Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Iskolai szürő vizsgálatok...

Erika39 kérdése:

Iskolai szürő vizsgálatok szerintetek mennyire fontosak?

Figyelt kérdés
jó ha a fiúknál alaposan vizsgál az orvos vagy felesleges?
2014. aug. 5. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Természetesen fontos, azért van... A legtöbb gyereket csak akkor lát a háziorvosa, ha éppen beteg, olyankor nincs lehetőség ezekre a preventív szűrővizsgálatokra, amiket az iskolában csinálnak. Sok gyereknek ilyenkor derül ki, ha valami baja van, mert a szülőknek nem tűnik fel, pl. rossz a szeme, gerincferdüléses stb.
2014. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Senki sem szereti őket, de kellenek. Főleg a látás, hallás és gerinc vizsgálat. Nekem általános iskolai szűrő vizsgálaton (7. osztály) derült ki, hogy rossz az egyik szemem, amit addig észre sem vettem. Fontos.

18/L

2014. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

hát...nem tudom,más sulikban hogy megy,de nálunk vicc az egész.szemüveges vagyok,és nagyon jó szemészhez járok(egyetemen tanít).nem hordom állandóan a szemüveget,mivel nekem is az egyik szemem rossz,a másik kompenzálja,tehát látok.az iskolában sokkal rosszabb eredményt állapítottak meg,mint a szemésznél.

gerincferdülést is "diagnosztizáltak" nálam,fél óráig hallgattam,hogy ha jövőre veszik észre,fűző kell,stb.elmentem két ortopéd orvoshoz is ijedtemben.mindkettő azt mondta,hogy a gerincferdülésem annyira minimális,hogy ennyi még normális(meg sem tudták állapítani,melyik irányba ferdült el).hiszen nem vagyunk anatómiai bábuk,ha tetőtől talpig kivizsgáltatnám magam,annyi problémát lehetne találni,hogy csak na.ez minden embernél így van.

szóval,szerintem nagyon iskolafüggő,nálunk semmit sem ér.

lehet lepontozni,meg lehurrogni,de ez történt,úgyhogy a mi sulink szűrővizsgálata számomra inkább röhejes,mint hasznos.

2014. aug. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Na igen, engem meg olyanokkal ijesztgetett a védőnő, hogy megvakulok az egyik szememre és ez a hajam miatt van, hogy az egyik szemem gyengébb a másiknál. A vicces ebben az, hogy szinte mindig a fülem mögé teszem a hajam és nagyon ritka, hogy valakinek mindkét szeme ugyanolyan erős legyen.
2014. aug. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem semennyire. Ha probléma van, az úgysem ott fog kiderülni. Ha össze-vissza van kaszabolva valakinek a keze, azzal se törődnek. Ha túl sovány, ha túl kövér valaki, nem küldik el kivizsgálni. Mintha csak statisztikához akarnának adatokat gyűjteni. Ennek ellenére kötelező, akár utánad mennek és felelés közben is megfognak és elvisznek a rendelőbe, illetve bemondják az iskolarádióban, hogy menj ide meg oda. Ha hiányzol, akkor sem felejtik el, hogy még nem voltál. Hihetetlen.
2014. aug. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Gyémántlány ***** válasza:
46%

Engem is gerincferdüléssel "diagnosztizált" az iskolaorvos, nagyon megijedtem, hogy akkor fűző, meg gyógytorna.

Bezzeg az ortopédián kiderült, hogy csak nagyon minimális gerincferdülésem van, semmilyen kezelést nem igényel, hagyjam el az oldaltáskát, és ússzak, amennyit lehet, semmi egyéb nem kell.

Az osztálytársamnál meg szívritmuszavart észleltek, ott sem volt semmi probléma persze.

Tehát szerintem nem sokat érnek ezek az iskolai vizsgálatok.

2014. aug. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös, ne általánosíts... Én pl. iskolavédőnőként dolgozom, és feladatom az általad leírt helyzetekben segíteni. Ha vágásnyomokat látok, akkor négyszemközt beszélgetek a diákkal, lehetőleg az iskolapszichológus bevonásával, ugyanez a helyzet evészavar gyanú esetén is. Életmódtanácsokat adok, orvosi beutalásokat szervezek, ha valamit kiszűrök. Nekünk ez a feladatunk, hogy minden "apróság" után magasabb szintre küldjük a diákot, mert ilyenkor még könnyebb segíteni. Inkább legyen egy út feleslegesen az ortopédiára gerincferdülés gyanúval, minthogy felnőttkorában súlyosabb problémával küzdjön, de ugyanez a helyzet a szemészettel, hallásvizsgálattal stb. Sok gyereknek így derül ki, hogy valami problémája van, mert a szülők nem figyeltek fel rá, "megszokták".
2014. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem jó, mert tényleg csak akkor lát az háziorvos, amikor beteg vagyok. A szememet is megnézik, a hallásomat, a gerincemet, bár semmi probléma már egyikkel se, régen volt gerincferdülésem. Tavaly engem meg egy osztálytársam később visszahívtak mégegyszer, mert a súlyunk alapján a BMI-nk nem volt valami fényes, persze egyenként mentünk be és beszélgettünk az orvossal, akit egyébként nem bírok annyira... Elmondta, hogy 10 kilót kéne fogynom meg minden, és nem nagyon érintett meg, de most, hogy 13 mínusznál járok, sokkal gondtalanabbul gondolok a szűrővizsgálatra, mert nem csak annyit kell majd benyögnöm, hogy tudom, hanem tessék, változtattam. :)
2014. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!