mi magunk is nagyösszegü dolgokat ajándékozunk egymásnak, a gyerekek ezzel nem kérkednek, itt mindenkinek ilyen van, nem lógnak ki egyik irányba sem a sórból.

2014. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

20 éves így nincs megszabva hányre kell hazaérni és gyakran alszik a barátjánal hétköznap is. Házimunkát elvégzi ha otthon van. Ablakot is megmos, msogat, portöröl amit kell. Mondani se kell neki. Látja ő is hogy mit kéne.

Hát igen 100 € - ból 2 db ruha jön ki neki max 3. Műkörmökre is 3 hetente jár de ezt a 100 € róból állja nem kap pluszba rá. Az apja fizeti egyébként ezeket a kiadásait. Külön élünk.

Table, laptop, Drága mobil ezeket szülinapra karácsonyra szokta kapni szintén tőle. Meg most kapott 300 € -ós napszemüveget az apjától arra hogy letette az összes vizsgáját

2014. márc. 18. 13:29
 8/14 A kérdező kommentje:

Ilyen téli kabát meg tényleg szükséges ruhadarabok ezeket karácsonyra szülinapra is megszokja kapni. A havi 100 as tényleg csak arra hogy ha tetszik neki valami pluszba megvegye. Annyira sok ruhája nincsen egyébként. A normába benne van. Viszont márkás drága holmik.

A holmijaira nagyon vigyáz. ő vasalja. Szetdobálva sosincs. Nagyon vigyáz mindenére

2014. márc. 18. 14:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Tegnap még a húgod volt.


"Lilla101 nevű felhasználó válasza:


Hugom 19 éves fősulis.


HAvi 80 € -t elvásárol ( nadrág, felsö amit akar.csak 2 db szok kijonni neki ebből havonta mert márkásakat vesz )

körmökre havi 20 € - t költ

bulizás 30 €

+ pl most nézett ki 130 € s napszemüveget és apától megkapja névnapjára. Okostelefont szülinapra kapott. Laptopot karácsonyra. Ha 2 havonta kitalállja hogy kell neki új cipő vagy ilyesmi azt anyáék megveszik nem a salyátjából költ rá.


szerintem elkényesztetett"

2014. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ezt nem én írtam. De tegnap olvastam ezt a választ és hasonlítt arra ahogy a lányomat nevelem. Innen is jutott eszembe nem e túl elkényesztetett
2014. márc. 18. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!