Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hány évesen engednétek...

Szülők! Hány évesen engednétek el a lányotokat egy-két barátnőjével Siófokra?

Figyelt kérdés
2014. jún. 20. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
16 felett kezdenék el gondolkodni róla. Felnőtt lesz velük? Mivel mennek? Hol fognak lakni? Mit esznek? SZámtalan tényező van, amitől függ ez az egész.
2014. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%
Szülő felügyelet nélkül csak 18 felett.
2014. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy felnőtt nem lenne. Valószínűleg busszal mennénk, de lehet elvinne valaki kocsival minket. Ja egyébként én vagyok a gyerek, 17 éves. Van nyaralónk ott a belvárosban, tehát ott lennénk, ott aludnánk, kaját vinnénk itthonról, de kb. 5 méterre van egy sétálóutca meg a beach house, ha valaki ismeri. Ott rengeteg étterem/büfé van, de ezzel együtt rengeteg kocsma, bárok, koktélozók, játéktermek, bulihelyek és iszonyatosan sok hülye és részeg ember... Siófokon kb. este 10-től reggel 6-ig van nyáron élet, tény, hogy elég veszélyes hely ilyenkor. Akikkel mennék, azokat már jól ismerik a szüleim. Igazából 2x szeretnék menni, egyszer 3 barátnőmmel, akik viszont nagyon rendesek, illetve túl rendesek, velük tuti nem lenne pia, buli, fiúk, ilyesmi, szerintem ezt tudják a szüleim. Egyszer pedig csak egy barátnőmmel kettesben, aki egy kicsit vadabb csaj, hogy szépen fogalmazzak, na ezt is tudják a szüleim.. Rólam annyit kell tudni, hogy igazából nem vagyok egy nagy bulizós, nem iszok (sokat), szóval pl. részeg még nem voltam, nem is áll szándékomban, de azért egy kicsit szoktam néha iszogatni. Azt sem tervezem, hogy valami vad idegen srácokkal bármibe is keveredjek, szóval beszélgetésnél több célom most egy fiúval sincs. Ja és a drogfélék eszembe sem jutnának, még a cigitől is rosszul vagyok, a szüleimet is próbálom leszoktatni. Szóval lényegében jógyerek vagyok, bár nem mindig viselkedek túl felnőttesen, sokszor naiv vagyok. A szüleim tuti azt gondolják, hogy minden hülyeségbe könnyen belerángatnak, mert régen sajnos így volt, ma már nem, de ezt ők nem hiszem, hogy látják.

Ezeknek tudatában elengednétek?

2014. jún. 20. 15:40
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
elsővel értek egyet, még annyi, hogy mennyire ismerem azt a két barátnőt akivel menni szeretne...
2014. jún. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
ennek tudatában elengednélek a 2 barátnővel 3-asban... a másik barátnővel még meggondolnám :)) "4"
2014. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
En nem engednélek el, bocs! Már csak magambol kiindulva se, hogy miket csináltam és milyen befolyásolhato voltam 17 évesen /sajnos/. Persze sok fugg a szuleidtol, hogy mennyire lazák vagy éppen szigoruak.
2014. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én siófoki vagyok.

Pont ide? ... Hát nem engednélek, ne haragudj.

2014. jún. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

2hetes(!) voltam, mikor először mentünk nyaralni Siófokra, 17 éve minden nyáron nagyrészt ott vagyunk, igen, pont ott:)

Egyébként a szüleim nem túl lazák, leginkább anya az, aki elég szigorú és nagyon félt mindentől, néha túlságosan is féltő.

2014. jún. 20. 15:50
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem felnőtt vagyok, hanem szintén 17 éves lány, de azért válaszolok, ha nem gond.

Életemben először 14 évesen voltam a Balatonon egy tájfutótábor keretein belül. Egy éjszakát töltöttünk Siófokon. Nem igazán ellenőriztek a felnőttek minket, annyi volt a kikötés, hogy reggel hétre mindenki legyen a szállás előtt. Tehát azt sem korlátozták, hogy mit csinálhatunk éjjel. Mi fogtuk magunkat (három fiú és kettő lány) és kimentünk. Igazából nagyon jó volt és nem történt semmi, akkor sem kötöttek belénk amikor valamiért egy ideig egyedül maradtunk lányok. Egész éjjel vagy a városban voltunk vagy a parton. Amúgy meg még mindig itt vagyok. Vannak alapvető szabályok amiket be kell tartani, de azt hiszem 17 évesen ennek már mindenképpen mennie kell, ha 14 évesen nem is. Hozzáteszem, hogy a társaságunkból rajtam kívül mindenki lázadó lett, amolyan minden hétvégén sárga földig ivó fajta. Ez azért nagyban függhet a neveléstől (nem jó a sok tiltás), de a természetem is nagyban közrejátszik.

Aztán kollégiumba kerültem, ahol jó szobatársakat kaptam. A második évben nyáron Keszthelyre mentünk kempingezni. négy 16 éves lány felnőtt nélkül. Semmi sem történt. Mindig együtt voltunk vagy legalábbis kettesével.

Idén újra megyünk, ezúttal Siófokra. Az előző évben is mindenkit elengedtek egyből.

Egy szó mint száz, nem hiszem, hogy minden tizenéves alkalmas arra, hogy elengedjék egyedül, de 16-17 évesen már bőven belefér.

2014. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 porcukormókus ***** válasza:

En is siofoki vagyok, es ennek fenyeben meg plane nem orulnek, ha itt akarna majd egyedul nyaralni 16 evesen a lanyom.

Az, hogy milyen alakokba futsz bele, lehetsz akarmilyen elovigyazatos is, sokszor nem rajtad mulik. Marpedig Siofok nyaron eleg zuzos kis hely, en feltenelek elengedni.

NA DE ha engem meg meg is gyoznel, a ferjemet 1000%, hogy nem tudnad... Biztos tul sokat tud.. :P

2014. jún. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!