Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megcsalt a férjem hogyan...

Megcsalt a férjem hogyan mondjam el 3,5 éves kislányomnak, hogy az apukája nem jön többet haza?

Figyelt kérdés

Férjem hetek óta később ér haza, mint szokott. Tegnap este kiderült, hogy van egy másik kapcsolata. Véletlenül láttam meg a levelezését, szerelmesnek tűnik. Kértem, hogy ma pakoljon össze és menjen el. Én még szeretem, de ezek után nem tudnék vele élni.

Mióta később jön a gyerek nagyon hiányolja. Aki már átélt ilyet hogyan magyarázta a gyermekének, hogy az apukáját már nem fogja látni minden nap. A szívem szakad meg a kislányomért :((((


2013. ápr. 4. 05:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia:

nagyon sajnálom, nagyon nehéz ez a dolog. Én még nem voltam ilyen helyzetben. De biztos, hogy őszintén elmondanám, hogy apa megszeretett egy másik nénit, és ezentúl vele fog lakni.

Valószínű lesz egy csomó kérdése, de ha látja, hogy őszinte vagy vele, könnyebben átvészelni.

A kedves férjed mivel indokolta a félrelépést? A másik karcsúbb, mert még nem szült vagy mi? Bocsi, de annyira fel tudnak bosszantani az ilyen esetek.

Imádkozni fogok érted és a kislányodért is.

2013. ápr. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
En csak annyit mondanék, hogy apa elköltözött. Miért? Nem tudom. Ennyit, nem többet. Egyrészt nem tartozik a gyerekre, másrészt az önbecsülés erre káros lehet, ha azon kezd gondolkodni, hogy "apa meg szeretett egy másik nénit, anyát mar nem szereti. Lehet hogy megszeret egy másik kisgyereket es akkor engem nem fog szeretni. "
2013. ápr. 4. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem se kell egy 3,5 évesnek részletezni az okokat, egyetértek az előző hozzászólóval.

Ne haragudj, hogy megkérdezem: biztosan az volt a legjobb döntés, hogy azonnal azt mondtad, hogy menjen el? Félre ne értsd, borzasztó amit tett veled/veletek. Én még szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, de leírom anyukámék esetét.

Olyan 13-14 lehettem (most 30 vagyok), hugom ovis volt, amikor kiderült anyu számára, hogy apunak van egy kapcsolata. Persze ő is kiakadt, de nagyim mondta anyunak, hogy nagyon gondolja át, mielőtt elvág minden szálat. Tegye mérlegre a jó és rossz tulajdonságait, milyen lenne nélküle, mi vezethetett idáig (mielőtt megkövezne itt a többi hozzászóló, ez nem azt jelenti, hogy Te lennél a hibás azért mert megcsalt, hanem tény, hogy sokszor otthoni gubanc/hiány/probléma áll egy ilyen esemény hátterében...főleg ha a pasi alapvetően nem egy szoknyabolond idióta...de gondolom akkor Te sem mentél volna hozzá). Nagyim azt is mondta, hogy aludjon az ügyre egyet, mielőtt véglegeset mondana. Summa summarum, anyu végül nem dobta ki aput, azóta elég sok év telt el, nem mondom, hogy mindig minden rózsaszínű volt, de alapvetően kiegyensúlyozott a kapcsolatuk. Anyu, mikor beszélgettünk erről, azt mondta, hogy persze teljesen elfelejteni nem tudta az ügyet, de van sok pozitívuma apunak és szereti őt. Mással se lett volna egyszerűbb utána kezdeni, ezután a kisiklás után apu nem csinált rendszert az ilyesmiből, szóval ő a legkevésbé sem bánta meg, hogy hallgatott nagyimra és átgondolta picit, nem azonnal döntött a legnagyobb dühből és elkeseredettségből. Én a szüleim példájából azt látom, hogy jól is elsülhet az, ha az egónkat picit félretesszük és megpróbáljuk olykor racionálisan, vagy a másik szemszögéből is megnézni a dolgokat.

Tényleg nem oktatni szerettelek volna, csak gondoltam azért leírom, hátha hasznos.

