Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Kamaszok! Miért...

Szülők! Kamaszok! Miért ítélitek el az olyan embereket, akik az átlagnál előbb kezdenek mondjuk inni cigizni és szexelni, vagy éppen extrém stílusuk van akár fiatalon is?

Figyelt kérdés
Én pl mindent korán kezdtem, viszonylag extrém stílusom van, nálam legalább 4-5 évvel idősebbekkel lógok és sokan ki nem állhatnak, hülyének néznek, pedig nem is ismernek. És amikor beszélek egyszer velük rájönnek, hogy érzelmileg például sokkal érettebb vagyok náluk. A felnőttek rájönnek, hogy lehet velem beszélgetni és segítőkész vagyok. A hosszú hajú rocker fiúk is el vannak ítélve meg a punkok is, pedig akiket én ismerek mind illedelmes, tisztelettudó, persze ők is isznak, cigiznek, akár csak én, de mindenki tisztában van vele, hogy nem menő. Senki se csinálja azért. Miért ítéli el a szülők és a kamaszok jelentős része a számukra furcsa embereket, ha nem ismeri őket? Miért gondolják, hogy érzelmileg nyomorékok, ha közben nagyon sok mindent éltek meg?
2013. júl. 21. 21:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Csodálom, hogy érzelmileg fejlettebb vagy náluk, és mégsem érted.
2013. júl. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Azért nem értem, mert én sosem voltam előítéletes, ezért nem tudom, hogy mi visz rá egy embert arra, hogy mindig a rosszat keresse másban, hogy negatív szemmel nézze, Ahogy most te is csinálod, kedves első válaszoló. Elkezded a hibákat keresni bennem, közben nem is ismersz. Neked ez jó? Másnak az miért jó, hogy egy ismeretlent bélyegez meg valaminek, miközben nem ismeri az életét, nem járta végig azt az utat, amit ő tett meg?
2013. júl. 21. 21:27
 3/35 anonim ***** válasza:
81%
Nem ítélek el senkit ismeretlenül, én is rockerekkel lógtam, sőt még most is gyerekes szülőként. Csak mosolyogni szoktam azon, hogy a mai 12-1x éveseknek mennyire számítanak a külsőségek. Lányok különleges cuccokban, persze mindegyiken egyforma (pl fűző, koporsó alakú táska), srácok kifestve, emós hajjal, egymás mellett tömörülnek, kívülállók számára tök egyformák, de nekik fontos hogy pont úgy álljon a hajuk ahogy ők szeretnék. Na őszintén okos punkkal még nem találkoztam. Sokukkal beszélgettem, jártam fesztiválokra. Náluk divat a nem tanulás, sikk kéregetni. Ebből persze az következik hogy lecsúszott munkanélküliek vagy minimálbéres alakok lesznek (már ha iskolázatlanul lesz egyáltalán munkájuk), és járnak segélyért,és akkor már nem sikkből kéregetnek hanem mert szükségük lesz rá. Volt a sulinkban néhány punk, semmi kilátásuk normális életre, a létminimumon tengődnek, pedig jó iskolába jártunk! És ezt ott és akkor cseszték el! Ja engem anno szívattak mert jó tanuló voltam. Most jól élek, boldog vagyok. Te miért cigizel? Hanem azért mert menő a haverok körében akkor miért?
2013. júl. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%

Én is csodálom, hogy nem. Egy érzelmileg érett ember a másik nézőpontjába is bele tudja képzelni magát.

Én amúgy nem ítélem el ezeket az embereket. Nyilván te is tudod, hogy a cigizés, mértéktelen piálás nem egészséges. Azt nem tudom felfogni, hogy ha te nagyon is tisztában vagy a cigizés árnyoldalaival, és nem menőzésből teszed, akkor mégis miért?

2013. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Bele tudom képzelni magam más ember nézőpontjába, de nem ilyen esetekben. Talán nem is szeretném beleképzelni magam egy ilyen ember helyzetébe. Mondom, nem menőzésből kezdtem el cigizni. Utáltam. Volt egy barátom, le szerettem volna szoktatni, így kitaláltam, hogy ahányszor ő elszív egy cigit nekem is adnia kell egy szálat. Ez egy ideig működött nem gyújtott rá, de utána nem érdekelte, viszont én makacs vagyok, tartottam a szavam én is cigiztem vele, azt hiszem az első pár szál után nagyon meg is szerettem. Imádom még mindig, ahogy feloldja a zárkózottságomat, ahogy átjárja a füst a tüdőmet és ahogy kifújom a füstöt, mintha vele együtt távoznának a félelmeim is. Könnyebben barátkozom, ha cigizek vagy iszok. Meg akkor szoktam még inni, amikor megvan és nyűgös vagyok, mert nem szeretek nyűgös lenni de akármilyen optimista szemmel nézem a világot nyűgös leszek, ráadásul nagyon nagy hangulatingadozásaim is vannak olyankor, szóval jobb, ha kicsit becsípek. Nem tartom menőnek a cigit, sokan mondták nekem, hogy ilyen fiatalon főleg lányként nem kéne, igazuk is van, de nem féltem az életem, nem is szívok nagy mennyiséget. Éppen amennyihez hozzájutok (van amikor egy nap 10 szál, van amikor 0). Szerintem le tudnék vele állni, de nem szeretnék, mert megnyílok másoknak. Én ismerek rendes punkokat. Általában nem a legjobb tanulók, de attól függetlenül rendes emberek, kedvesek, barátságosak.
2013. júl. 21. 22:00
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme hogy itt beszéljelek le a cigiről :) (én írtam a litániát, talán a 2. voltam). Tesóm rászokott fiatalon, nem volt gond. Most szarul keres, és vinnyogva fizeti ki a havi 20 ezret a cigire mert semmi másra nem marad pénze a kaja mellett!! De kifizeti,mert nem tud leszokni. És mindenki ezzel b..szogatja, mert szokott tőlünk is pénzt kölcsönkérni. Nem érdemes rászokni hidd el, büdös lesz a szád, sárgák a fogaid. Havi 20e alatt nem úszod meg (pedig az 1 év alatt 240e) Koraszülött lesz a gyereked, nem tudsz majd rendesen sportolni és elhízol. De majd rájössz erre magadtól is úgy 10 év múlva.
2013. júl. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

De nem a cigitől, meg a piától kéne jobban megnyílnod...

Értem én, hogy feloldja mind a kettő a gátlásokat, de szerintem egy 14-15 éves lánynak(annyinak tippelek), nem ezektől kéne jobban éreznie magát ,vagy elűznie a nyűgűségét.

Egyébként ne haragudj, de számomra nem éppen tűnsz érettnek.

2013. júl. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
nyűgösségét*
2013. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok a következményekkel. Mondjuk van egy olyan félelmem, hogy mi van, ha büdös a szám, ezért állandóan rágózok, így erre nincs panasz. Annyit meg nem szívok, hogy olyan szagom legyen max közvetlenül utána. Szeretem a hatását is.
2013. júl. 21. 22:28
 10/35 A kérdező kommentje:
Nem is kell hogy számotoknak tűnjek annak. Nem ismertek annyira és egy ilyen beszélgetésből nem válik ki, hogy milyen érett vagyok. Meg még jön az, hogy általában, ha egy fiatalabb nem ért egyet a nála idősebbel, azt alapból éretlennek tartják. Mindegy. Nekem pszichológus mondta, hogy nagyon érett vagyok mind testileg mind lelkileg.
2013. júl. 21. 22:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!