Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tönkretettem anyu életét? 15/L

Tönkretettem anyu életét? 15/L

Figyelt kérdés
Nem "tervezett" gyerek vagyok, amikor megszülettem anyu még egyetemre járt. Azóta született két tesóm. Amióta az eszemet tudom csak azt látom, hogy anyu mindig dolgozik, főz, mos, takarít. Szabadideje alig van. És tudom, hogy ő ezt nem önként vállalta, velem együtt érkezett. Nem kérdezem meg tőle, mert tudom, hogy "kötelességből" azt válaszolná, hogy dehogy, meg hogy csodás dolog vagyok az életében. És soha nem is éreztette velem, hogy nyűg vagyok neki, de akkor is olyan rosszul érzem magam.

2014. máj. 7. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
anyukád el is vetethetett volna ha nem akar babát... tudta, hogy mivel jár egy gyermek nevelése :) szóval semmiképp se hibáztasd magad... ha esetleg neked is becsúszna pár év múlva a baba te is őt hibáztatnád hogy megváltozott az életed? ugye hogy nem.. :) amúgy meg elég nagy vagy már, hogy besegíts anyukádnak a házimunkába és levégy a válláról egy kis terhet :)
2014. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha Te nem születtél volna meg, nem kellene dolgoznia, főznia, mosnia és takarítania?

Egyébkétn ha ennyire zavar, segíts be neki. És az ő döntésén múlt, hogy Te megszülettél, nem a tieden.

2014. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az elsö gyerek az egyetem alatt "sikerült" tervezés nélkül. Ez ugyan megnehezítette az életemet valamennyire akkor, de "ennek ellenére" soha nem jutott volna eszembe, hogy a gyerekem tette ezt, az, hogy megszülöm a babát és felnevelem a gyereket, az ÉN döntésem volt. Ha a mai ismereteimmel/tapasztalatommal ott lennék megint a döntés elött, ugyanígy tennék.


Szóval ne hidd azt, hogy te valami rosszat is tettél azzal, hogy megszülettél, márcsak azért sem, mert erröl TE nem tehetsz. Anyukád meg biztos szeret téged.

2014. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy megszülettél és felnevel, az ő döntése is volt. :) Másrészt a tesóidra is ugyanígy mos, főz, takarít, ők később érkeztek, de ha te lennél mondjuk a legkisebb gyerek, akkor is csinálná, és akkor sem a legnagyobb gyerek hibája. Esetleg hí úgy érzed, segíts be neki! :)
2014. máj. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért mert valakit nem terveznek még szeretik! Azért szült meg az édesanyád mert tudta, hogy szükséged van rá, és neki is rád. Te vagy az élete értelme, te vagy a világ össze kincse. Még akkor is ha ezt nem érzed, nem tudod, nem látod a sok munka miatt. Akkor érted meg mi az igazi szülői szeretett amikor te is édesanya leszel, addig az ember el sem tudja képzelni micsoda szeretet ez. Amíg nem született meg a kisfiam, addig tudtam, hogy vagy szeretett meg ilyesmi, de amióta ő megszületett egyszerűen bármit, de értsed ezt tényleg úgy, hogy bármit megtennék érte. Pontosan ugyan ezt érzi irántad az édesanyád. Ha több figyelemre vágy vagy több beszélgetésre, szólj neki, hogy kicsit üljetek le egy tea mellé dumálni. Te csak azt látod, hogy főz, most takarít, de hidd el ezt is értetek teszi, hogy nektek legyen ételetek, tisztaság vegyen körbe. Segíts neki többet és vigyél holnap neki egy szál virágot és mond neki, hogy szereted. Hidd el az amit akkor látsz majd a szemében az minden kételyedet eloszlatja majd.
2014. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd csak meg! Biztos, hogy meg fog hatódni, hogy Te ilyeneken gondolkozol, talán magad is meg fogsz lepődni a válaszán. Egy anya soha nem érezne ilyet, soha nem gondolna így a gyerekére, szerintem a világ kincse vagy neki. És igen, segíts be neki, had legyen még büszkébb rád!
2014. máj. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem Te akartál világra jönni, tehát nem vagy hibás semmiben! Felejtsd el, hogy tönkretetted Anyukád életét, mert ez nem igaz!
2014. máj. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Szerintem a kérdésedre ennyi is elég: NEM!!!!!!!!!!

Ahogyan többen is megemlítették, ha nem szerettek/szeretett volna, akkor te nem lennél. És szerintem ezzel a véletlennel, ha "pórul járt" volna, akkor nem szeretett volna még KETTŐ gyereket maga mellé!

2014. máj. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező az nem a te hibád, hogy anyád nem volt képes felelősen szexuális életet élni és védekezni. Ne csináld fölöslegesen a feszkót magadnak, ez inkább figyelemfelkeltő önsajnálat. Anyád felnőtt ember, vállalta a felelősséget, az ő döntése, ne te sopánkodj ezen.
2014. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!