Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hány évesen engedtétek...

Ti hány évesen engedtétek bulizni a gyereketeket?

Figyelt kérdés

Nálunk ez most a legnagyobb probléma. 15 éves lányom van és szerintem már mehetne egy-két helyre, de a férjem nem így van vele. Ezért kérdezném a többi szülőt, hány éves kortól mehetett este ki a gyerek?

Előre is köszi :)



2014. júl. 23. 19:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Bulizni 17től.
2014. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
én 14 évesen voltam elengedve (mondjuk csak a nővéremmel). Egy bulizós nyaram volt, amikor párszor elmentem hajnali 2-ig barátnőkkel, és ennyi elég is volt egy életre :) meguntam. Ha tiltjátok, akkor duplán fog később előjönni. Najó, inkább triplán.
2014. júl. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Első a férjem is így van vele. Lehet ez a helyes de nekem fontos a lányom is...

Második tudom. Én is ilyen voltam.:) És én is pont ettől félek,hogy később rosszabb lesz.

2014. júl. 23. 20:38
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Engem 15 eves koromtol engedtek.
2014. júl. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Engem 14 évesen, mondjuk akkor még nem voltam olyan sokat, 1 év alatt kb 10 alkalommal. Aztán 15 évesen már rendszeresen.

Most 17 vagyok, és már kicsit ráuntam, de nekem jó így, mert anno jókat szórakoztam, és "kicsiként" jobban is viselkedtem. Ezt úgy értem, hogy akkor még nem cigiztem, alkohol nélkül is élveztem a bulikat...:D

Szerintem ha most, 17 évesen kezdtem volna, akkor durván belecsaptam volna, mivel minden barátnőm jár már legalább 2 éve, ezért belerángattak volna minden hülyeségbe, és így túl hirtelen jött volna.

2014. júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
15 évesen néha-néha elengedtek. Most 16 vagyok, már ezért el-el engednek, hétvégén 1-2 között otthon kell lennem, hétközben inkább 11-12 órakor, mert anyum nem alszik amíg nem érek haza:) Igazából elég sokszor elmehetek, de azért egy héten 3-4 alkalomnál már húzzák a szájukat... De igazuk is van:D
2014. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%

Én kamasz vagyok (17 éves lány) de válaszolnék ha nem gond, mert ebből nálunk is volt balhé :)


Ez (szerintem) két dologtól függ;

-hogyan lett nevelve a lányod, mennyire megbízható

-milyen környéken laktok; milyen a busz járat, mennyire van messze a szórakozó hely, hogy jutna haza.

Ezeket kell átgondolni. Ha a lány jól nevelt, akkor az alulírott dolgokat kell megvizsgálni. Leírom az én példámat. :)


Én 13-14 évesen nagyon vissza húzódó voltam és nem voltak barátaim ezért nem is nagyon akartam bulizni. Nem érdekelt a dolog.

15-16 évesen jött az ''áttörés''. Végre a gimiben találtam normális barátokat...akik felköszöntöttek ha szülinapom volt...akiktől kaptam ajándékot(nem az érdekel,hogy mennyi pénzt költöttek rám, hanem,hogy valakik -a családomon kívül gondoltak rám :))

akikkel felszabadultan éreztem magam. És akik elkezdtek bulizni hívni ;)

Eleinte nem engedtek. Aztán sok beszélgetés után belementek, de nem éjszakákra. Anya vagy apa jött értem éjfél-1 óra körül.

Ez volt 16 évesen.


Aztán megismerték a barátaimat. Sőt, meg is kedvelték őket. És itt jött már a jó élet. Mert sokkal engedékenyebbek lettek. És most már 17évesen mehetek ahová akarok. DE vannak kikötések, de tudom jól, az én érdekeimet szolgálják.


Pl. egyedül sehova! Előre legyen letisztázva mivel/kivel megyek és jövök haza. Általába házibuliba járok mert ott jobban érzem magam mint a discoba. És biztonságosabb is egy kert ahol olyanok vannak akiket ismerek de mint írtam, ez függ a lakhelyetektől is. Lehet Ti olyan helyen éltek ahol vannak biztonságosabb szórakozó helyek is.


Szerintem 15 évesen mehet bulizni de legyenek lebeszélve a dolgok. És én azért egész éjjelre nem engedném. Kivétel a házibuli de csak ha ismerem azokat az illetőket akikkel bulizgat.


17L

2014. júl. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%
Én 15 éves koromtól mehettem havi egyszer, apukám vitt este 9re és jött értem éjjel 2kor :) Soha semmi gond nem volt, soha nem lettem végül nagy bulizós típus. Az a barátnőm akit 18 éves koráig nem engedtek a szülei, az egyetem alatt elég durván csapatta, akkor "nyílt ki neki a világ". Akkor már inkább az ahogy mi csináltuk...
2014. júl. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, ment a zöld pacsi :))
2014. júl. 23. 23:09
 10/19 anonim ***** válasza:
57%
15 évesen az már gimit jelent? mert ha ált. 8. osztály akkor nem. de amúgy nagy ritkán 1szer 1szer szerintem el lehet engedni. és ezt tapasztalatból mondom hogy akit nem engednek az úgy is talál rá megoldást:)
2014. júl. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!