Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Titeket is szoktak a szüleitek...

Titeket is szoktak a szüleitek szekálni? 16/L

Figyelt kérdés
pl. hogy nem csinálsz semmit egész nap (pedig ha bármit kérnek megcsinálom) , vagy hogy nem csinálsz jól semmit, nem lesz belőled semmi stb.. Ti ezt hogy tűritek?
2014. júl. 4. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hadd mondják :D mit számít :D

17/f

2014. júl. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, engem is "szekáltak" hasonló dolgokkal, huhú nem is kevesett, akkor nagyon rosszul esett, és én voltam a meg nem értett gyermek... :)

Már 32 éves vagyok, de úgy gondolom, hogy szuper gyerekkorom volt, és a világ legjobb szülei az enyémek.


Te se haragudj rájuk! :)


Majd anyaként te is megérted! :)

2014. júl. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Én nem gyerek vagyok, hanem már szülő, de igen, voltam gyerek. Ennél primitívebb szülői hozzáállást, mint hogy "nem lesz belőled semmi", nem tudok elképzelni. Soha nem beszélnék így a gyerekemmel. Megadom neki a tiszteletet, és nem várom el tőle, hogy bizonyítson. Nem kell neki. Lehet, ami lenni akar, de nem kötelező semmi. Mindenki a saját életét éli. Sajnálom, hogy nálatok nem így gondolkodnak. N30
2014. júl. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Engem is rengeteget szekáltak hasonlókkal,de most már csak az egyik nap kövér vagyok nekik,a másiknak vékony,a harmadik nap sápadt,a negyedik nap meg kezdődik előlről.Amire megkérnek,azt rendesen és azonnal megcsinálom,de szerintem a házat nem csak a gyereknek építették,hogy ott legyen csicska.

Ha egyszer nekem gyerekem lesz,akkor nem kötelezem semmire.Ha lesz kedve,csinálja,ha nem lesz kedve,ne csinálja.Ha nem tanul,arra persze felhívom a figyelmet,hogy ez nem így működik...

2014. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Engem is. Mondjuk én azért kapom a legnagyobb szidásokat, ha valami cuccot nem pakolok el, vagy kérés nélkül nem találom ki, hogy Anya azt akarja, hogy segítsek be valamiben, amiben amúgy nem szoktam. Eleinte rosszul viseltem, aztán megszoktam...
2014. júl. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, pedig mindig megcsinálok mindent. Nálam a szüleim azt nem szeretik hogy szeretnék nagyobb magánteret, és hogy nagyon sokat vagyok kinn a barátommal..
2014. júl. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Minden hétvégén ez van -.- én személy szerint nagyon mérges tudok rájuk lenni főleg suli idő alatt amikor becsúszott egy egy rosszabb jegy hjajjjajj :) De szerintem ez így van rendjén legalább örüljünk hogy foglalkoznak velünk a szüleink 15/L
2014. júl. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A szülők fáradtak lehetnek, és persze nem azért lett lakás, ház, hogy a gyerek tartsa rendben, de gondolom a napi rendrakáson, és a heti 2-3 óra takarításon kívül nem nagyon kell a házvezetéssel foglalkoznotok... De úgy gondolom, ez a minimum segítség. Nekünk nagy házunk van, 38 négyzetméter csak a nappali, hogy arányaiban értsétek, mi a nagy. Ketten tartottuk rendben anyukámmal, amíg otthon laktam, nincs házvezetőnőnk, kertészünk, szakácsunk. (Oké, elcseszték, amikor építkeztek, nem számoltak ilyen árakkal, rezsivel, stb, de hát kisebbre nem lehet építeni egy házat utólag.) Mindent ketten csináltunk: ő bevásárolt, főzött, együtt mosogattunk, ezek minden nap, heti egyszer pedig mos és vasal anyukám, a heti egy portörlés, porszívózás, fürdőszoba és wc takarítás az én feladatom volt, általában hétvégén, mert akkor anyu "komolyabb" kajákat készített. Nem haltam bele, de nem is vagyok gondolatolvasó, ha valamit szeretett volna, akkor elvártam, hogy nyissa ki a száját, de ez fordítva is működött. Suliban kitűnő átlagom volt, normális társasági élettel rendelkeztem. Szóval ja. Zrikáltak engem is, nem is keveset, amíg meg nem kérdeztem, hogy most akkor mit is szeretne? Melyik feladatokat csináljam meg? Hányszor egy héten? Szépen leültünk megbeszéltük, összehangoltuk, és tartjuk magunkat ehhez.
2014. júl. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!