Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves Anyukák! Az volna a...

Kedves Anyukák! Az volna a kérdésem hogy mikor van az első terhes vérvétel, egyéb vizsgálatok, mikor kell megkeresnem a védőnőt és a kötelező első UH?

Figyelt kérdés
Most voltam magánba orvosnál és annyit mondott most vagyok 6 hetes és legközelebb csak 6 hét múlva kell mennem UH-ra és utána tudok bejelentkezni terhesgondozásra, védőnőhöz és csak ezután kapok beutalókat vérvételre meg ezekre. Ez tényleg így van? Én vmiért azt hittem ezeket hamarabb megejtik.

2014. júl. 24. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Mind a két esetben, amint megvolt mind a két gyereknél a szívhang és bizonyított volt az élő embrio, megkaptam a beutalókat:


- az első teljes vérképre

- védőnőhöz

- fogorvoshoz

- háziorvoshoz

- ekg-ra

- 12. heti uh-ra.


A védőnőmet felkerestem. A háziorvost meglátogattam, aláírta a kis könyvet a vizsgálat után.

A többire pedig kértem időpontot.


Mind a két gyerekem fogadott orvosnál született és hozzá is jártam végig a magán rendelésére.

Ettől függetlenül megkaptam mindenhová a beutalókat mindig (kivéve a 12. uh-t, mert ott a kórházba is mennem kellett, ahol ő dolgozott a kórházba, 2× is megnéztek mind a két gyerekemnél).

A vérvételre pedig a kerületi sztk-ba mentem a beutalójával.

2014. júl. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De fura akkor hogy én még ezeket nem kaptam meg... sőt azt mondták 12. hétig semmi teendőm. Hmmm! Akkor most mit tegyek?
2014. júl. 24. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A 10. héten menj el a védőnőhöz, ő kiállítja a kiskönyvet, felveszi az adatokat, elmondja a tudnivalókat.

Utána elmész a háziorvosodhoz, ő megcsinálja az EKG-t, kiírja a vérvételt.

Utána fogorvos, aki belepecsétel a kiskönyvbe.

A 12. héten az eredményekkel felszerelkezve mész újra nőgyógyászhoz.

2014. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kaptál diagnózist az orvostól, hogy élő terhességed van. Ezt elviszed a háziorvoshoz, és ő ír beutalót laborra, EKG vizsgálatra, csinál egy belgyógyászati kivizsgálást (megméri a vérnyomásod kb. ennyi ) és tőle megérdeklődheted, hogy hová/kihez menj védőnőhöz (csak a körzeteshez lehet menni).

Utána elmész a védőnőhöz, ő a leleted alapján kiállítja a terhes kiskönyvet, ebben kitölti az adataidat, férjed adatait, kinél/hol fogsz szülni, családi anamnézis csinál (milyen betegségek fordultak el a te és férjed családjában), megméri a súlyodat, vérnyomásodat.

A beutalókról megcsináltatod a vérvételt és az EKG-t.

2014. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt Szegeden két védőnő van. Egy, akihez be vagy osztva lakhely szerint, a másik pedig beutalókat ad. Én utóbbihoz ma megyek először, pedig majd 16. Hetet töltöm és fogadott orvosom van. Szóval ne aggódj, városa válogatja, nem kell izgulni, ha később kapsz beutalókat!:)
2014. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!