Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » S. O. S! Alapvető tanulási...

S. O. S! Alapvető tanulási problémáim vannak:nem értem sokszor mit olvasok, nincs logikám, nem tudom kiemelni a lényeget! Hova forduljak? 17/L

Figyelt kérdés
Eddig valahogy "elevickéltem",de már nem megy,mit csináljak?
2013. ápr. 21. 14:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem, de majd más biztos jobban megírja. Az Önkormányzatnál van nevelési tanácsadó, ott ingyenesen felmérik az ilyen részképesség hiányokat.
2013. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
ADHD szindróma
2013. ápr. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nevelési tanácsadó, Tanulási képességvizsgáló...

Elég szomorú, hogy a szüleid, tanáraid nem vették észre, mert már réges-régen kapnod kellene a fejlesztéseket.

2013. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!De ha nagyon "durva" dolgok jönnek ki,akkor örök gyámság alatt kell maradnom,légyszi írja le,aki tudja!?
2013. ápr. 21. 21:55
 5/12 anonim ***** válasza:

Kicsit előbb kellet volna szakemberhez fordulni:(

Nevelési Tanácsadó, logopédus, akik foglalkoznak a tanulási zavarokkal, indokolt esetben Tanulási Képességet Vizsgáló Szak. Bizottság. Ha korábban bekerülsz a "rendszerbe", akkor kaphattál volna külön fejlesztést iskolán belül, és azokból a tantárgyakból felmentést az osztályozás alól, amik nem mennek.


A Nev. Tan. elvileg 18 éves korig vizsgál, úgyhogy azért mindenképpen jelentkezz náluk.


Nem vonnak gyámság alá, semmi ilyen nem fenyeget, emiatt nyugodt legyél.


Ha van esetleg olyan tanár, vagy osztálytárs, akivel együtt tudnál tanulni (meg persze a szüleid, ha bevonhatók), akkor az is segítség lenne. Gondolok itt vázlatírásra, lényegkiemelésre, az olvasottak elmagyarázására.

2013. ápr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az ADHD-s válaszolónak gratulálok, hogy 3 tünetből felállította a diagnózist, szakembereknek ez egy kicsit tovább tart...


Kedves Kérdező, ne vedd komolyan!

Előző voltam

2013. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem vonnak gyámság alá, ez "csak" tanulási probléma, ennél még sokkal komolyabb dolgok miatt sem vonnak gyámság alá senkit, nyugi.

Egyszerűen csak kapsz fejlesztéseket az iskolában, illetve ha kiderül, hogy teszemazt diszlexiás vagy (simán lehetséges), akkor felmentenek bizonyos tárgyak, készségek osztályozása alól, vagy kapsz speciális segítséget vizsgákon (érettségin is).

2013. ápr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7 válasznál a lényeg.
2013. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,rendesek vagytok :))

Csak az a gáz,hogy egyik tárgy sem megy,mert òrán eléfg leìron,nem értem meg,meg legtöbbször csak feladják,hogy tanuld meg itthon.Itthon meg nem megy egyedül,általánosba is addig ment amìg itthon segìtettek,de azòta megvàltoztak a dolgok :(

2013. ápr. 22. 15:02
 10/12 A kérdező kommentje:
Amùgy ellátni is nehezen látom el magam,de a fő problma főleg a tanulàs. :S
2013. ápr. 22. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!