Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti megengednétek az...

Szülők! Ti megengednétek az ennyi idős lányotoknak, hogy a barátjánál aludjon?

Figyelt kérdés
A lányom tizedikes ,lassan 16 éves.A barátjával több,mint egy éve vannak együtt,a fiú 17 éves.A lányom egy nagyon érett,felelősségteljes lány,egyébként nagyon jól is tanul(persze ez nem tartozik most ide).Szeretne a barátjával aludni.Ti megengednétek?
2014. szept. 4. 17:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Együtt alvás nem egyenlő a szexel,de 1 év után több mint valószínű szex lenne. Én megbeszélném a lányommal,hogy oké mondja meg őszintén azt tervezik-e és akkor biztosítom a védekezésüket.

Ígyis-úgyis lefekszenek ha akarnak,akkor már történjen biztonságos körülmények között a bizalmammal és tudtommal.

2014. szept. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Nem. Nem tartozik az együttalvás a tinigyerekek kapcsolatába.

Mindennek eljön az ideje, nem kell elkapkodni semmit.

2014. szept. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Megengedném,csak kösd a lelkére a védekezést! Meg nagyon beszélgess el vele előtte ,de szerintem simán.:)

Nem lesz tőle kevesebb...Ha felelősségteljes,megbízható nyugodtan.

Arról nem is beszélve,ha rád nem számíthat megteszi a tudtod nélkül fényes nappal.Tehát szerintem egy kellemes beszélgetés után engedd meg neki.

2014. szept. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Írtad,hogy a lányod nagyon érett és felelősség teljes. Ráadásul jól is tanul! Bár ez tényleg most nem ide tartozik:)

Nos minél inkább tiltod őt,megbeszélések és egyebek nélkül annál inkább menni akar.. És minél inkább engeded(bizonyos határokat betartva és betartatva)annál inkább lesz őszinte hozzád!

Én elengedném a lányomat,pláne 1 év "járás" után. Természetesen akkor ha a fiúban megbízol,ismered stb.

1 éve vannak együtt,a lány felelősség teljes,ne aggódj..

Elmondod őszintén,hogy ettől és ettől tartasz,a lelkére kötöd,hogy ha esetleg odáig jutnának védekezzen és ennyi..

Biztos vagyok benne,hogy ha nem engeded most,akkor 3 nap múlva 1 hét múlva 2 hét múlva a kérdés ismét előkerül és újra dönteni kell.. Akkor meg már nem tök mind1 hogy ma vagy 2 nap múlva?! :)

Ha meg soha nem engeded hidd el többet lesz vele/nála mintha engedted volna.

2014. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
101%, hogy már felvilágosult fázisban van, de azért ülj le vele 20 percre és beszéljétek meg a dolgokat + dugj egy óvszert a táskájába :)
2014. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem, a lányod 15 éves,és ha még 16 is lenne az együtt alvás nem a tini kapcsolatok sajátja,és hangsúlyozom nem a szex miatt nem,természetesen annak sem örülnék ha 15 éves lányom már szexelne,de az együtt alvás az egy komoly lépés,de ha együtt maradnak a 17. születésnapjáig is akkor megegyeznék abban,hogy onnantól néha hétvégén együtt aludhatnak,de addig nem.Az 1 év,meg több,mint egy év igenis nem elég idő két kamaszgyereknél.
2014. szept. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel enélkül is szexelhetnek, nem mindent értek a fentiekből. Nyilván nem ezen fog múlni.

Azt hiszem, megengedném és nagyon-nagyon hinni akarnám, hogy megtérül a bizalmam.

2014. szept. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De Te ismered! Mi meg nem. Úgyhogy hiába is írunk ilyeneket, hogy 16 évesen nem, 17 évesen meg igen. ez nem így működik.
2014. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagyok szulo,tehat nem irom le,h engednem e,avagy sem.viszont ugygondolom,h erdemben hozza tudok szolni a kerdeshez,szoval:

Tajekoztatom a kedves szigoru szuloket,h egy ev jaras rengeteg ido ebben a korban! Ha harmoniaban,szex nelkul,boldogsagban kibirtak idaig biztos,h nem csak szexet akar a srac!ha fel vannak vilagositva,es megigeri h vedekezni fognak a teresseg szinten nem johet szoba.

15-6 evesen mar nemgyerek,ha tenyleg felelossegteljesek mindketten,akkor szerintem nincs akadaja..persze ugyis jonnek majd a "neked nincs gyereked nem tudhatod ez mit kelent egy szulonek" es hasonlo kommentek,dehat istenem gondolkozzatok!

A masik meg arrol nem is beszelve,hogy fenyes nappal suli utan is megtortenhet,meg akarmikor maskor.En ertekelnem a bizalmat,de Ti tudjatok,kedves regimodi, lanyukat felto szulok!

2014. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
De egy 15-16 éves igen gyerek,és hiába gondolod soknak az 1 évet,nem sokat jelent,de egy kamasznak hiába magyaráz az ember nem érti a lényeget...
2014. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!