Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj, ha átlagos vagyok?...

Miért baj, ha átlagos vagyok? Ez már nem "jó" semmire sem?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy "tömeglány" az a tipikus, divatos, "tökéletes", "menő" tinilány mert most már inkább ez számít átlagosnak. Hanem olyan egyszerű, átlagos lány vagyok. Nem vagyok élsportoló vagy szuper okos, nem nyertem szépségversenyt vagy nem vagyok népszerű vagy nem tudom, szóval nincsen semmilyen "szuperképességem". A személyiségemben, viselkedésemben sincs semmi különleges. Szerintem normális vagyok, nem az erősségem a barátkozás, ismerkedés inkább félénk vagyok, de szívesen beszélgetek másokkal és egy idő után megnyílok. Szívesen segítek, ha tudok, meghallgatom a másikat és igyekszem kedves is lenni illetve minél jobban megnyílni mások előtt mert ezzel van egy kis problémám. Nem szeretek bulikba járni, táncolni, inni meg ilyenek, viszont szívesen beszélgetek, bicajozok, sétálok, tollasozok, filmezek másokkal szóval én sem vagyok unalmas, szerintem legalábbis. Túl komoly sem vagyok, tudok viccelődni, van humorom. Egyszerű ruhákat hordok, farmert és pólót, nem hordok extrém, vagány vagy úgymond "szexi" ruhákat. Körülöttem mindenki egyedi akar lenni, de én erre egyáltalán nem vágyom. Nem akarok kitűnni a tömegből, nem szeretek a középpontban lenni, nem szeretem, ha rólam beszélnek vagy bámulnak, de most már kezdem magam hülyén érezni mert én csak ilyen vagyok amilyen. A fiúk is a "különleges" lányokat szeretik, aki nemzetközileg elismert sportoló, aki szépségversenyt nyer vagy valami országos tanulmányi versenyt nyerő kitűnő tanulót vagy a zenekaros, énekes meg a menő lányt, aki minden nap máshol bulizik. Viszont a lányok is inkább ilyen lányokkal barátkoznak, akik kitűnnek a többiek közül. Lassan már szégyellem magam... Az átlagos, egyszerű tényleg ennyire rossz lenne?

15/l


2014. aug. 27. 00:23
 1/6 anonim válasza:
86%

Senki sem átlagos, mindenki egyéniség. Nincs még egy Te ezen a világon, nem is volt, és nem is lesz soha. Erre gondolj.

Én is pont ilyen voltam/vagyok, mint Te. Semmi feltűnő külsőre, semmi kiemelkedőt nem értem el, és a személyiségem sem a legfigyelemfelkeltőbb. Elvagyok a magam kis életével, és nem érdekel, mit gondolnak mások.


20l

2014. aug. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz, hiszen átlagos. Semmi. Ettől még lehetsz aranyos lány, bár szerintem te már túlságosan is az akarsz lenni. Mintha elfogadnád, hogy te csak középszerű lehetsz. Amúgy meg fiatal vagy, még változhat a hozzáállásod.
2014. aug. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiúk hamar ráunnak a "különleges" lányokra (tapasztalat.) Mármint az olyan lányokra, akikről írtál. Hosszú távon nagyon idegesítőek egy kapcsolatban, ha valaki mindenáron "egyéniség" akar lenni. Megfigyelhető, hogy hosszú távú, szép párkapcsolata az "átlagos" embereknek van, több okból is :) Ezért szuper tulajdonság, hogy valaki ilyen, mint te. Boldog, testileg és lelkileg egészséges életed lesz, rossz emlékek és rólad terjedő - részben megalapozott - pletykák nélkül. (Egy volt "különleges lány", aki az "átlagos" létben - sok költözés és újrakezdés után - találta meg a boldogságot.)
2014. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Barátkozásnál nálam sem az ember különböző területeken elért sikereitől függ a szimpátia. Szerintem egy egyszerű fiú/lány is lehet jófej, kedves, humoros, jó barát vagy egy kapcsolat sem azon múlik, hogy ki milyen díjat kapott. Lehet, hogy idővel megunják, ez is egy hullám, ami idővel elmúlik és már nem ez lesz az ideál vagy csak szimplán rájönnek, hogy másra vágynak. Gondolom, hogy ez a kortól is függ, pár év múlva, idősebben már más a fontosabb vagy nem tudom és addig még rengeteg dolog történhet. Én is fiatal vagyok még, van időm barátokat, pasit találni bőven és még majdnem bármi lehet belőlem. Viszont már gondolkoztam azon is, hogy logikus a viselkedésük. Ha van egy csomó ember, akinek van valami érdekes hobbija, akkor arra sokan lehetnek kíváncsiak. Kb. ez is olyan mint mikor a baleset után a szallag mellett bámészkodik a tömeg. Nem mindennapi, átlagos dolog dobogósnak lenni egy neves (nagyon neves...) versenyen és a legtöbb ember szerintem szereti a szokatlan, új dolgokat mert az olyan "izgalmas". Mondjuk, elhiszem, hogy erre is rá lehet unni. Én még elég sokáig ezek között az emberek között leszek és miért akarna valaki velem beszélgetni mikor megteheti ezt egy "érdekesebb" emberrel is.

2014. aug. 28. 00:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyan olyan vagyok mint te. Teljesen. Azzal a kis különbséggel, hogy nyílt vagyok. Semmi különleges nincsen bennem,nem vagyok jó abban,amit csinálok. Szóval teljesen egyszerű vagyok:D 15/L
2014. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a baj a mai világgal, hogy most mindenki különleges akar lenni. A rádióból, tévéből is ez folyik.

Pedig a különlegesség nem abból lesz, hogy valaki akarja, hanem ez adottság. Ha valaki nem az, de eljátssza, az erőltetett. Egyébként a magukat leginkább megjátszó emberek a legsemmilyenebbek általában. Pont azért akarnak különlegessé válni, mert nincs egyéniségük és majmolni akarnak valami mást. Ne is akarj ilyen felületes lányokkal vagy fiúkkal barátkozni.

Szerintem pont attól vagy különleges, hogy nem akarsz belemasszásodni ebbe a furcsa trendbe, hanem bevállalod magad és van egyéniséged.

Hidd el, ahogy idősödsz, majd rájössz, h jó, hogy ilyen vagy.

Nem tudom mennyi idős vagy, de kb úgy 25 éves korodtól fogod ezt nagyon élvezni. Addigra a mostani "menő" lányok kifogynak a szerepekből, elkapkodott házasságokban sínylődnek, korai gyermekáldástól szenvednek és ha szembejössz velük majd az utcán, megdöbbent tekintettel néznek végig rajtad, hogy hát te hogy maradtál vajon ilyen önmagad?

2014. szept. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!