Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek 13 éves...

Ti megengednétek 13 éves lányotoknak hogy borotválja a lábát?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 13 éves lány. A hónaljamat már borotválom. A lábamat is szeretném ,mert nagyon szőrős, van köztük fekete szőrszál is ami nagyon idegesít. Itt a jó idő, végre hordhatok rövidnadrágot, de nem merek mert félek meglátják a szőrös lábamat. Ti megengednétek?
2014. máj. 1. 18:18
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
90%

Igen engednem. Ez egy egeszsegesen kialakulo noi nezet. Aki meg ezt nem csinalja felnott fejjel az valoban nem termeszetes hanem igenytelen.

Annyiszor latni felnott noktol nyaron h a villamoson, buszon kapaszkodnak es ahogy emelve van a kezuk a honaljbol elorobban a hatalmas izzadt szortenger. Baromi termeszetes mondhatom. A hanyinger kap el tole.

2014. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
7%
Nem igénytelenség, hanem majomkodás. Régen nem volt divat, most terjedt el.
2014. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
60%

Persze, hogy megengedném. Én 13 éves voltam, amikor elkezdett zavarni a szőröm. Onnantól anyukám gyantázta nekem a lábam. Nekem is erősebb a szőrzetem, így nekem sosem tartott 4-6 hétig a gyantázás. 1,5 hét után már elkezdett visszanőni, ami ráadásul még fájt is, a szőrtüszők kisebesedtek. 2 hét után már hosszú nadrágot kellett venni, a következő gyantázásig.

De akkor is azt mondom, hogy első körben próbálkozz a gyantázással, ha segít valaki, még otthon is elvégezhető.


Egyébként anyukád nem engedi, vagy még meg sem kérdezted?

2014. máj. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
91%
Na ne mond.Kozmetikus vagyok,tisztában vagyok vele,hogy ezelőtt 60 évvel is szőrtelenítettek a magyar nők,na persze nyilván nem azok akik a földeken kapáltak (vagy ki tudja,még lehet ők is) sőt az ókori Egyiptomban is cukor gyantát készítettek,a muzulmán nőket,illetve az Oszmán Birodalomban is,csak úgy engedték a Szultánhoz,hercegekhez,ha teljes testüket leszőrtelenítették,csak a szempillájuk,hajuk,szemöldökük maradhatott.Nézz csak utána,a szőrtelenítés nagyon nem új keletű dolog.
2014. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
74%

Legyen igazad, akkor majomkodas. De el tudom kepzelni te h nezhetsz ki. Kettonk kozul ki hasonlit jobban egy majomhoz :P

Es hiaba bizonygatod h nem igenytelen itt mindenki egyet fog erteni azzal h marpedi ez az. :-)

2014. máj. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
10%

Azért mert itt mindenki csak kelleti magát. Aki szép az szőrösen is szép.

Egyébként nekem már úgy is mindegy. Az én koromban már minek borotváljam magam, ha több, mint 60 évig nem tettem.

2014. máj. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Megengedném, nekem is megengedte anno az anyukám.

Egyébként nem igaz, hogy a borotvától megerősödik a szőr, csak amíg teljesen ki nem nő, teljes hosszúságúra, addig tűnik úgy, mert a szőrszál szerkezete olyan, hogy a tövénél vastagabb, és vékonyodik.

Én nagyon régen krémet használtam, de az semmivel nem tud többet mint a borotva...mint kiderült később :) Aztán engem is ijesztgettek hogy megerősödik, úgyhogy epiláltam én is magam, a karomat is, de nekem is az a tapasztalatom vele, hogy bármilyen csuda gépem volt, az icipici szőrszálakat nem tudta leszedni, és így mindig maradt rajta szúrós, tehát nem lett selymesen szőrmentes a bőröm vele, akkor is korrigálni kellett borotvával kicsit. És Úgyhogy a végén hagytam a fenébe és áttértem a borotvára 2 hét után már nagyon látszott, viszont leszedni nem nagyon lehetett vele, legalábbis ahogy írtam nem 100%-osan. Úgyhogy azóta, hosszú évek óta borotválkozom mindenütt. És sehol sem erősödött azóta meg a szőröm. Pl karomat is borotválom nyáron, aztán ahogy elmúlik a jó idő hagyom megnőni, és ugyanolyan a szőr, nem erősebb amikor teljes hosszára megnő...


Szóval nyugodtan borotváld le! :)

2014. máj. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
én epilálom a lábamat, és azt vettem észre, hogy megritkult tőle a szőröm. nekem nagyon sokáig bírja, kb egy hónapja epiláltam le, és még mindig hordhatok rövidet. bár nekem világos a szőröm, és ha egy kicsit visszanő, az még egyáltalán nem látszik, csak ha teljesen kinőtt az összes. ha világos a szőröd mindenképp az epilátort ajánlom, a borotvától csak jól befeketedik, és gyorsabban is nő. az epilálás nekem csak az első 1-2 alkalommal fájt, most már egyáltalán nem.
2014. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
nekem az epilálás után nem lesz egy napig piros pöttyös a lábam, max egykét óráig.
2014. máj. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez nem kérdés!

Abba nem akarok belemenni, hogy mi a jobb, borotva/szőrtelenítőkrém/gyanta/epilátor. Ezt döntse el mindenki, hogy számára mi a megfelelő. Nem kell leoltani a másikat, csak mert ő más módszert használ. A lényeg, hogy ne legyen szőrös.

2014. máj. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!