Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szülök miért engedik, vagy...

A szülök miért engedik, vagy nem engedik meg 11-14 éves lányuknak, hogy sminkeljék magukat?

Figyelt kérdés
Én azzal értek egyet, hogy ilyen korban nem kéne magukat sminkelni a lányoknak.

2014. okt. 24. 14:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%
Anya 8.ban engedte a szemceruzát és a szolid körömlakkot de csak ha sulibuli volt. Ballagás után se nagyon szólt a szolid szemceruzáért. A spirált akkor sem engedte mert nagyon hosszú és dús szempilláim voltak kifestve nagyon brutál látvány volt. Ezt így érzem helyesnek. 16 éves kor alatt nem javaslom. Torzítja a gyerekek énképét. A húgaim barátnői... 17 évesen 30nak néznek ki!
2014. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
77%

Én 14 éves vagyok. Hamarosan 15.

A körmöm a gyengém, mert töredeznek, ha nincsenek kifestve és mivel nincs kedvem 2-3 naponta lakkozni ezért géllakkoztatom. Nem minden nap sminkelem magam, csak ha van kedvem. Olyankor általában szolid szempillaspirál, de nem is szokták észrevenni. Ha éppen kijön egy nagyobb pattanásom vagy élettelennek látom a bôröm, akkor kevéske folyékony alapozó. Ja és a hajam is vasalom, mert egyébként se nem göndör, se nem hullámos, se nem egyenes. Elég ocsmány. Nekem ennyi az "extra" amivel próbálom feldobni egy kicsit a külsôm. Szerintem ez belefér, de ízlések és pofonok. :)

2014. okt. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Ja és ha szépen tudnám használni, akkor igénybe vennék szemhéjtust is, de túl ügyetlen vagyok hozzá ezért inkább hanyagolom és nem nevettetem ki magam. :)
2014. okt. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%

Én 12 éves korom óta sminkelem magam, mert nekem olyan a stílusom, hogy illik hozzá, és mert szeretem magamat sminkelni. Nem akarok senkinek se tetszeni, épp ezért nem érdekel, mi tetszik másoknak, mindössze ilyen az ízlésem. Nem a popsztároktól láttam, hanem az általam tisztelt zenészektől, művészektől, akiket van miért tisztelnem. És én magamat nem tartom csúnyának se sminkkel, se anélkül. Nem torz, vagy nemtommilyen az önképem.


15/L


Tehát kérdésre válaszolva: mert miért ne?

2014. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
19%
Kislány ne sminkelje magát. Torzul az önképe, ahogy egy elözö hozzászóló is írta. Egy ilyen korú gyermek menjen ki a játszóra fogócskázni vagy görkorizzon, de ne csináljon magából k.rvát.
2014. okt. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne k.va aki fiatalon sminkel? Én is sminkeltem ,már 14 évesen is, mégis 20 éves voltam amikor elvette a szüzességem aza férfi, aki azóta a férjem . Nem lett torz az önképem sem.
2014. okt. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%
Mert még kislányok,gyerekek teljesen felesleges, a korrektor oké ha nagyon pattanásos esetleg a szőlőrúzs de ennyi
2014. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha nekem lányom lesz, a körömlakkot engedni fogom. Ha pattanásos a lesz a bőre, akkor mehet kozmetikushoz és használhat egy kis korrektort. Buliba szempillaspirál, szemceruza, szájfény. Középiskolás korától meg bármit használhat, amit szeretne.
2014. okt. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a 14. szülinapom volt egyfajta vízválasztó, nyolcadik elején. Szinte mindenkitől körömlakkokat kaptam, máig nem értem miért, akkor még nem használtam ilyesmit szinte soha. :D Persze kipróbáltam, megtetszett, azóta ritka alkalom, hogy csupasz körömmel lát valaki. Anyukámtól előre megbeszéltek szerint szempillaspirált és szemceruzát kaptam, a ceruzát azóta sem szeretem, nem tudok ügyesen bánni vele, spirált napi rendszerességgel használok, de annyi az egész sminkem, plusz a majdnem teljesen színtelen ajakápoló. Tizedik osztályban. Nem romlottam el tőle 14 évesként, sőt hamarabb sem lettem volna ennyitől qrva.

Szóval szerintem mértékkel nincs baj ezekkel a dolgokkal, de mikor a 12 éves húgom meséli, hogy az osztálytársai műkörömmel meg rúzsozott szájjal járnak iskolába, azért elfog a nevetőgörcs. :D

16/L

2014. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

En kb 13-14 eves korom ota sminkelem magam, de akkor csak szempillaspiralt es szolozsirt hasznaltam. Elotte nagyon fius voltam, szoval anya szerintem meg orult is, hogy ilyen igenyeim vannak. 😃

Egyebkent szerintem altalanos iskola 7-8. osztalya elott nem engednem a sminkelest, es akkor is csak olyan mertekben, amilyenben en sminkeltem (most sem hasznalok sokkal tobbet, csak korrektort, BB kremet, es ha bulizok, akkor tust). Az alapozo, tus, szemhejpuder, ruzs 13-14 eves kiscsajokon (vagy akar meg fiatalabbakon) eleg rohejesen nez ki.

18/L

2014. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!