Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Suliban szexuális felvilágosít...

Suliban szexuális felvilágosításkor beszéltek nektek a melegekről?

Figyelt kérdés
Ha igen, mikről beszéltek velük kapcsolatban?

2014. júl. 11. 17:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak egy 45 perces felvilágosítás volt, a melegekről nem esett szó.
2014. júl. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
86%
Létezik egy program, Melegség és Megismerés a neve. A Szimpozion és a Labrisz egyesületek végzik már vagy 10 éve. A program célja, hogy két önkéntes (egy pasi meg egy nő)kimennek az iskolába és osztályfőnöki óra keretén belül őszintén beszélnek önmagukról és a melegségről. Szerintem szuper jók.
2014. júl. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 8.ban a biosz tanárnő tartott egy-egy órát külön a fiúknak/lányoknak ilyesmikről. Fiúknál nem tudom miről volt szó, de nálunk a szexualitásról alig, kb csak hogy várjunk vele meg legyünk felelősségteljesek, inkább az intim tisztálkodásról és a menstruációról beszélt.

9.ben meg elvittek minket lányokat egy nőgyógyászhoz ilyen csoportos beszélgetésre. Ott csak ki kellet töltenünk valami tesztet, fölajánlottak akciós méhnyakrák elleni oltást, meg elmondta hogy a hüvelyváladék laborkörülmények között akár 3 méteresre is nyújtható. xD

Szóval ha nem lenne e csodás internet, még ott tartanék, hogy gólya meg virág és méhecske. XD

A homoszexualitás még csak említés szinten se volt sehol.

2014. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Hatodik osztályban egészségtan címen megtanították a férfi és a női nemi fejlődést. Ezúton is köszönöm a tanárúrnak, hogy lány létemre fszt kellett rajzolnom, mert ez volt a második feladat a dolgozatban. Nem, nem viccelek.

Ja, meg volt 1-2 óra a menstruációról külön, hát a végére azt se tudtam, sírjak vagy röhögjek.

A melegekkel kapcsolatban: A tanárunk felvállalta, hogy ő bizony homofób, és nagyon nem szereti a melegeket.



14/L. Most fejeztem be a hetediket (ő..oké, már 1 hónapja) kíváncsi vagyok, nyolcadikban miket fognak oktatni ezzel kapcsolatban, már ha fognak. :')

2014. júl. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
69%

Általánosban volt ilyen óra, de nem kerültek szóba melegek. Amit persze egyfelől sajnálok, hiszen ez mutatja, hogy ma a magyar társadalomban mennyire nincs meg még csak a hajlandóság sem arra, hogy nyissunk egymás felé, a valóság felé, a világ felé. Másfelől - és ez a szomorúbb része a dolognak - tudom, hogy talán jobb is így, mert elképzelve, hogy nagy eséllyel hogyan adták volna elő a homoszexualitást... Talán pesszimista vagyok, de szerintem konkrétan betegségnek állították volna be a tanáraink. Ami nemcsak beszűkült látásmódra utal, hanem totális tájékozatlanságra is, mert az egy bizonyított tény, hogy minden irányultság normális, egyik sem valami deviancia. Az az orvos, védőnő, szakmabeli, aki betegségnek nevezi a melegséget, egy kontár, aki visszaadhatná a diplomáját nyugodt szívvel. Ez olyan, mintha egy ügyvéd találomra leszarná az összes törvényt, ami neki nem tetszik, azzal az indoklással, hogy neki nem tetszett.

Tudom, hogy ezt a témát nagyon sok vita övezi főleg Magyarországon, de attól még az objektív tényeket muszáj figyelembe venni. Ha védőnő vagy és mellesleg a melegekkel szemben elutasító, akkor se mehetsz be egy osztályhoz sem azzal a szöveggel, hogy na csá, a melegek betegek, mer' én így gondolom. És ha tanár vagy és vérkonzervatív, akkor sem engedhetsz meg magadnak órán homofób kiszólásokat (nálunk sok példa volt rá ált. suliban), mert tanárként felelősséged van amit nem dobhatsz el.

2015. aug. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ugyan már, ebben a maradi, prűd országban? :D
2019. jan. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!