Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz fiúk, itt a fórumon!...

Kamasz fiúk, itt a fórumon! Volt valaki közületek hasonló helyzetben? Segítséééég! "egy kamasz fiú édesanyja"

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy egyáltalán nem tanul, visszabeszél, amit eddig nem tett... direkt nem csinál meg dolgokat és ezt meg is mondja szemtől szemben... valamint nem is érdekli, ha megkérem valamire... iszonyat kosz van a környezetében és egyáltalán nem tisztálkodik... (napokig nem fürdik és nem is cserél ruhát)

Máskor meg kérés nélkül segít, kedves és bőbeszédű...

Olyan, mintha két személyiség lakna a gyerekemben...

Volt valaki ilyen helyzetben??? Mit csináljak???? HELP!!!!



2014. ápr. 24. 09:58
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
18%

Pont erről beszéltem valamelyik nap. Íme a liberális nevelés eredménye. Manapság sokan hímestojásként bánnak a gyerekkel, az pedig nemcsak tiszteletlen, hanem trehány, felelőtlen is lesz.


"direkt nem csinál meg dolgokat és ezt meg is mondja szemtől szemben."

Én pedig direkt oldanám le a derékszíjat, abban a pillanatban. Utána kétszer is meggondolná, hogy pimaszkodjon-e. Megtanulná, hogy viselkedjen és beszéljen a szüleivel, főleg ha az édesanyjáról van szó.


39/F

2014. ápr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
35%
Egyet értek az előzővel. Nem kell mindjárt ütni, de vannak olyan esetek amikor nem árt. Sőt, még kell is. A drágalátos fiadnak sem ártana min. egy atyai pofon. Mit képzel, kivel beszél ez a taknyos? Direkt szemtelen és te még hagyod is. Gratulálok neked és a férjednek is. Azt is hagyni fogjátok, hogy igyon, drogozzon, csavarogjon iskola helyett?
2014. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj, de ezt a tisztálkodás dolgot biztos hogy nem hagynám annyiban! Ha kell, ruhástól tuszkolom a zuhany alá. Mert ez nem a "menő" kategória. A többit gondolom annak tartja a fiad. Ez mind a környezete hatása és valamennyire bocs, de a te következetlenségedé. Nem azt mondom hogy rettegésben kell tartani a gyereket, de tanulja meg mi az a tisztelet.
2014. ápr. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Sajnos egyedül nevelem a fiam... Vagy ezek szerint nem nevelem...

Este 7-ig dolgozom... Utána tudok csak az övé lenni...

Kb másfél éve kezdett el ilyen lenni a helyzet... Előtte semmi hasonló sem volt vele...

Most fordult vele a világ, h elkezdte a középsulit...

2014. ápr. 24. 10:13
 5/71 A kérdező kommentje:

Egyébként azt gondoltam lassan 16 éves lesz és mostanra megtanulta a szabályokat, amiket eddig betartott...

Azt gondoltam nem kell majd ahhoz folyamodnom, ilyen idős korára, h fel emeljem a kezem... mert eddig ha néha elő is fordult valami stikli, bőven elég volt, h felemeltem a hangom... Határozottan és ellentmondást nem tűrően...

Mostanra lett ez úgy tűnik kevés...

Nos, igen... az atyai pofon jól jönne... ha az édesapja foglalkozna vele ... :)

2014. ápr. 24. 10:18
 6/71 anonim ***** válasza:
91%
Kedves első. Akkor ezek szerint már máskor is te hangoztatod ezt a sekélyes módszert. Mondd, tisztelt már téged bárki úgy, hogy nem p*csáztad el? A feszültséged nem a gyereken kell levezetned. Képzeld, létezik beszéd is a világon, nem csak a nadrágszíjad. De ha odaadod, megtanítalak beszélni! Gyorsan menne!
2014. ápr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
11%

Pont az ilyen emberek miatt tart itt a világ, mint Te kedves utolsó. Nem számít a gyerek milyen rosszaságot csinál, akkor is a szülő az elítélendő vadállat, aki nevelni próbálna. Nem úgy, mint egyesek. Valóban használtam már a szíjam, de nem minden apróságért. Azt pedig, hogy csavarogjon, bukjon, szándékosan tiszteletlen legyen az anyjával, azt egy percig sem tűrném. Nem állnék ott szótlanul vigyázva. Ha ehhez a szíjjam kell, akkor az kell. Szerencsére nem sokszor kellett, de már valóban használtam. Sajnos sok gyerek csak ebből ért. Beszélhet az ember napokig, csak kiröhögik vagy fél perc múlva el is felejtik. Nem egy ilyen gyereket tudnék mutatni már csak a környezetemből is. Nézz be egy iskolába, hogy milyen neveletlenek egyesek, a kutyával különbül beszélnek, mint a tanárral.

Egy pimasz kölyök megnevelése nem feszültséglevezetés. Elég szomorú, hogy nem magától értetődő. Ami a beszédet illeti, valóban az is van. Láthatod, hogy beszél a kérdező gyereke is.

2014. ápr. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
Nem nekem szólt a felháborodásod ugyan, de magamra vettem, mert rám is igaz.
2014. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
26%

"Kedves első. Akkor ezek szerint már máskor is te hangoztatod ezt a sekélyes módszert. Mondd, tisztelt már téged bárki úgy, hogy nem p*csáztad el? A feszültséged nem a gyereken kell levezetned. Képzeld, létezik beszéd is a világon, nem csak a nadrágszíjad. De ha odaadod, megtanítalak beszélni! Gyorsan menne!"


Kötve hiszem, hogy megtudnál verni.Valóban p*csáztam már el a fiamat nadrágszíjjal. Nem sokszor, de akkor kijárt érte. Nemcsak szerintem, hanem mindenki szerint, aki tudja miért kapta. Le lehet szólni vagy pontozni, de az én gyerekeim legalább nem isznak, drogoznak, csavarognak. Jól tanulnak és tisztelettel beszélnek a szüleikkel, tanáraikkal, orvosaikkal és még a buszon is átadják a helyüket. Elég szomorú, hogy ez manapság ritkaságszámba megy.


Hogy a kérdezőnek is válaszoljak: nincs egy férfi a családban (nagyszülő, bátty)? Aki legalább ráijeszthetne a gyerekre, ha nem is üti meg.

2014. ápr. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, amit leírtál a gyerekeidről, azok mind igazak rám, és a környezetemben lévők 95%-ára. Mindenféle fizikai attrocitás nélkül.


Kérdező, a kosz meg rendetlenség a kora miatt van, nagyobb a tűréshatára, nálunk is ez van sajnos. De a tisztálkodás és ruhacsere hiánya már nem, ez inkább a kisgyerekeknél fordul elő, mármint az ellenállás.

Ha jó kedve van, beszélgess vele arról, amik akkor vannak, amikor rosszkedvű.

Ha pedig meg kell csinálnia valamit, akkor azt ne a rögtöni határidővel, hanem legyen rá ideje, ne a tanulnivaló mellől kelljen azonnal rohannia, mert úgy jogos, ha meg is mondja.


Vagy csak simán minél többször mond el neki, milyen rosszul esik ez neked, hátha hat rá.

2014. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!