Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkáltató alkalmaz azaz...

Ha a munkáltató alkalmaz azaz felvett akkor min múlik a munkaügyin?

Figyelt kérdés
elmentem egy állásra és utána behivott egy hét után elbeszélgetésre és be is álltam kicsit dolgozni utána elment a munkáltató a munkaügyibe hogy bejelentsen engem és kérdézte hogy jövőhéten tudnék e kezdeni mondtam igen és azt mondta a munkaugyin is függ valami nem tudom hogy mi de én támogathato pályakezdő vagyok és azota a munkáltato nem hivott pedig felvett és mondta hivni fog hogy jovohéten kezdhesek

2014. márc. 23. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmi nem függ a munkanélkülin.

Ha te elmész bejelentve dolgozni, akkor a munkanélküliből ki kell jelentkezni.

Max. a munkaadó számára az lehet fontos, hogy ha ő egy olyan munkanélkülit szeretne alkalmazni, aki után tartós munkanélküli alkalmazásával lesz jogosult kedvezményre, akkor neki egy olyan reg. munkanélkülire van szüksége, aki legalább 1 éve az. Mert ha valaki csak 1-2 hónapja reg. munkanélküli, az nem számít tartós munkanélkülinek és az után a munkáltató ilyen módon nem tud kedvezményt igénybe venni.

Vagy ha neki pályakezdő munkanélkülire van szüksége, akkor a munkanélküliről neki egy olyan reg. munkanélkülire van szüksége, aki pályakezdő munkanélküliként van nyilvántartva.

De amúgy ahhoz, hogy felvegyenek, arról neked munkaszerződés kell. Tehát ha van munkaszerződésed, amit aláírtál, akkor mondhatod azt, hogy téged felvettek dolgozni. És a munkanélküliből, ezzel a munkaszerződéssel tudsz kijelentkezni, amennyiben ezért jelentkezel onnan ki.

2014. márc. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!