Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogyan teszitek kellemesebb...

Gyémántlány kérdése:

Ti hogyan teszitek kellemesebbé a sulikezdés időszakát?

Figyelt kérdés

Bármennyire is szeretem az osztálytársaimat, és a tanulással sincsenek gondjaim, az iskolakezdés ettől még nehéz.

Már most elfog néha a szörnyű, "vége van a nyárnak-érzés". Tudom, hogy élveznem kéne még a nyarat, de egyszerűen nem mindig megy.

Nagyon örülnék neki, ha megosztanátok a ti túlélő-tippjeiteket, ötleteiket, és bármit, ami eszetekbe jut a témával kapcsolatban.

Hogyan álltok vissza az iskolai napirendre?

Örültök, vagy inkább el vagytok keseredve a közelgő szeptember miatt?

Jöhet minden :)

Nagyon szépen köszönöm annak, aki válaszol!



2014. aug. 13. 20:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Először is, a sulikezdést megelőző héten, korábban fekszek és korábban kelek. Elkezdek angolt tanulni, befejezem a kötelezőt (könyv), belelapozgatok a tankönyvekbe. Indén a legjobb barátnőm 29-30-án tartja meg a szülinapi buliját, így egy kicsit még lazítunk suli előtt. Viszonylag várom, mert vannak dolgok, amikre kíváncsi leszek pl. új osztályterem, új tantárgyak, új tanárok. Sajnos túlélő-tippek nincsenek. Ígyis-úgyis hátba fog vágni a ,,hé itt az iskola, a magolás, a fáradság" érzes. Próbáld meg kiélvezni a nyár hátralevő részét.
2014. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igazából sokan így vannak ezzel, köztük én. Megint jön ugyanaz a mókuskerék: a koránkelés, az órák "túlélése", aztán még a többi ami vele jár :)

Túlélni nagyon nem lehet, pontosabban túl kell élni, és bele kell törődni: ez az élet rendje, a szüneteknek egyszer vége lesz :) Túlélő tippem nincs, hiszen így is úgy is túl kell élnünk :)

17/f

2014. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Rettenetesen el vagyok szomorodva:(

Nekem az elso 1-2 het mindig botranyosan nehez,de foleg az elso nap.....bhaaahhh...

Ugyebar hiaba fekszem le 10-kor,hogy masnap kipihent legyek az elso iskolanapra,nem tudok elaludni,meg 3-kor is forgolodom. Azt mar mondanom se kell,olyan vagyok elso nap,mint a mosott urulek....

Az a gondolat,hogy nincs tobb semmiteveses nap 9 honapig..... Sirni tudnek. Ilyenkor mindig ugy erzem magam,mint aki visszavonul a bortonbe 9 honapig,aztan 3 honapig kijon. Kicsit tulreagalom a dolgot,tudom,de hat most mit csinaljak? A leheto legkevesbe sincs kedvem ujra 6-kor kelni,ujra vegigulni 6-7 orat,es ujra hazajonni,tanulni,enni,furdeni,aludni. EZ A MONOTONSAG KIKESZIT:(((

2014. aug. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!

Hármas: Igen, a börtönös hasonlat elég találó. Tudom, egy idővel minden rendben lesz, rájövök, hogy bár az egész egy rettenet, azért mégsem annyira, hogy ezzel a gondolattal kínozzam magam kilenc hónapig. De ahogy mondod, az első hetek baromira nehezek.

Támogatni kell ilyenkor egymást, itt a Gyakorin is :)

2014. aug. 13. 21:12
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Bíztasson, hogy ennél csak rosszabb lesz:) Élvezd ki a nyarakat, mert a munkahelyeden nem lesz ilyen nyáriszünet.
2014. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tanácsolom hogy kezdj el nézni valami sorozatot, hallgass új előadókat, olvass könyveket. Ezek kicsit kifognak zökkenteni az iskola légköréből, nem csak a tanulásra gondolsz majd, jobb kedved lesz :)

Nekem segíteni fog a mostani évben az, hogy utolsó éves leszek (nyolcadikos) és lehet hogy elköltözünk. Emellett vár rám egy srác, új emberek, szóval lesz ami elterelje a figyelmem :)

2014. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Élvezd ki ezt a kis időt. Ne azt számold ,hogy mikor lesz újra nyár, inkább a következő (őszi)szünetet várd amikor kicsit fellélegezhetsz . Mert addig már nincs sok hátra és így kis lépésekben könnyebben eljön az újabb nyár . Őszitől számold a télit onnan a tavaszit és így tovább. Esetleg a hosszú hétvégéket az ünnepnapokkal úgy még könnyebb .Addig pedig ne aggódj mert bánni fogod augusztus 31-én ,hogy ezt a maradék szabadságot is szorongva félve töltötted ,hogy " Úr Isten mindjárt vége". Üsd el az időt lesz 9 hónapod szomorkodni.:)Nincs olyan aki nem fél ,de lefoglalják magukat és elvonják a figyelmüket elfeledkezve erről az egész őrületről.:) Találj ki programokat.Sok sikert.:)
2014. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem várom a sulit, de nem is számolgatom a napokat. Ugyanúgy megy majd az élet tovább, azzal a különbséggel, hogy nekem még el kell viselnem az osztályomat is, ami nem hiányzott a nyáron egyáltalán.

Szerintem a legjobb, ha nem gondolsz bele és kész. A napirendre muszáj lesz visszaállnod, mert rákényszerülsz, de az napról napra könnyebb lesz.

2014. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is ugyanezt érzem amit itt mindenki.

Ja és most duplán izgulhatok mert új suliba megyek, 7.-be és új lesz minden+bejön a kémia, fizika stb. Rossz belegondolni is...brr...

Viszont 9 hónapot úgyse lehet megállás nélkül végig tanulni. Lesznek szünetek, hosszúhétvégék és az egyszerű sulis hétköznapokat pedig azzal teheted kellemesebbé hogy pl kora este elmész egyet futni, sétálni, vagy csak egyszerűen megnézel egy jó filmet, hogy egy kicsit kikapcsolódj és másnap újult erőkkel tudj koncentrálni és tudj várni valamit minden nap...

Remélem tudtam segíteni :)

2014. aug. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szia! :) Hát nálam nagyon változó, részben várom, részben pedig nagyon nem. Várom, mert a régi arcok, a sok hülyeség, a barátok és az, hogy ki mennyit változott egy nyár alatt. És eszembe jut, hogy az iskola nem ennyiből áll. Főleg, hogy kollégista vagyok. Ilyenkor eszembe jut, mikor lefekszek péntek este a saját ágyamba és másnap úgy kelek mintha végre megtaláltam volna önmagam, az életem. És ez az öröm két napig tart. Majd jön előröl a kényelmetlen ágy. Rettentő rossz kaja. A nevelő tanár és a közted lévő feszültség. Az iskola fárasztó gondjai. Rengeteg tanulás, a szülőknek, a tanároknak, a nevelő tanároknak való megfelelés. Ez annyira nem hiányzik. A napi 2x 20 perc séta el a suliig. És az a fáradság ami a koleszba érkezéskor rádszakad. Amikor pihennél egyet, de csak fél óra van szilenciumig. Kikészít. De ez egy mókuskerék, és két hét múlva újra megfordul és kezdődik minden előröl. Sajnos..
2014. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!