Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közös kassza. Férfi keres...

Közös kassza. Férfi keres 240e-et nő keres 90e-et! A 90-ből történik a számlák fizetése, élelmiszerek megvásárlása. A maradék pedig a közösbe megy, így a hónap utolsó hetében már 1 fillér sincsen semmire. Átlagos ez a történet?

Figyelt kérdés

Úriember napi induló rutinja 1 feles, 1 sör, 4 doboz cigi majd a meló következik 12 órában. Munka után feles+sör kombó, utazás haza, kaja majd irány az éjszaka.

Hölgy rutinja mosogatás, irány a munka 8 óra, utazás haza főzni takarítani, kertészkedni. 1 doboz cigi itt is elmegy naponta!

3 hétig békességben tengődni 4edik héten háborúban senyvedni, igazi magyar életvitel!



2013. júl. 20. 08:42
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
90%

Szóval alkesz a pasi.

Azt nem értem, hogy ha a közösbe megy a 240, miért nincs utolsó héten pénz?

2013. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%

4 doboz cigi naponta?


Hogyhogy nem haltál még bele?

2013. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
66%

A történet nem átlagos


Lehet én értek valamit rosszul, de :

90ezret költötök megélhetésre:számlák+élelmiszer

240ezret luxuscikkekre és szórakozásra : cigi, pia,egyebek


Kicsit kevesebb luxuscikk, és máris marad több a megélhetésre az utolsó héten is.

2013. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:

2-es! Az ok hogy még nem haltam bele, hogy nem én szívom el a 4 doboz cigit, sőt tovább megyek soha nem dohányzom!


1-es jó megfejtés! "Szóval alkesz a pasi. "

Ezek után viszont én nem értem, a csodálkozásodat...

Napi indító üzemanyag, illetve munkazáró : 2* (1 feles 800Ft 1 sör 300Ft)

Ehhez jön a 4 doboz cigi/nap + majdnem minden este a partizás!


3-as!

"Kicsit kevesebb luxuscikk, és máris marad több a megélhetésre az utolsó héten is." hozzászólásodból látszik, nem átlagos családban élsz! Az 1-es hozzászóló első mondatára fordíts 1 kicsit nagyobb figyelmet kérlek. Amennyiben nincs ilyen jellegű "élőlény" a közeledben, hazánk lakosainak 99%-a most irigykedik rád!

Amíg nem éltél alkoholistával 1 fedél alatt, nem is tudod felfogni igazán mit is jelent maga a kifejezés...

2013. júl. 20. 09:44
 5/48 anonim ***** válasza:
10%

"luxuscikk", lol.


hát ez a baj itt, hogy ebben az országban sokaknak a cigi (meg egy kevés alkohol) luxuscikknek számít. kár, hogy ilyen létezhet, hogy egy ember 90ezret keres, éhbérért tartják rabszolgasorban az embereket.

és mióta alkesz valaki, aki megiszik egy felest meg egy sört.


mondjuk ezzel a hozzáállással sem lesz jobb senkinek persze.

leszólják a kérdezőt, mert véletlenül nem csak arra költ, ami abszolút szükséges. hát akkor éljen az napról napra, szórakozás nélkül akar, megnézem, hogy 10 év múlva felhúzta-e magát már egy fára. inkább a normális fizetésre kéne törekedni, de amíg mindenki birka, addig itt nem lesz változás (és persze tudom, hogy lehetetlen is, de elég szomorú, lassan harmadik világbeli ország leszünk. gyönyörű).

2013. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért akinek egy feles+sör a napi elindítója,az igenis alkesz! Nem csak az az alkoholista, aki minden nap részegre issza magát. Önmagában nem nagy mennyiség, de minden nap azzal kezdeni és befejezni a napot már durva, és közelsem normális. Meg az sem,hogy 3 hét alatt elmegy 240 rugó csak ilyenre.
2013. júl. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös te nem vagy 100-as!


Mellesleg én nem iszom, nem dohányzom, szórakozó helyen sem voltam az elmúlt 14-15 évben. Mégsem húztam fel magam a fára!


Nagyon véded a mundér becsületét, aki mellesleg az "édes"apám, te is egy hozzá hasonló életvitelű díszpinty lehetsz...

2013. júl. 20. 10:27
 8/48 anonim ***** válasza:
36%

hát akkor légy boldog a kereseteddel és az életeddel. minek jössz ide sírni akkor? "4 hétben háborúban senyvedni..:" stb. hát tegyél ellene valamit. addig is nyugodtan éld itt ki magad azzal, hogy lepontozod azokat, akik azt mondják, hogy ma Magyarországon rossz fizetések vannak és tenni kéne valamit.

ülj tovább a fenekeden, csak akkor mondjuk fogd be és senyvedj a 4. héten, mert a kettő együtt nagy gáz.


milyen mundérról beszélsz amúgy?

2013. júl. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
26%
ja és "igazi magyar életvitel". persze, hogy az, az ilyenek teszik azzá, mint te. akik sírnak, hogy de rossz, de tenni már büdös. na ez lett az "igaz magyar". légy büszke, átlagmagyar vagy.
2013. júl. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
66%

Hát te tényleg nem vagy 100-as!

A mundér egy kifejezés, amit a szóban forgó férfire használt a kérdező, aki mint írta,az apja. Úgy látom alapjaiban baj van a szövegértéseddel....

2013. júl. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!