Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kell így viselkedni...

Miért kell így viselkedni azért, mert jól akarok kinézni?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogyni, ezért diétázok, sportolok és ezért folyton megjegyzéseket tesznek rám anyáék, de még a barátaim is.

Nem értem, miért baj a szemükben az, hogy nem akarok kövér lenni és nem csak azzal töltöm a szünetet, hogy alszok, iszom és bulizom.

A többiek elmentek a VOLT-ra (én voltam egy fesztiválon külföldön, úgyhogy csak a Soundra és a Szigetre megyek velük) és írtam nekik, hogy jó szórakozást, stb. Erre visszaírt az egyikük annyit, hogy nekem meg jó vízivást és kalóriaszámlálást...

Anya is csak megjegyzéseket tesz arra, hogy nem annyira eszek itthon, meg hogy "miért kell folyton a futógépen lennem".


2014. júl. 2. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert aggódnak attól, hogy magányos leszel, amiért a társasági életedet elhanyagolod. Hiába néz ki valaki jól, ha nincs senkije.
2014. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
De durva hogy még anyukád se támogat...mert a "barátok" lehet hogy nem barátok. De ne hagyd magad annál irigyebbek lesznek ha eléred a célod. Ne add fel!! Anyukád idejében még lehet h nem volt olyan fontos jól kinézni ezért nem érti...én anyum is mai napig beszól (minek jársz annyit fodrászhoz, minek sminkeled magad) pedig 35 vagyok. Az ő idejükben más volt az értékrend. Haverokat meg gondolom nem érdekled annyira hogy belássák neked ez fontos, vagy lehet h viccesnek szánták és te vagy picit érzékenyebb. Ha nem bántóan van megfogalmazva ezen röhögni is lehet..
2014. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki úgy érzi, hogy igazából neki is törődnie kellene magával, de mégse teszi, az a belső bűntudatát így tölti ki rajtad. Így hiteti el magával, hogy te vagy a hülye, aki teszel valamit, nem ő, aki nem tesz semmit.


Persze ha amúgy is sovány vagy, és inkább valamiféle testképzavar miatt akarsz mégtovább fogyni, az más, de akkor se kéne így állniuk hozzá. Ezek a beszólások ilyen esetben sem vezetnének semmilyen jó eredményre.

2014. júl. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Én is ugyanezt csinálom, bár engem anyukám támogat a barátaim pedig semmit sem szólnak hozzá. Zugevésről nem tudtam leszokni, mindig rágcsálnom kell valamit így olyankor zöldségeket eszek. Mikor túrázunk a haverokkal mindig szoktak hozni kis répát, karalábét és együtt rágcsálunk.

Ne érdekeljen más rosszakaró véleménye. Gondolj arra, mennyiszer fogják megdicsérni az eredményeidet! :) Sok sikert!

2014. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg azért, mert nincs reális énképed, és így próbálnak észhez téríteni. Kicsit elvakultnak tűnsz, aminek nem lesz jó vége. Lesz egy baró kis anorexiád, ha még nincs, és nézhetsz.

De persze tudom én, hogy nehéz a tinédzser kor és mondhat bárki, bármit, úgyis te tudod a frankót, meg, hogy mi jó neked.

Azért kicsit szállj magadba, gondold át, hogy biztosan mindent jól csinálsz-e és, hogy biztosan semmi alapja a többiek aggódásának, piszkálódásának.

2014. júl. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondolom mert mar igy is vekony vagy.
2014. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak poénból piszkálnak. Velem is ez volt, mikor fogyóztam. :)
2014. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

En versenyszeruen sportoltam tizenevesen egeszen az egyetemig. Suli utan minden nap edzes, hetvegen verseny, nyaron edzotaborok. Akkor hagtam abba, amikor felvettek az egyetemre. Az egyetem alatt is sokat sportoltam, nem csak a kulso miatt, hanem mert egyszeruen jol ereztem magam igy. hidd el, ennek kesobb fogod hasznat latni, majd a 20-as, 30-as eveidben, amikor Te meg mindig jol fogsz kinezni, a bulizos baratnoid meg szetcsuszott, elhizott tohonyak lesznek es majd azon fognak szenvedni, h nem talalnak maguknak pasit, m nem tetszenek senkinek :)


Nagyon keves az ilyen ontudatos lany ennyi idosen, mint Te. En tamogatlak es megertelek, de arra tenyleg vigyazz, h ne ess at a lo tulso oldalara a dietaval es ne sovanyodj le nagyon. Nem leszel maganyos az tuti, csak tudd a hatarokat :)

2014. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 csucsi9b válasza:
Anyukád aggódik érted,meg ő így szeret téged,és lehet azért nem támogat mert nem akarja,hogy úgy érezd,hogy nem vagy így szép vagy akármi,én is fogyokurázok anya se örült neki mert szerinte én így vagyok jó husisan de már leadtam a kilokat elfogatta,mert látta hogy nem tud le beszélni róla :) A barátaid lehet azért mert nem szeretnének meg bántani vagy csak attól félnek,hogy jobban fogsz kinézni sose lehet tudni,hogy bennük mi játszodik le. A te tested ha le szernél fogyni akkor fogy le én is követtem a célomat és sokkal jobban érzem magam! Úgyhogy sok sikert hozzá :)
2014. júl. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert nagyon könnyű belefutni egy anorexiába vagy buimiába.


Sokan csak fogyóznak, meg sportolnak, aztán, mire észbe kapnak (vagy a környezet) már mehetne koncentrációs táborról szóló filmbe statisztának.

2014. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!