Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti megengednétek 13 éves...

Ti megengednétek 13 éves lányotoknak hogy borotválja a lábát?

Figyelt kérdés
Én vagyok a 13 éves lány. A hónaljamat már borotválom. A lábamat is szeretném ,mert nagyon szőrős, van köztük fekete szőrszál is ami nagyon idegesít. Itt a jó idő, végre hordhatok rövidnadrágot, de nem merek mert félek meglátják a szőrös lábamat. Ti megengednétek?
2014. máj. 1. 18:18
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%

Végülis a kérdező dönti majd el, mit csinál, de azért a legtöbbünknek elég három-négy naponta borotválni.

Akárhogy is van, ha naponta-kétnaponta is kell a borotválás, még mindig jobb 30 fokban ezt választani, mint az egy hét (vagy még több is) hosszúnadrágot.

2014. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%
És ha strandra mennének a barátaival? Csak épp abban az egy hétben van, amíg vállalhatatlan a lába, gyantázni meg még nem lehet? Akkor azért maradjon le a programról? Vagy ha egyszerűen csak szeretne szoknyában, rövidnadrágban megjelenni? A gyantázás nem nyújt szabadságot, és az epilátor is valamelyest bekorlátoz.
2014. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy pedig régen ez a nagy szőrtelenítés tényleg nem volt divat még az igényes nők körében sem mindig.

Itt egy video Sophia Lorenről.

http://www.youtube.com/watch?v=RJtKi-BMQAc


De az Égig érő fű c. filmben is, azt most nem akarom megkeresni, de mikor a bútorokkal telezsúfolt lakásban azt hiszem egy tornászok által használt gyűrűn csüng egy fiatal pár, ott is szőrös a nő hónalja. Pedig az egész ország látta azt a filmet, csak mikor készült '79-ben, ez még nem volt szégyen.

Én is ebben az évben születtem, és mikor kicsi voltam, anyukám sem szőrtelenítette a hónalját, pedig nem volt igénytelen nő, könyvelő volt, irodista, mégsem számított cikinek, úgy ment a munkahelyére is, vállpántos ruhában neki is ugyanúgy látszódott a buszon, és még sok más nőnek. A gimis irodalomtanárom sem szőrtelenítette a lábát, igaz egy ötvenes nő volt, bizonyára úgy volt vele, hogy ő már megmarad a régi idők divatjánál, őt már nem érdekelte, hogy a kilencvenes években ez bizony már kissé égő. Egy igényes, kulturált, finom nőnek láttam ennek ellenére.

Az osztályunkban 8.-ban még senki sem szőrtelenített. Mindenkinek szőrös volt a hónalja.

A Szomszédokban is, a 13 vagy 14 éves Julcsi simán megmutatta a szőrös hónalját, mikor strandoltak, pedig azt is egy ország láthatta. Egyszerűen akkoriban ez még nem volt ciki. Pláne nem kiskamaszoknál. Egerszegi is alig 14 évesen szőrös hónaljjal nyert olimpiát. Rá lehet keresni a videók között.

Madonnáról is láttam egy szőrös hónaljas, bugyis képet kb. 20 éves korából.

Vagy itt egy másik, igaz még régebbi filmből:

http://www.youtube.com/watch?v=CVHtBXsary4


Tény, hogy régen nem kellett szőrteleníteni.

2014. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
az epilátor semmiben sem korlátoz, a rövidke szőröket is kitépi, nem kell megvárni, míg kinő(én is azt használok). a gyantázásnál viszont tényleg várni kell.
2014. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Összegzem mindannyiunk véleményét: mind engednénk, hogy lányunk szőrtelenítse a lábát, de összevesznénk vele azon, hogy milyen módszerrel tegye ezt.
2014. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
64%
én 13 éves koromban egyáltalán nem szőrtelenítettem, mondjuk még nem is volt mit. akkor épphogy csak pelyhedzettem. régi szép idők. :)
2014. máj. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
Ja, a Sissi-ben is, mikor érkezik menyasszonyként hajóval az ő Ferencéhez, akkor is látszik, mikor integet a szőrös hónalja Romy Schneidernek. :D
2014. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
55%
Basszus, most jut eszembe, Marina Hingis sem szőrtelenített, amin totál megrökönyödtem!! Olyan 16-17 éves volt ekkor, kb. én is, és azért ilyen nagylányként már igencsak kellett volna. De nem zavarta, hogy a világ minden táján látják a tévén keresztül, másnap meg harmadnap is ugyanabban a szabású cuccban, továbbra is mutogatta magát.
2014. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
*Martina
2014. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:

Ha lenne egy 13 éves lányom,aki szeretné borotválni a lábát,akkor engedném.:)

Szerintem ez a természetes,mert higiénikus is és ráadásul esztétikusabb is így.

2014. máj. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!