Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kommunikációs problémáim...

Kommunikációs problémáim vannak! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15 éves lány vagyok. Sajnos sok gondot okoz számomra a beszéd. Nincs semmiféle testi elváltozásom, egyszerűen pszichés okai vannak. Önbizalomhiányos és szorongós vagyok ami elég súlyos. Már megszólalni is nagyon nehezen tudok, néha egy betű helyett másikat ejtek ki. Gyakran mondok összefüggéstelen vagy befejezetlen mondatokat. Előfordul, hogy mások meg sem értenek. Nem tudom szépen, választékosan kifejezni magam, úgy ahogy szeretném. Lenne mondanivalóm de nagyon ritka amikor ki tudom fejteni a véleményemet, pedig az emberek intelligensnek mondanak. A hangom is nagyon zavar pedig állítólag nincs vele baj, én mégis cikinek érzem.

Ez az egész kb. 1 éve kezdődött, fokozatosan alakult ki. Néha jobb, néha rosszabb de mindig jelen van és iszonyatosan zavar.



2014. ápr. 28. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van a sulitokban iskolapszichológus? Esetleg őt felkereshetnéd, teljesen ingyenesen kérhetsz tőle segítséget. Akkor legalább biztosan kiderül, hogy pszichés okokról van-e szó egyáltalán :)
2014. ápr. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Biztos, hogy arról van szó, de sajnos itt a pszichológus nem segít.
2014. ápr. 28. 17:48
 3/7 Hengerelőhereverem válasza:
100%
Olvass, sokat, még annál is többet és akkor nem lesz gondod a szavakkal, azon, hogy ne akadjon el a hangod magadnak kell segítened, menj el sportolni az ad önbizalmat
2014. ápr. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Így is rengeteget olvasok :) Köszönöm!
2014. ápr. 28. 18:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedből is látszik, hogy neked nem a szavakkal van gondod, itt más van a háttérben. Szerintem önbizalomhiányod is van, és félsz egy kicsit az emberektől, illetve a reakcióiktól. Családtagjaiddal, barátaiddal gondolom nem jelent problémát beszélned. Minél többet leszel különböző szociális helyzetekben, annál könnyebben fog menni.
2014. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy a pszichológus nem segít? Szerinted akkor őszintén, mégis mi segíthetne, ha eleve elveted a lehetőségét az egyetlen olyan szakembernek, aki a pszichés problémákkal kezdeni tud valamit?
2014. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem is butaság az, hogy a pszichológus nem segíthet! Ha az iskoládban lévő nem ért hozzá, vagy nem szeretnél hozzá fordulni az egészen más, de mindenképpen keress egy szakembert! Ha tényleg úgy állsz hozzá, hogy nem tud segíteni, akkor legalább azért menj el, mert egy pszichológus biztosan tudja, hogy kihez, hova küldjön tovább. Egyébként vannak olyan pszichológusok is akiknek írhatsz e-mail-ben is, ha félsz, hogy gond lenne a beszéddel.
2014. máj. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!