Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A legtöbb szülő manapság...

A legtöbb szülő manapság miért képtelen megnevelni a gyerekeit?

Figyelt kérdés
Hiába vagyok csak 23, nekem úgy tűnik, katasztrófa a tizenéves korosztály jó része. Legtöbb úgy beszél, mintha most jött volna a cigánysorról, a szüleiket nem tisztelik egyáltalán, úgy beszélnek velük, mint a kutyával, pedig a legtöbbnek mindene megvan, ha már 2 tányért el kell mosogassanak még ők sírnak, hogy kihasználják, csicskáztatják őket. Lassan már középiskola elején ritka a szűz, nem dohányos, hétvégén nem lerészegedő lány, mint a fehér holló. Legtöbbet semmi nem érdekli, csak az ivás, bulizás, szex, facebook. Szerintem ez akkor is a szúlők hibája főleg, hogy eltűrik, hogy 13-14 éves takony létükre így nézzenek ki, így viselkedjenek, sok dinnye szülő képes cigit is venni az ilyen korban lévőnek. Például ez az utolsó, ez nem kiskorú veszélyeztetése? Hova jut így a világ? Én sem voltak soha sem szent, de a mostani állapotok szánalmasak, meg röhejesek szerintem...

2014. ápr. 25. 11:19
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Mondhatjátok, hogy mindig is így volt, de azért, amikor én tizenéves voltam, azért minket még érdekeltek értelmes dolgok is, nem 10-ből 7-8 cigivel a szájában ment ki az iskola kapuján, a lányok sem úgy jártak be suliba 14-15 évesen, mint egy 30 éves amsterdami k***a... Utolsó 2-t azért nem is engedték nagyon...
2014. ápr. 25. 11:24
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Mert a kicsi lelkivilágának árt szerintük ha rászakaszolnak a gyerekre.
2014. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Aha... Minket azért érdekes módon nem féltek megnevelni anno...
2014. ápr. 25. 11:26
 4/23 anonim ***** válasza:
38%
Ez már jó 10 éve is így volt... Meg hát nem mindegy? Majd te máshogy neveled a sajátodat, ennyi. Csak aztán közösségbe ne kerüljenek, mert akkor jön a csordaszellem, és huss az addigi nevelésednek!
2014. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Azért az én korosztályom szerintem átlagban jóval normálisabb volt.
2014. ápr. 25. 11:31
 6/23 anonim ***** válasza:
96%
én ugyanezt gondoltam 12 éve, amikor meg én voltam 14 körüli, ugyanezt gondolták rolunk.. és az a vicces, hogy a most 20 éves unokatestvérem is azt gondolja, hogy ök mennyivel különbek voltak..pedig, dehogy! már akkor azt beszéltük, hogy azt a kis -taknyost-, hogy nem tudják megnevelni..de ö teljesen máshogy látta. :) ilyen ez, mindig igy volt és lesz.
2014. ápr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%
Mert a világ változik, a gyerekekkel együtt. Anyukámnak például még nem volt szabad nadrágban járni, és ha 5 percet késett, akkor felpofozták. Nem tudom, Te mit szóltál volna, ha iskola után rögtön haza kellett volna menned minden nap, és hétvégén is legkésőbb 8-ra haza kellett volna érned, vagy ha 16 éves korodban nem beszélgethettél volna kettesben fiúval, vagy ha nem írtad volna meg a házifeladatodat, a tanárod adott volna egy körmöst a pálcájával. Persze ennek a változásnak van jó meg rossz oldala is, de hidd el, nem csak a szülőkön múlik a dolog.
2014. ápr. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Dehogy volt normálisabb. Hidd el tudom, nem sokkal vagyok nálad idősebb. Igaz, akkor még nem volt facebook... De volt helyette minden más. Alkohol, csempész cigi, 14 éves részeg csajok, hajnalig tartó bulizások, tini szex és abortusz.

Ti sem voltatok jobbak a maiaknál! Ugyanúgy, ahogy mi sem.

2014. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Én 28 éves vagyok, de bizony a mikor én voltam 15 év körüli nálunk s volt másként. Ez szerintem attól függ milyen közegbe, iskolába stb jár a gyerek. Én egy kis falusi iskolába jártam általánosban és már volt akit 7. osztályban futtattak. Volt olyan osztálytársnőm 3 is akik 8.-ban már nem voltak szüzek, volt aki "csak" a hátsójába engedte. Volt 2 srác osztálytársam ők meg ének órán a hátsó padba verték a ... Középiskolában szinte mindenki cigizett, és ittuk is a sárgadinnyevodkát, a kannás bort, a serry brandit, a vodkanarancsot stb és inkább hagyjuk milyen ruhákba öltöztünk (haspóló, seggvillantós farmernadrág, holdjáró pata talpú cipő...). Én a mai fiatalok többségén inkább azt látom, hogy normálisabban fel tudnak öltözni, van stílusuk, nem ritka hogy 15-18 éves srácok zakót vesznek fel hétközben, ingbe látom őket, csinosan fel tudnak öltözni a lányok is. Sokkal nagyobb önbizalmuk van mint nekünk volt fiatalon, tájékozottabbak mint mi ilyen idősen és vannak céljaik. AMi nekem nem tetszik a mostani fiatalok stílusában az a szörnyen nagy egoizmus és hogy nem sok alázat van bennük.
2014. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

Nemcsak neked tűnik annak. Sokan tényleg katasztrófák. ELég körülnézni az utcán vagy pl. belenézni az oldalon néhány kérdésbe. Rögtön ez alatt van nem sokkal egy remek példa.

Egy taknyos 2 hetet lóg, intőt kap, az anyjával úgy beszél ahogy a kutyával sem és még neki és a testvérének áll feljebb. Szerencsére annak az apukának még volt esze és megadta, ami jár. És akkor még nem írtam arról ,amit a saját környezetemben látok. A 6 éves (!) kisgyerek azt mondta az anyjára, hogy dagadt disznó, anyád p*csáját és hasonlók. A saját fülemmel hallottam. Sokan már 12 évesen dugnak, sőt van aki nem sokkal később már babakocsit tologat. Úgy öltöznek, mintha az utcasarokról jöttek volna még iskolában is. A tanárral is sokan úgy beszélnek, mint a kutyával. Tisztelet nulla. Kötelességeik sehol nincsenek, egyedül csak jogaik. Tisztelet a kivételnek. Hová fajult a világ?

2014. ápr. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!