Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, ti hány éves kortól...

Kamaszok, ti hány éves kortól magázzátok az embereket?

Figyelt kérdés

Én 18 éves vagyok, de ha úgy látom, hogy az illető több, mint öt évvel idősebb nálam, akkor magázódom. Boltban is jó napot kívánok nekik, de pl. egy barátnőm a 40 éves oktatójával is tegeződik. Én kényelmetlenül érzem magam ilyenkor, jobban szeretem a formális beszédet idősebbekkel szemben.

Ti hogy vagytok ezzel?


2014. ápr. 26. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb 30. De a barátaim szülei általában megkérnek, hogy tegezzem őket, szóval a tanárokon kívül nem túl sok embert magázok, akivel rendszeresebb kapcsolatban vagyok.


Nekem azt kényelmetlen kitalálni, hogy magázzak vagy tegezzek. Ha azt mondják, hogy tegezzem őket, akkor az nekem nem furcsa. Csak elsőre sose tudok mit mondani, mindig parázok, nehogy elrontsam :D


17L

2014. ápr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ ki a személy és hogyan ismertem meg.


Ha egy buliban vagy csak úgy megismertem és nincs még negyvenes akkor tegezem. Ellenben a kb 25 éves fogorvosom magázom,miközben az ugyanilyen korú csoporttársam eszembe sem jutna.


Tanároknál csak akkor furcsa, ha később kérik, később jut eszükbe, hogy nem szeretnének magázódni. Ha egy oktató úgy kezdi az órát, hogy nyugodtan tegezzük az később nem okoz problémát.

19/L

2014. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy kiről van szó. Pl. én 23 évesen kezdtem középsulisokat tanítani, voltak közük 20-22 évesek is, akik technikusi képzésre jártak, mégis az elejétől fogva magáztak.

Másrészről a személyiségedtől is függ. Én inkább fiatalos vagyok és a boltban is a fiatalokat tegezem, csak az idősebbeket magázom. Ebből se volt sosem gond.

Ha egy idősebb ember, vagy egy nő megkér, hogy ne magázzam, akkor is kialakulhat tegező viszony.

A tisztelet nem feltétlenül azon múlik csak, hogy magázunk valakit, hanem ez a tiszteletadásnak egy módja.

2014. ápr. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Egy nálad 5 évvel idősebb embert magázni hülyeség. Vagy szerinted egy 23 éves ember (mondjuk az eladó a boltban) öreg?

Egyébként egy ilyen szitu, amikor egy 18 éves magázódik egy huszonévessel, marha vicces. Dolgoztam gyorsétteremben és jöttek ilyen fiatalok, középsulisok, és úgy köszöntek, hogy jó napot! Fiú létükre egy nőnek. Mert ha már magázódik, legalább az illemet tudná... :)

Én már 35 vagyok, de egy 18 éves simán letegezhet.

2014. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez inkább szituációtótól függ nálam.

Amúgy semmi problémám sem a tegezéssel, sem a magázással, nekem édes mindegy, azt viszont utálom, hogy ha nem lehet eldönteni, hogy melyik lenne a jobb. Ilyenkor ált. a magázást választom, majd szólnak, hogy inkább tegeződjünk.


Amúgy nekem a kedvencem az, amikor a felnőttek engem egyszer magáznak, egyszer tegeznek. Van, aki még mondaton belül is képes kétszer váltani. :DD


16/L

2014. ápr. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó.


Ez nálam attól függ, hogy honnan ismerem illetve milyen természetű az illető, hogy fogadja stb.


Van akit 30 évesen magáztam de van aki jócskán túl van az 50 van tegezem.


19l

2014. ápr. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az a kellemetlen amikor osztálytársak , ismerősök, barátok , stb. anyukája apukája mondja ,hogy ne köszönjek neki csókolomot. De nekem kiskoromban így tanították. Ha egy üzletbe megyek akkor persze jó napot kívánok. De nekem az furcsa hogy egy 41 éves anyukának sziát köszönjek még ha ismerem is.


Attól függ a 19 éves bátyám barátaival nem fogok magázódni , de általában magázódom max azt mondják hogy ne magázzam. De nekem furcsa múltkor pl csapattársam anyukájának csókolomot köszöntem és mondta ,hogy ne. Ugyanezt osztálytársa apukájával.


14/L

2014. ápr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

18 vagyok, volt már, hogy a boltban 5-8 évvel idősebb eladót is magáztam, de volt, hogy tegeztem is. Nálam nincs ilyen szabály. Amilyen kedvem van, meg a helyzet hozza.

Természetesen van, amikor nem tudom eldönteni. Na ezt nagyon tudom utálni.


" Dolgoztam gyorsétteremben és jöttek ilyen fiatalok, középsulisok, és úgy köszöntek, hogy jó napot! Fiú létükre egy nőnek. Mert ha már magázódik, legalább az illemet tudná... :) "


Bocsi, hogy ezt mondom, de szerintem meg örulj, hogy valamilyen formában megadták a tiszteletet. Egyébként meg hiába nem vagy túlságosan idősebb, lehet, hogy nem tudják eldönteni ránézésre, hogy hány éves vagy. Mivel látszatra nem tűntél fiatalnak, pont ezért lehet, hogy nem akartak tegeződni.

Amúgy erről eszembe jutott az, hogy egyszer bicikliztem a faluban, és egy lányka, úgy elsős vagy másodikos lehetett, simán csókolommal köszönt nekem. Pedig fiú vagyok, és csak 18. :D Na látod, az én esetem szerintem extrémebb, mint a tiéd.


Egyébként inkább magázódom, mert szerintem az gázabb, ha tegezés utána azt mondja, hogy maradjatok inkább a magázásnál.

2014. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Boltban jó napot kívánokkal szoktam köszönni,kivéve a szemközti pékséget,mivel oda heti rendszerességgel megyek.Én minden felnőttet elsőnek magázni szoktam,csak akkor tegezem le,ha ő megengedte.

Szerintem teljesen normális,ha a gyorsétteremben,bevásárlóközpontokban a húszon éveseket lemagázzák a tízen évesek.Ami ennél zavaróbb,hogy a húszon évesek a 40-es,50-es korosztályt is simán letegezik az ilyen helyeken.(tisztelet a kivételnek)

16/L

2014. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát mivel kort sosem tudok jól tippelni, ezért mindenki "jó napot", kivéve bátyám haverjai (18-24 évesek), meg aki tegeződni akar, pl. néhány barátnőm anyja. Ha furcsa kapcsolatban állunk, olyan se magázás-se tegezés, akkor helló. Nekem ez olyan semleges. (Ritkán látott alig-van-hozzá-közöm nagybácsi, bátyám apja, stb. )


14/L

2014. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!