Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak? A 17 éves...

Mit csináljak? A 17 éves lányom már kétszer jött haza hajnalban részegen.

Figyelt kérdés

2014. júl. 11. 09:58
1 2
 1/11 Emberek ***** válasza:
74%
Mondd meg neki, hogy amíg a Te házad, addig így nem jöhet haza. Egyébként meg azt gondolom, hogy 17 évesen ha megtapasztalja, hogy milyen, akkor lesz egy emléke erről a későbbiekben, ami talán ráveszi arra, hogy ne igyon mint a gödény
2014. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Már semmit. Ha jól nevelted, jól szeretted, nem lesz belőle hosszú távú gond. Mondd el neki, hogy nem örülsz ennek, nem szép látvány egy részeg nő, de ne avatkozz bele jobban. Ez is egy tapasztalat, amit meg kell éljen. Ha jó nevelést kapott, elhagyja!
2014. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dogmatix91 válasza:
76%
Örülj neki, hogy 17 éves és nem 14. Gondolkoztál már azon, hogy leülsz és elbeszélgetsz vele? Nem kell kioktatni és tiltani se.
2014. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

én is csak azt tudom javasolni, hogy hagyd rá, ezen minden kamasz át esik, a 17 év még annyira nem is korai a mai világban az iváshoz. Te jó ég, hányszor mentem én haza hajnalban részegen, hány fickónál aludtam ennyi idősen, azt hazudva hogy a barátnőmnél alszok, 18 évesen meg elmentem albérletbe, a fiúval akit akkor megismertem, és azóta eltelt 10 év és már a férjem, az első babánkat várjuk.

Ezt tiltással nem lehet megakadályozni, de ha őszintén beszélsz vele, nyitsz felé, akkor nem üldözöd el, és annál nagyobb esélyed van, hogy őszinte lesz feléd, és ha problémája akad, akkor hozzád fordul majd és nem valaki másnál vigasztalódik. Ajánld fel neki, ha durvább buliba megy, hogy érte mész, így megspóroljátok a taxit, te meg az idegeskedést, hogy hol csámborog hajnalban. Talán inni sem iszik annyit, ha tudja hogy hajnalban érte mész. tudom, hogy ez munka mellett nagyon strapás, de azért gondolom nem naponta történik ez.

2014. júl. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Ráhagyni semmiképpen sem hagynám, mert azért ez nem egy helyes viselkedés.


Nem bántanám, nem szedném el a cuccait- ellenben egy jó alapos, normális hangvételű beszélgetésre mielőbb sort kerítenék.

2014. júl. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Lassan nagykorú, és nyár van! Mikor bulizzon?
2014. júl. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
89%

persze, nem jó, ha valaki részeg. de ha barátokkal megy buliba, nem lehet gond. Inkább most legyen részeg, mint szeptemberben. ( am sztem mindenkinek kellenek ilyen időszakok!! )

18 éves lány :)

2014. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
26%

Remélem, legalább hazakísérte valaki, 17 éves lány ne mászkáljon egyedül késő éjjel, pláne ne részegen.

Egyszeri alkalommal fejmosás, annak elmagyarázása, hogy egy 17 éves részeg lánnyal mi minden történhet, és ez milyen következményekkel járhat, gondolom, nem vágyik egy tömeges erőszakra és abból gyerekre, a 2. eset után valami büntetés szerintem elkelne.

2014. júl. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
ne menjen haza. vagyis az szerintem biztonságosabb ha egy barátnőnél alszik ilyenkor,mert legalább együtt mennek
2014. júl. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudom, régi kérdés, de azért válaszolok. Szerintem ne haragudj rá nagyon, mert előfordul az ilyesmi. Mond meg neki legközelebb igyon kevesebbet és jöjjön haza korábban. Ha ezután megint előfordul, akkor találj ki valami büntetést, hátha abból ért.

Emlékszem 16 évesen 1-2 alkalommal velem is előfordult. Bár legtöbbször a bátyámmal, unokatesókkal meg néhány haverjukkal voltam, ők vigyáztak rám. Ha meg a barátokkal mentem, akkor se történhetett semmi, mert együtt mentünk haza.

2014. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!