Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszodó fiúval elbeszélgetés...

Kamaszodó fiúval elbeszélgetés hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 14 éves kamaszfiúval hogy beszéljek az ilyenkor aktuális sex ,lányok,maszti,egyszóval felvilágosító témákról! Édesapja nincs,én nekem meg senki nem mondta el,és ezt nem szeretném ha ő is lemaradna erről a témáról! Köszi a segítségeket.

2014. máj. 10. 17:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem akármennyire jóba van a szüleivel egy fiú, marha kellemetlen neki ilyenekről beszélni velük.
2014. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
huh mennyire ciki lesz szegény gyereknek.
2014. máj. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
14 éves. én szerintem 8 éves koromban informáltabb voltam, mint a szüleim, pedig az nem mostanában volt... :D
2014. máj. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem nem szükséges a felvilágosítás, én ugyan lány vagyok (13 éves), de én sem voltam felvilágosítva, mégis mindent tudok innen-onnan.
2014. máj. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Sima ügy lesz ne aggódj. :-) Legalább is nálunk az volt. Nem voltak tabu témák (határok között) , szüleim elég lazán kezelték a dolgot.

Jó pillanatban kapd el, ne úgy, hogy "na fiam moat üljünk le és erről lesz szó" . Mondjuk kocsikázás közben hozd fel, a lényeg hogy ne görcsölj rá, ne érezd gáznak a helyzetet mert ő is annak fogja. Kérdezgesd, adj neki tamácsot, mondd neki hogy számíthat rád, kérdezzen nyugottan ha valami nem világos. Sok sikert ;)

2014. máj. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten mondj el neki mindent kerteles es tereles meg dadogas nelkul. Ha latja h te nem feszengsz o sem fog. De szerintem ezzel par evvel elkestel. De jobb kesobb mint soha.
2014. máj. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Nekem még anyukám vett egy ilyen felvilágosításról szóló könyvet, de addigra már elég sok dolgot tudtam innen-onnan
2014. máj. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha nem elveszett gyerek, akkor már mindent tud, biztos lehetsz benne! Reméljük, h nem az internetről gyűjtötte az infókat... a fiuk amugy a bizalmas barátaikkal ha elhülyéskedve is, de megbeszélik a szexszel+ lányokkal kapcsolatos ügyeiket.

Én konzervatív és keresztény közegben nőttem fel, mégis mindent tudtam már ilyen korban :)

2014. máj. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a 14 évesek minden tudnak...azért van a sok buta lehetek-e terhes, ha megfogtam a barátom kukacát kérdések. Meg azért olvastam múltkor olyan kérdést, hogy hogy lehettem terhes a második alkalomtól, mikor az első öt alatt nem lehet, mert nem készül fel a méhem?
2014. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Középiskolában tanítok, többnyire fiúkat. Néha fel szoktam ajánlani, hogy arról beszélünk, amiről akarnak és mindig a szex, csajozás téma jön elő.

10-12 éve voltam kamasz, de ennyi idő alatt is rengeteget változott a világ. Nálunk pl. egy tanár se mert beszélni a szexről, inkább terelték a szót. Az internet sem volt ilyen széles körben elterjedve. Levetítettek egy videót, meg kétszer jött a védőnő és beszélt valamit arról, mi a különbség a szeretet, a szerelem és a szex között.

A mai fiatalok sokkal tájékozottabbak és sok információt szereztek a netről, de amilyen jól tájékozottak, néhány dologról éppolyan félretájékozottak.

Nyíltabban mernek beszélni az ilyen dolgokról, sőt igénylik is, hogy beszéljünk róla!

14 éves fiadnál részben elkéstél a felvilágosítással, de sok dolgot megbeszélhetsz vele.

A fiatalabbak inkább az érdekli, milyenek a csajok, hogyan "működnek", meg ilyen általános dolgok, meg konkrétan a szexről. Az idősebbek inkább tanácsot kérnek, vagy valamilyen párkapcsolati, szerelmi dolgokról kérdeznek.

Az önkielégítést inkább magánéleti dolognak tartják, vagy a kortársaikkal beszélik meg.

Szerintem fogd fel természetes dolognak, ne pedig cikinek, ne lássa rajtad a gyerek, hogy ideges vagy, ráparázol a dologra, mert akkor érzi, hogy kínos neked a dolog és ő is kínosnak tartja.

Kérdezd meg, hogy akar-e beszélgetni a csajokról, meg az életről. Ha igen, akkor megbeszélitek a dolgot, de előtte készülj fel rá, normálisan el tudd magyarázni, ne csak felszínesen hebegsz habogsz erről arról, hanem minden témát érints annyira, amennyire szükségesnek látod. Ha nemet mondd, akkor is kérdezz, miért nem, mit tud már a dologról. Ha valamit nem tud, akkor beszélsz róla és így rá tudod vezetni. Csak az elején lesz nehéz, ha már feloldódott a légkör, már egyszerűbben megy minden, mint pl. vizsgakor is csak addig izgulunk, míg be nem hívnak minket.

2014. máj. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!