Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit reagálnátok,...

Szülők! Ti mit reagálnátok, ha megtudnátok, hogy a 17 éves lányotok nem szűz?

Figyelt kérdés

Meglepődnétek rajta? Zavarna titeket?

44/N


2014. máj. 23. 16:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
Attól függ, van kapcsolata? Önmagában ha csak az derülne ki akkor igen, és csalódnék is benne.
2014. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Én a mai világban azon lepődnék meg ha 17 évesen szűz lenne.

Szerintem a mai lányok rendszerint 15 évesen már elvesztik a szüzességüket, ha nem hamarabb.

2014. máj. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Van kapcsolata, 2 hónapja vannak együtt a fiúval,de már 5 éve ismerik egymást.

köszönöm a válaszokat! :)

2014. máj. 23. 16:29
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Halat adnek a sorsnak,hogy nem volt olyan buta a lanyom,hogy 14-15 evesen osszefekszik valakivel.

+ Orulnek,hogy oszinte velem!

2014. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem tőle tudnám meg, az nagyon szomorúvá tenne, hiszen ezek szerint nem sikerült olyan szintű bizalmi kapcsolatot kialakítanunk, hogy meg merje osztani velem ezt a hírt. Én anno elmondtam a szüleimnek, miután megtörtént.

Ha ő mondaná el, akkor örülnék, hogy őszinte, és egyáltalán nem zavarna - egy az, hogy ez az ő élete, és az ő döntései, kettő pedig, hogy 17 évesen remélhetőleg már van elég felelősségtudata, és elég érett is ahhoz, hogy pozitív élménnyé váljon neki a szexualitás, és ne bánja meg az elsőt.

Két hónap mondjuk rövid idő, de mivel már hosszú évek óta ismeri a fiút, bizonyára bízik is benne. Ha még nem ismerném őt, áthívnám magunkhoz - hiszen ha annyira komoly a kapcsolatuk, hogy lefeküdtek, akkor nagyon szeretném megismerni is.

2014. máj. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Semmit. Elmondanám neki, hogy azért védekezni mindig kell és az, hogy kiveszi nem védekezés.
2014. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2%
Sajnálnàm hogy elvesztette, ès remèlnèm hogy tartòs kapcsolata van egy normàlis vele korabeli fiùval. Elvinnèm nögyógyàszhoz tablettàt íratni, ès elbeszèlgetnèk vele szexuàlis úton terjedö betegsègekröl. Azt hiszem az utolsò kettö a lego tosabb ebben az esetben.
2014. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

50-60 évvel ezelőtt 18-23 évesen már férjhez mentek, gyerekeket neveltek...ez az élet rendje.

17 évesen már majdnem felnőtt ember, csak a Szülők szemében maradnak mindig gyerekek. Szerintem inkább azért csalódtál benne, mert nem voltál felkészülve kellően erre a dologra. De elmondta neked, megbízik benned, ne élj vissza ezzel a bizalommal, hanem inkább beszéljétek meg a dolgot, ha jó kapcsolat van köztetek. Ha meg nem szoktatok erről beszélni, ne "zaklasd" a témával, mert ő is kellemetlenül éli meg ezt a szituációt!

2014. máj. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Szomorú lennék és elgondolkodnék, hogy mit rontottam el. Én úgy nevelem a gyerekeimet, hogy történhet bármi, a bizalom töretlen kell, hogy legyen. Mellettük állok, nem vagyok szigorú anyuka, az ő biztonságuk, boldogságuk fontos. Ha oda kerülünk majd, én arra fogok törekedni, hogy még mielőtt megtörténik, beszéljük meg, hogy mit tervez, fogamzásgátlás, megbizható e a fiú, stb.

Egyébként a mai világban a 17 éves kor nem számít korainak. Beszélgess sokat a lanyoddal, hogy bízzon benned, úgy felügyelni is jobban tudod, mert úgyis meg fogja csinálni, max. a tudtok és a segítséged nélkül.

2014. máj. 24. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy írtam a válaszomat, hogy az értelmezésem szerint Te nem tőle tudtad meg! Ha igen, akkor nyilván más...

Utolsó voltam.

2014. máj. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!