Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tehet olyankor egy szulo,...

Mit tehet olyankor egy szulo, ha kamasz gyermeke vigasztalhatatlanul sir?

Figyelt kérdés

Mar-mar annyira,hogy alig kap levegot,a mellkasa szorit stb.

Ilyenkor hogyan vigasztalja meg a szulo siro kamasz gyermeket?



2014. jún. 12. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Nyugtatóval. Nem vicc! Velem ezt Anyukám kétszer játszotta el, mert kétszer voltam idegösszeolmás közeli állapotban.
2014. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Első körben szerintem ölelgesse meg, mint kisgyerekként és faggatás nélkül hallgassa meg.
2014. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nyugtatót egy nagy fenét. Az már szülői szeretet. Sír a gyerek, bármekkora is legyen, az anyja meg nesze nyugtató. Én is kamasz vagyok, és valahogy nem esne jól, ha anya ezzel jönne, ha épp nem vagyok toppon lelkileg.

A második válaszolóval értek egyet. Hagyd, hadd sírja ki magát, és hallgasd meg a mondanivalóját, hogy érezze, benned feltétel nélkül megbízhat.

2014. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Bocsi, Anyukám szeret, azért tudd már, hogy mit beszélsz/írsz!

Természetesen nem minden sírásomnál adott, hanem mondom, hogy KÉTSZER egész tinikorom alatt. Ezek olyan kirívó esetek voltak, mint a fennt említett: alig kaptam levegőt, szorított a mellkasom, remegtem, a vérnyomásom 200 volt a pulzusom úgyszintén. Amikor nem segített a vigasztalás meg az ölelgetés.

A kérdező is azt írta, hogy "vigasztalhatatlanul sír", gondolhatod, hogy szeretgette, ölelgette, puszilgatta, meghallgatta, de ha nem használ, mert a gyerek annyira kivan, és majd' megfullad, akkor, ha nem akarja, hogy a sírás a végén migrénben végződjön, akkor igenis, adjon neki egy nyugtatót.

2014. jún. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
Én egyetértek a nyugtatós válaszolóval. Nekem is volt már, hogy 2 és fél órán keresztül folyamatosan sírtam, a végefelé fulladoztam, anyukám ölelt, apukám megpróbált viccekkel segíteni, de nem sikerült, utána meg a fájdalomtól sírtam el magam majdnem, mivel iszonyatosan fájni kezdett a fejem.
2014. jún. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

09:16 Köszönöm! Te érted miről beszélek.


Amikor 3-4 (!) órán keresztül sírsz, az Anyukád hiába vigasztal, ölelget, puszilgat, nem segít, a vége az egésznek az, hogy Anyu a kétségbeeséstől és a tehetetlenségtől szintén zokogni kezd. Ez persze még inkább rátesz az amúgy is rózsás kedvedre, mert lelkifurdalásod lesz, hogy még az Anyukádnak is fájdalmat okoztál, a gyomrod és a beleid görcsben vannak, a kezed-lábad remeg, a halántékod majd' szétrobban a csillagos eget verdeső vérnyomásodtól, a mellkasod szúr a rendszertelen levegővételtől, akkor már nem segít semmi, csak a nyugtató.


Nem kívánnék ilyet senkinek, de majd ha más is megtapasztalja a fentieket, akár saját magán, akár a gyermekén, akkor örülni fog, ha van otthon egy szem abból a gyógyszerből, különben ájulás vagy migrénes roham lesz a vége.

2014. jún. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Békén kell hagyni és kész. Elmúlik magától.

Függőséget okozó gyógyszereket szedni meg a lehető legnagyobb baromság, amit csak tenni lehet.

2023. aug. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!