Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengednéd ezt a lányodnak?...

Megengednéd ezt a lányodnak? 15 éves lesz, továbbtanulási kérdés, másik városban!

Figyelt kérdés

Szóval arról lenne szó, hogy a lányom Budapesten szeretne tanulni, ott nézett ki magának iskolát (egyébként jövőre menne oda). Mi közel 4 órányira lakunk a várostól (autóval 2-3), mindenképp odaköltözéssel járna a dolog. Kollégium az egyik lehetőség, de ismerem őt, nem bírná, kicsit antiszociális lány, nem bírná a 4-en egy szobában dolgot, amit meg is értek, és a kollégiumokban nem is bízom. Annyi minden történik a sok felelőtlen, iszákos gyerekek miatt... Na mindegy. Ezért úgy gondoltuk, egy rokonnál/családi barátnál lakna, akiknél van egy üres szoba, fel is ajánlották. Végül is saját magáról gondoskodna, a saját dolgait ő látná el, mintha egyedül élne, persze mégis csak lenne felügyelet. Erről mi a véleményetek? Nem szeretne a közeli suliba menni, sőt, a közelben csak gimnáziumok vannak... A kolesz még egy esély persze, de ha lehet hanyagolnánk.


Írjatok véleményt, amúgy jó tanuló lány, komoly szándékokkal, író és fotós hajlamokkal, ezeknek szeretne hódolni. Szeret szórakozni, barátkozni persze, de nem az a partyállat fajta, szóval a kollégiumot nem tudom, hogy bírná-e. Úgy gondolom, ha magára lenne utalva, mindent jól megcsinálna. Megbízható. Az alkohol szóba se jöhet nála, fél hányni (emetofóbia).



2014. máj. 6. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nem bírná a mindennapi bejárást. Én mikor iskolába jártam 40 percet utaztam kb. vonattal, 5:30-kor kellett mindig felkelnem és nagyon nehezen bírtam. Volt amikor szó szerint vissza estem az ágyba.
2014. máj. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Pont a bejárás miatt költözne rokonhoz, ő közel lakik az iskolához. :)
2014. máj. 6. 19:03
 3/15 anonim ***** válasza:
89%
Te nem az anyuka vagy :) A partyállat kifejezést még az én szuperlaza anyum sem használja. Menj koleszba, jó dolog. Főleg, ha antiszoc vagy, mert még most lehet rajta változtatni.
2014. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ezt a kifejezést a lányomtól idéztem. :D Nem hinném, hogy bírná. Elég gátlásos az az igazság... Nem az a barátkozós fajta, én nem szeretném, ha a rossz közösség a tanulás rovására menne, vagy talán elmenne a kedve. Aki komolynak születik vagy antiszociálisnak, annak ez nagyon nagy dolog és nem jó értelemben. Tudom, mert én is ilyen voltam/vagyok.
2014. máj. 6. 19:05
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
nem bírna ki 3 szobatársat? Mi 9en voltunk egy szobában. volt ott is minden.
2014. máj. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem semmi baj a kolesszal.

Az is kérdés, hogy erre a rokonra adott esetben mennyire hallgatna, mennyire fogadna szót.

2014. máj. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, mivel aki ilyen antiszociális, mint ő, főként egyedül szeret lenni. Szereti a magányt, a csendet, nyugalmat, a saját kis világát élvezni. A barátokat sem mindig tűri el, ha folyton rajta lógnak. Ezen változtatni nem kell és nem is lehet szerintem.
2014. máj. 6. 19:09
 8/15 A kérdező kommentje:
Ismerem a lányomat. Szégyenlős fajta, meg van illetődve új emberek társaságában, illemtudó. Egyáltalán nem olyan, mint a mai lányok, ez néha jó, néha viszont rossz. De biztos vagyok benne, hogy tudna viselkedni. Itthon sincs vele gond, hát akkor még szinte idegen (mármint neki, nekem nem) emberek társaságában.
2014. máj. 6. 19:10
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

De szerencsés a lányod!:)

Olyan szívesen mennék én is Budapestre tanulni, akár még kollégiumba is.

Ugyanannyi vagyok mint a lányod, szóval nem tudom mennyire adsz majd a véleményemre, de szerintem jó lenne ha odaköltözhetne. Új emberek, új közösség...talán a környezetváltozás jót tenne az antiszoc énjének. (mondom ezt úgy, hogy én is az vagyok:D)

2014. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%
A rokonokban mennyire bízol meg?Őket ismeri elégé velük nem antiszociális.Én ismerek ilyen lányt az anyja ugyanezeket gondolja róla mint te a tiedről,az anyja mellett valóban olyan a kislány mint Szent Johanna ha nincs ott az anyja akkor simán olyan mint a többi tini,Tükör előtt pucsítós,szájcsücsörítős fiún vihogós.....
2014. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!