Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez normális? Félek már megkérd...

Ez normális? Félek már megkérdezni is!

Figyelt kérdés

Szóval, hogy egy fiú az egyik legjobb barátom majdnem egy éve, amit szüleim nem tudnak. A városunkban hétvégén lesz egy ilyen vásárszerűség meg fellépők és megkérdezte, hogy délelőtt kimegyek-e vele. Én mondtam neki, hogy igen csak még megkérdezem. De szüleim szigorúak e téren (apumat igazából annyira nem tudom, de anyum az) és nem merem megkérdezni. Mit csináljak? Hazudni nem nagyon akarok, de gondolom mi a válasz. Hogyan tudnám jobb belátásra bírni őket? Szerintem nincs semmi baj azzal, ha egy fiú és egy lány barátok és sokan így vannak szerintem ezzel. Pls segítsetek!

13/L


2014. szept. 17. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
24%

13 éves vagy, és lány. Normális, hogy a szüleid féltenek a saját generációdtól. Amilyen "fiúk" vannak manapság, ezen nincs mit csodálkozni.


Ettől függetlenül még nem szép dolog hazudni, mindenképp mondd el nekik, hogy mit szeretnél, és próbáljatok közös nevezőre jutni.

2014. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom milyen fiúk vannak, de ő nem olyan és jöhetnek a kommentek, hogy mindenki ezt mondja, de ő tényleg nem. Én is elmondanám de nagyon félek a reakciótól. Valaki még ilyen helyzetbe?
2014. szept. 17. 21:02
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Igazából mitől félsz? Megverni nem fognak, kiabálni szintén nem fognak, viszont neked is úgy kell hozzáállni akkor. Nem egyből felkapod a vizet, hogy: "JÓ AKKOR NEM, TÖBBET HOZZÁM SE SZÓLJATOK!", hanem megpróbálod megértetni velük, hogy szeretnél elmenni, és régóta barátok vagytok, és nem akar semmit, és nem maradsz sokáig.


Mit fognak rá reagálni?

IGEN: örülsz

NEM: szomorkodsz, teszel még egy próbát, ha akkor sem, akkor veszett ügy, de ne hazudj nekik!

2014. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Anyámék simán üvöltöznek velem. Amúgy ez véleményem szerint kicsit hasznosabb válasz volt az előbbinél. xd
2014. szept. 17. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szuper, ugyanaz voltam :D Próbálok kitalálni valami okosat neked...

De annál jobbat nem tudok tanácsolni, hogy beszéld meg velük. Ha nem tudnak róla, az csak rosszabb. Ha pedig hárman leültök higgad fejjel megbeszélni, és nem emeled fel a hangod, akkor ők is úgy fognak hozzád állni.

Nincs abban semmi komoly, ha egy délelőttöt együtt töltesz a barátoddal. Említsd meg nekik, hogy volt időd kiismerni őt. Ha meg még mindig azzal jönnek a szüleid, hogy nem, akkor kérdezz rá, hogy miért nem. Mert ha megtudják indokolni, akkor igazat adsz nekik. De ezt szépen, nem kiabálva! :D

2014. szept. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pfhu, hát köszi remélem menni fog holnap. Várom a többi választ is.
2014. szept. 17. 21:15
 7/7 anonim ***** válasza:
81%
Mondd meg, hogy szeretnél kimenni hétvégén délelőtt erre a rendezvényre, és hogy egy fiú barátoddal mennél, szóval vigyázna rád. Ne keríts ennek nagy feneket, ha szerencséd van, ők sem fognak :)
2014. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!