Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj, ha egy szülő így...

Miért baj, ha egy szülő így neveli a gyerekeit?

Figyelt kérdés

A kérdésemet nem dicsekvésből, felvágásból írom, tényleg érdekel mások véleménye.


A szüleink sosem korlátoztak engem és a bátyámat, amit akartunk, azt megkaptuk, vagy amit szerettünk volna, azt megtehettük. És ez így van a mai napig. Pl. elengedtek 15 évesen fesztiválokra (külföldiekre is), mehettem a barátnőimmel nyaralni, meg abba sem szólnak bele, hogyha kihagyok 1-1 napot a suliból, mert más programom van, vagy mert egyszerűen csak elalszok (bár az órarendemmel hatalmas szerencsém van).



Többen azzal jönnek, hogy így semmire nem fogjuk vinni, de ez nem így van. A bátyám elvégezte itthon az egyik legjobb egyetemet, most pedig külföldön tanul és a családunkban mindenki egyetemet végzett, még azok is, akik nem dolgoznak.

Nekem is 4.7-es az átlagos, pedig rengeteget szórakozok, járok koncertekre (külföldre), utazgatok, világot látok.


Mégis néhányan úgy kezelnek, mintha valami utcagyerek lennék, pl. az osztályfőnököm is elkezdte ma mondani mindenki előtt, hogy nem igaz, hogy én minden óráról elkések, meg elalszok és hogy talán nem hajnalban kellene elaludnom, akkor sikerülne felébrednem. Meg ehhez hasonló "kellemes" odaszólásokat mond.



Nem értem, miért baj mások szemében, hogy engem nem úgy nevelnek, hogy tartsak a szüleimtől?


16L


2014. okt. 20. 15:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem azzal van a baj, hogy bulizol, hanem azzal, hogy ez a kötelességed vagyis az iskola rovására megy, és te vagy felháborodva, ha ezt szóvá teszik neked.
2014. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

De mint írta nem megy a tanulás rovására, jól tanul.

Akkor ha megengedhetik maguknak miért ne?

2014. okt. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
"én minden óráról elkések, meg elalszok"-nekem ez már azt jelenti, hogy az iskola rovására megy még ha az átlaga jó is.
2014. okt. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Az, hogy elkávézom és eldumálom reggel az időt, meg néha elalszom a fél napot, attól még jól tanulok.

Az egyetemi felvételikor a kutya nem nézi, hogy nekem hány perc késésem volt a gimiben.

2014. okt. 20. 16:10
 5/22 anonim ***** válasza:
65%
Engem is így neveltek, mégis egyetemet és posztgraduális képzést végzett, folyamatosan dolgozó ember lettem, stabil házasságban élek és van egy gyerekem. Engem is néha megszóltak, hogy nem veszem elég komolyan a dolgokat, pedig a fontos dolgokkal igenis foglalkoztam, de pl. torna órát ellógtam néha, meg 1-1 napot évente én is lógtam pl. kiállítás miatt, a szüleimnek mindent mindig elmondtam, azóta is jó a viszony, sose kellett titkolózni, és ők sem zaklattak baromságokkal. Én is hasonlóan szeretném nevelni a lányomat.
2014. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Én a szüleiddel értek egyet. Éld az életed és ne túléld! Azokra akik nem értenek egyet, ne figyelj! N31
2014. okt. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem tartom bajnak,főleg h jó tanuló is vagy,szoval nem egy link alak.

Viszont tudnod kell h elalvás miatt szülő 3 napot igazolhat neked csak a suliban,vagy dokitol kell igazolás ha ennél több.Ha pedig sok az igazolatlanod,akkor nem engednek felsőbb osztályba(ezt mondjuk kétlem,hisz akkor nem tudnál ilyen jol teljesiteni)

Mindenesetre irigy vagyok rád h külföldre járhatsz,én még soha nem voltam,nem tehettem meg még családi nyaralásként sem

Üdv:

32/n

2014. okt. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

Majd a munkahelyről is elkésel? Mert ott ilyenért szimplán közlik veled, hogy másnap már akkor nem is kell menned. Nincs azzal baj, ha szórakozik valaki, de az, hogy ennyi nem tiszteled azt, hogy az iskolába időbe be kell érni, és nem illik az óráról elkésni, az bizony eléggé nagy neveletlenségre vall. Nem késünk el a moziból, színházból, koncertről sem...

Nem az a baj ahogy élsz, hanem az, hogy tiszteletlen és nagyképű vagy.

2014. okt. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

A munkahelyes sztorit már számtalanszor hallottam.

Ha valahová oda akarok érni, simán odaérek. De most azért nem fogok sietni, hogy ne késsem le az óra eleji jelentést, vagy hogy a házi ellenőrzésről ne maradjak le.

Tudom, melyik tanárnál késhetek és melyiknél nem.

2014. okt. 20. 20:28
 10/22 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem nincs nagy baj a kérdezővel. Engem sem korlátoztak soha a szüleim. Amondó vagyok mindig is sokkal jobb volt velük a kapcsolatom, mint a korombelieknek a saját szüleikkel. Mert míg én mindig oda mehettem ahova jól esett, addig nekik folyton hazudozni kellett és egyfolytában az órát lesni, hogy időben hazaérjenek. Szóval én abszolút ellenzem ezt a "mindent tiltani" nevelési(?) módszert.
2014. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!