2013. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg eszembe jutott, amit anyu egyik barátnője csinált a férjével, amikor kiderült, hogy megcsalja:

Összepakolta a férje összes szennyesét egy sporttáskába, odaadta neki és mondta, hogy vigye el a szeretőjének, mossa az, mondván nem csak az illatos hátsó jár a palival, hanem a koszos gatya is. A fickó a szennyes ruhával együtt érkezett haza és mondta, hogy a szeretője kidobta....járulékos dolgokkal már nem biztos, hogy anyira vonzó a pasi. :)

(3-as voltam)

2013. ápr. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ebben a cipőben járunk. Én akartam adni neki még egy esélyt, de közölte, hogy ő a szeretőjét választja. Hogy miért? Mert mellette szabad lehet, mehet, amerre akar, nincsen bekorlátozva, mint itthon a gyerek miatt. Mondanom sem kell, annyira értékeli a szabadságot, hogy az azóta már élettársává avanzsált hölgy mellett már van egy friss hódítása is... No comment!

Én azt a nézetet vallom, hogy igenis valamilyen szinten kell az igazság a gyereknek. Én mindig elmondom, hogy anyát már nem szereti apa, de őt nagyon. És ezt a kislányom is szokta mondani, hogy őt szereti az apukája. Mondjuk nehéz lenne nem beszélni a másik nőről, mivel mint mondtam, együtt élnek.

Én rosszabbul viselem, mint a gyerek. Egyelőre azzal még nincs gondja, hogy apa nem itt lakik. Ő akkor érzi rosszul magát, amikor egy héten ritkábban jön az apja. Most elutazott hétfőn, majd vasárnap jön. Ma már kerdezte a kicsi, mikor jön már apa. Nehéz, és ahogy nagyobb lesz, szerintem nehezebb is lesz, mert egy idő után elkezdik majd érdekelni a miértek, a részletek, saját véleményt fog alkotni a történetről. És az lesz nehéz. Én sosem mondok rosszat a gyereknek az apjáról, ennek ellenére benne van a pakliban, hogy kiskamaszként ő maga fog haragudni rá. Majd kiderül.

Kitartás nektek! Sok türelmet kívánok, hogy elviseld ezt a helyzetet!

2013. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tudom én, hogy én is hibás vagyok és nem működött már jól egy ideje a házasságunk és én is tehettem volna többet érte. Csak az vágott a földhöz, hogy így kellett megtudnom (nyitva hagyta a facebookját), hogy miért nem láttam előre, nem gyanakodtam. Nem beszéltünk igazán a problémáinkról, de akkor sem hiszem, hogy ez lenne a megoldás. Számomra legalábbis nem.

Össze vagyok törve rendesen, de most csak a gyerek lebeg a szemem előtt.

2013. ápr. 4. 10:28
 7/14 krisztivan ***** válasza:
Akármit is mondasz a gyereknek az legyen benne,hogy Őt nagyon szereti az apukája és nem miatta történt a költözés.Ne kezdje el magát hibáztatni a lányod!És minél hamarabb tisztázzátok,hogy apa akarja-e tartani a kapcsolatot a gyerekével,mert neked jut a feladat ha apa teljesen meghibbant és elvágja a szálakat akkor a kislányt felkészíteni,hogy apa ritkán ér rá:-((
2013. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A férjed nem próbálkozik,hogy fogadd vissza?
2013. ápr. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Próbálkozik, de annyira megalázó az egész, hogy nem tudom hogyan tudnám folytatni vele. Nekem ő nem csak a társam volt, hanem a legjobb barátom is és úgy érzem most összeomlott minden. Csak a gyerek miatt tartom magam.

Azt írta neki, hogy már nem szeret engem, sárkánynak hívott, kibeszéltek, nevettek rajtam. Ezen nem lehet túllépni, hiába mondja, hogy csak a cél érdekében beszélt neki össze-vissza. Nem tudom ezt lenyelni.

2013. ápr. 4. 12:25
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hm. Elhiszem, hogy ez nagyon nehéz lehet, főleg ha tényleg ilyeneket írt a másik nőnek a facebook-on. (persze az nem biztos hogy úgy is gondolja, amiket írt, hiszen amikor a pasi szeretőt szerez magának mind azt mondja hogy persze, a feleségem borzasztó, épp válunk, stb., nyilván ha azt mondaná hogy a felesége egy tündér és imádja akkor a szerető egyből lelépne)

Beszélj a férjeddel nyíltan, szeret-e még téged, mi fontosabb neki, az új kapcsolat vagy ti a lányoddal?

Kislányodnak szerintem még ne részletezd túl a dolgot, csak mondd hogy apa most egy ideig ritkábban jön és ennyi.

2013. ápr. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!