Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek 13 éves...

Ti megengednétek 13 éves lányotoknak hogy borotválja a lábát?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 13 éves lány. A hónaljamat már borotválom. A lábamat is szeretném ,mert nagyon szőrős, van köztük fekete szőrszál is ami nagyon idegesít. Itt a jó idő, végre hordhatok rövidnadrágot, de nem merek mert félek meglátják a szőrös lábamat. Ti megengednétek?
2014. máj. 1. 18:18
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
67%

Hagyjátok már ezt, hogy megerősödhet tőle a szőr. 12 éves korom óta borotválok és ugyanolyan a szőröm... Ha meg 2-3 naponta szeded borotvával, nem mindegy, hogy milyen erős?

Nem tudom, hogy ezen mit kell tiltani, egyáltalán nem nagy dolog. Nem piercingről vagy tetkóról van szó, hogy tiltani kellene.

2014. máj. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
29%
lehet, neked azért nem erősödik meg tőle a szőröd, mert eleve erősek. én egyszer a bikini vonalamat borotváltam le, és mikor visszanőtt télen, úgy nézett ki a szörzetem, mintha egy hatalmas bundabugyit hordtam volna. a borotválás miatt a piheszőleim is vastagak és hosszúak lettek, legyantáztam, és megint normálisan néz ki, de akkor azt hittem, hormonzavaros vagyok, és már úgy marad. :D a lábamon is csak egyszer alkalmaztam borotvát, de soh többet.
2014. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

Aha...biztos a bőrgyógyász is rosszul tudja :)

Éppen a gyanta-epilátort nem ajánlja, inkább a borotvát...érdekes, nem?! :) A sarlatán :)

[link]


De ettől persze mindenki úgy oldja meg, ahogy szeretné, de én a borotva pártján állok, mert nekem nem jött be az epilátor, mert soha nem volt tőle teljesen sima és szőrmentes a bőröm...

És mint írtam már korábban nem erősödik tőle a szőr, csak amíg teljes hosszára meg nem nő tűnik úgy, mert a tövénél vastagabb a szőrszál és a vége felé vékonyodik...

2014. máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Ez nem kor kérdése. Ha szükséged van rá akkor csináld. Az embert zavarja a szőr és el kell távolítani ahol szükséges meg egy lánynál nekem olyan alap dolognak számít ha annyi szőr van rajta hogy zavarja akkor leszedi.
2014. máj. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

Nekem a borotvától is gyulladt be egy részen már a lábam. De elmúlt és csak amiatt volt,hogy nem volt elég puha a bőröm a borotválásnál.

Egyébként,nem erősödik a borotvától,hanem mivel felszíni szőrtelenítés és nem kitépi,ezért sötétebb színű lesz a visszanőtt szőr és vastagabbnak tűnik.

2014. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 A kérdező kommentje:

Nagyon szèpen köszönöm a vàlaszokat!!

Anya borotvàt hasznàl, ìgy õ azt tàmogatná, de nem engedi mert naponta vagy 2 naponta kell borotválni. Azt mondta majd nyàron. Epilàtorra ès kozmetikusra nem ad ki pènzt, mert ott van a borotva.

2014. máj. 2. 13:38
 47/50 anonim ***** válasza:
pedig az epilátor hosszú távon olcsóbb. az enyém már 8 éve meg van és csak egyszer kellett érte fizetni. a borotvát, meg hozzá a habot viszont folyamatosan venni kell, és évek távlatában sokkal többet költesz rá, mint egy epilátorra.
2014. máj. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:

Én engedném! Nem feltétlenül a borotvát, lehet szörtelenítő krémet vagy epilátort, szóval nyugodtan szőrtelenítsen, ma már ez a megszokott, régen úgy 50 éveel ezelőtt még nem ez volt, de már én is 16 körül elkezdtem ezeket a dolgokat és az nem mostanában volt :)

Annyi, hogy a borotvától erősödni fog, így inkább valami drasztikusabb, de jó megoldás kéne, akár gyanta, epilátor gép.

2014. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:

Tényleg nem erősödik tőle a szőr, mint ahogy a gyantától, epilátortól sem lesz kevesebb. Én először gyantáztattam/gyantáztam nagyon sokáig, majd jött az epilátor, és már majdnem 30 voltam, mikor áttértem végül a borotvára.

Régebben sem volt kevesebb, mikor kitéptem a szőrszálakat, és most sem több vagy feketébb, sem pedig erősebb, hogy már öt éve borotválom.

2014. máj. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:

Most nézem újra a Nők a pult mögött c. sorozatot.

Itt is szőrös a hónalja annak a lánynak, aki szerepe szerint annak ellenére, hogy bolti alkalmazott egy igencsak jómódú családból származik, mindig a legújabb divat szerint öltözködik, stb. '79-es film. Ekkor még nem számított igénytelennek a szőr.


http://www.youtube.com/watch?v=Aj1m4B8OfXU


2:34-nél

2014. jún. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!