Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy mondjam el a kislányomnak?

Hogy mondjam el a kislányomnak?

Figyelt kérdés
10 éves és néha már fáj a hasa. Nem tudom hogy készitsem fel arra hogy menstruálni fog!! :-(
2014. szept. 9. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem egyelőre ne mondd el neki azt, hogy az, ami történni fog vele, Menstruáció.


Ha én volnék a helyedben, én türelmesen és érthetően - de burkoltan - elmagyaráznám neki mindazt, amit tudnia kell.


Például biztosítanám arról, hogy az, ami történni fog vele, nem fogja megölni őt. Tehát ne ijedjen meg, túl fogja élni, nem hal bele, nem fog szenvedni tőle - (természetesen leszámítva a természetes, ezzel járó fájdalmakat) - csak néha-néha. Ne ijedjen meg a vérzéstől, ez a lányoknál így van és néha előjön.


Ha ebben nő fel egészen addig, míg úgy nem ítéled meg, hogy már komolyabban elmondhatsz neki dolgokat, akkor közölheted vele, hogy valójában ez a Menstruáció.


A legelső verzióhoz még annyit hozzá vetőlegesen, hogy senkinek se legyen ebből problémája, közölheted vele nyugodtan az igazságot - ezt nem illik reklámozni, tehát ha ilyen dolog történne vele, ne mondja el senkinek, mert a többiek, a többi ember - szavakkal ugyan, de - bántják az olyanokat, akik ilyeneket elmondanak. Ezt is körül lehet írni természetesen, hogy miért olyanok az emberek, amilyenek... =-]

2014. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzem azt, hogy te ezt tragédiának fogod fel? Egyáltalán nem az, sőt! Amikor elmagyarázod neki, mi is ez, kezeld úgy, mint a világ legtermészetesebb dolgát! Valószínű már ő is tud ezt-azt, ami megkönnyíti a helyzetet.

Mondd el, miért fog vérezni, hogy mit használjon, és hogyan, figyeljen a tisztálkodásra!

2014. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

11 évesen kezdtem menstruálni, kaptam anyától egy Csak csajoknak! c. könyvet, amit átolvastunk együtt. Megünnepeltük a nővé érésem (puccos étterembe mentünk, bármit választhattam:)).


Tekintsd természetes dolognak, hogy a lányod is annak tekinthesse!


27n

2014. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük csak mi is a jobb a gyereknek:

Ha fáj a hasa, de gőze sincs mitől, majd lehet hogy a suliban a mosdót használva veszi észre, hogy "valami nincs rendben"


Vagy ha az anyja érthetően és egyszerűen elmagyarázza neki, hogy mi fog a közeljövőben történni a testével és nem fog bepánikolni, ha egy reggel a japán zászlón fekve ébred...

2014. szept. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Hát ne ilyen világ végéhez hasonló tragédiaként.Nekem 12 évesen jött meg,és rém büszke voltam magamra,hogy nő lettem.Na valahogy úgy kellene tálalni,hogy ő is így érezzen,és ne valami szégyenteljes,borzalmas dologként fogja fel,ami esetleg a későbbi szexualitására,nőiességének megélésére is kihat.
2014. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen mondd meg neki. Bár gyanítom, hogy már rég tudja, hogy mi az.
2014. szept. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

Mond el neki hogy a lanyokban van egy csomo pici baba sejt ezek mikor egy kislany nagylany lesz elkezdenek noni es minden honapban egy elmegy ezt ugy hivjak hogy menstruacio. Ez azzal jar hogy faj a pocid es verezni fogsz ott ahonnan a kisbaba egyszer majd kibujik nem kell felni ezteszetes azt jelenti hogy ha egyszer mar nagyon nagy lany leszel es lesz egy ferjed akkor lehetnek pici babaid. Ha verezni kezdenel kicsim akkor nyugodtan szolj es ne felj. Amikor megjon neki akkor megmutatnam hogy hasznalja a betetet es kb ennyi. Nekem 11 evesen bejelentkezett es 12 evesen jott meg de en tudtam hogy mi volt az anyukam letudta a Panka es Peti cimu konVel a felvilagositasom :D

17/L

2014. szept. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Ne haragudj, utolsó (17/L), de egy 10 évesnek ezt nem így mondanám el, max. egy ötévesnek. :))

Az én gyerekeim (8 éves lány, 6 éves fiú) nemrég hallottak először a menzeszről, akkor került szóba, amikor nekem volt. Elmondtam nekik, hogy a nagylányok és a nénik minden hónapban véreznek a puncijukon keresztül, ez teljesen természetes dolog, sőt minden egészséges nőnek így kell, hogy legyen. Ők még nem kérdezték a biológiai okokat, csak a lányom aggódva, hogy fáj-e. :) Elmondtam, hogy maga a vérzés nem, de a hasunk bizony fájhat, ami fájdalomcsillapítókkal orvosolható. (Nem akartam teljesen elrettenteni, ezért nem beszéltem neki a tinédzserkori szenvedéseimről.)

2014. szept. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

plusz az érzékenyebbje meg arra fog gondolni minden hónapban, hogy meghalt egy baba a hasában... ez elég hülyeség szerintem, már bocsi... :/


Amúgy ma már 10 évesen megjön a lányoknak?? :O Nálunk az osztályban mindenkinek 13-14 évesen jött meg...


24N

2014. szept. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
11-12 évesen a legtöbbnek már megjön.
2014. szept. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!